Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачки 4 Runner 93

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спирачки 4 Runner 93

    Здравейте колеги преди няколко дни станах собственик на Toyota 4runner 2.4td 93г. смених и накладките, апарати свалях, вчера смених и задните и сега трябва да напомпам два пъти на педала за да хванат спирачките и след второто напомпване на педала, на таблото ми светва лампичката, при натиснат педал. Къде може да е проблема, обезвъздушавах също. Струва ми се ,че като смених задните накладки от тогава се появи и ръчната стана доста хлабава. При смяната да съм навил много механизъма за да събере накладките при прибирането на барабана, но пък не трябва ли да е автоматично за се разпъне след това.

  • #2
    От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

    Имах подобен проблем съвсем на скоро - съвсем същия! Клеясал водач на един от предните апарати се оказа при мен! В последствие направих друаг грешка,която не съм отстранил, ама и на това ще му дойде времето!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

      И при мен бяха проблем предни апарати и хващаше от 2ри път

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

        Първоначално публикуван от ananievd Преглед на мнение
        Имах подобен проблем съвсем на скоро - съвсем същия! Клеясал водач на един от предните апарати се оказа при мен! В последствие направих друаг грешка,която не съм отстранил, ама и на това ще му дойде времето!
        Като сменях предните накладки буталата се прибраха сравнително лесно. Но май всичко дойде след смяна на задни накладки. Мисля си или кантара ме бъзика или някоя гумичка на спирачната помпа. Утре ще се мъча пак

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

          Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
          но пък не трябва ли да е автоматично за се разпъне след това.
          Автоматично се разпъва когато самореглажите работят. При дръпната ръчна пак ли потъва?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

            Мен пък ми мирише на клеясало бутало дето плаче за разглобяване,полиране на цилиндъра и смяна на пръстена!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

              След смяна на задните накладки има нужда от малко каране за да улегнат. Поне на два пъти до около 1000км. е необходим реглаж на задните накладки. В долният край между накладките е реглажният механизъм, до него се стига без да се сваля колелото и барабана. От вътрешната страна на колелото има две гумени тапи, демонтираш тапата и посредством отвертка натягаш механизма до блокиране на колелото и после разхлабваш до положение на свободно въртене на гумата. Успех.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

                Първоначално публикуван от alecks Преглед на мнение
                След смяна на задните накладки има нужда от малко каране за да улегнат. Поне на два пъти до около 1000км. е необходим реглаж на задните накладки. В долният край между накладките е реглажният механизъм, до него се стига без да се сваля колелото и барабана. От вътрешната страна на колелото има две гумени тапи, демонтираш тапата и посредством отвертка натягаш механизма до блокиране на колелото и после разхлабваш до положение на свободно въртене на гумата. Успех.
                Точно това правих днес + обезвъздушаване и откъснах пробката на кантара(в средата на задния мост, ако това е кантара) но остана малко резба и навих един болт. Засега не изпуска но остава въздух там незнам. А ще поръчам и гумички за помпата да не би някоя да връща

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

                  Днес май разбрах проблема или поне се надявам да е това. Спирачния цилиндър на задно дясно колело май не връща, след като я покарах 20 км започна нещо да скърца отзад и като се прибрах дясното колело отдаваше доста топлина с миризма на феродо. Поръчах спирачни цилиндри и тия дни като не съм на работа ще ги сменя и ще видим тогава как е

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

                    Ако е блокирало цилиндърчето няма да пропада педала.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

                      Проблема е решен след смяна на задно цилиндърче]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

                        Имам подобен проблем... не хващаха изобщо задните колела. Взех изхвърлих кантара и сложих тройник на негово място... Сега хващат при втори и трето напомпване Съмнявам се във спирачната помпа... Моля за съвет от къде да започна?
                        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със спирачки 4 Runner 93

                          С намирането на спирачни апарати за Тундра или Секвоя,спира като Корвет после,директен монтаж са за много модели на 4 Рьньр.........пусто,че си ми далече да ти пратя комплект предни/задни с все накладки и дискове като нови.

                          Почни със свалянето на апаратите и смяната на цилиндрите,това им куца на тия всичките еле след 20 години из кал и сняг в Европа,нова спирачна течност и обезвъздушаване.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X