Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Кои тия?
    Тия на терминалите 1-2.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
      От прочетеното, оставам с впечатлението, че ще ти е доста-доста трудно, щом оставят в теб дълбоко впечатление много ниските данъци в България.
      Данъците ни не са ниски, за простосмъртен. Над половината кеш отива още преди да ги видиш нето. Бъркаш ме с някого.

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Сигурно ще го кажа за десети път в този форум (а и колкото още пъти трябва) - да се дяват по дяволите...
      Има много народ тука, дето децата им се дянаха по дяволите. Те да си кажат колко са щастливи от това, родителите имам предвид. Като почнат да губят сили - ни да се дянат по дяволите подир децата, за връщане на последните и дума не може да става... Отглеждаш поколение на висока за теб цена и време, и после всичко отишло по дяволите... Един ден старостта чука на вратата!

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Ще ме прощаваш, но преките ми впечатления за част от т.н. "млади", да приемем тези под 35 са за едно непрекъснато мрънкане. За ниска заплата, за много работа, за липса на работа(!!!), за високи изисквания от работодателя, за дълъг работен ден, за малко отпуска, за циганите, за политиците, за скъпите курви, за евтините курви, за цените в баровете, за липсата на мъже, за цените на Витошка и т.н. и т.н.

      Голяма мрънкане пада като служебно и по заплата растат "натегачите" или "връзкарите", които бачкат по 50 часа на седмица, а тези с 20 дни болнични все около коледа, великден, училищните ваканции и август са абсолютно репресирани и недооценени.

      Апотеоз на повечето такива мрънкания са, разбира се, небезизвестните Терминал 1/2 и дълго и напоително коментиране на заплатите в западна европа и цените в суперите, но никога не се коментира цената на прилично жилище под наем, цените на услугите и трудовата дисциплина. Е, 1 от 10 мрънкача, изригва и нарушава зоната си на комфорт и заминава, но пък с голяма вероятност се връща.

      Реалността в момента е, че заплатите на читавите работници е съвсем съизмерима със заплатите в Западна Европа, не като номинал, разбира се, а като покупателна способност. Изключения има, но намаляват с голяма скорост.
      Тука много пъти ме обвиниха мене в мрънкане, че и бан мина покрай това. На практика Владо и компания се възмутиха, че сме си докарали доста високи доходи, срещу малко работа насреща. Мрънкат тия де не могат, останалите вземат непопулярни за "обществото" (по Даника) решения. Демек- ние "мрънкачите" се оправяме доволно.
      Вие ревете, че вече няма кой да внася в пробитата каца! И че вече няма кой да заварява 8 чАса дневно за 1200 лева.
      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      То и в други теми теми за "тъмнозелените" бях питал, ма да питам и тук Терзиев - ти колко цигани пенсионери познаваш? Щото, като се замисля, макар да съм в квартал с концентрация на такива, пенсионерите ми се губят нещо. Културни особености, дето казва Ясен. През последните двадесетина години ми се губят и тези, дето на едни помощи разчитат. Не че се отказват от помощи, ма търсят активно и други доходи. Работа срещу заплащане, примерно. За разлика от бледоликите на помощи, които "работа" я броят за мръсна дума.
      Не познавам много цигани, съжалявам. Един допуснах в личния си периметър, като за приятел. Ходих на сватба на сина му, пили и яли сме много пъти. Помогнах му в тежък за него момент, пари назаем. Не се и надявам да ги получа. Изхарчиха колосална за моите представа сума покрай сватбата. Едно им признавам на циганите. Не признават нашия начин на живот, да опъваш каиша от първи клас, че до пенсия. Много по-гъвкави са.
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-07-18, 21:34.

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Сигурно ще го кажа за десети път в този форум (а и колкото още пъти трябва) - да се дяват по дяволите...

        Не е толкова просто. В мътните години огромна група много, много читави хора напуснаха тази държава. Защото наистина имаше време, когато заплатите в България бяха смехотворни, а самата държава в ефективен разпад.

        Само да не се третира това мнение като защита или подкрепа на някоя актуална политическа сила. Всичко хубаво в тази държава се случва не благодарение на политиците, а въпреки тях.


        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        От тези, които аз познавам и с които още поддържам контакти, нито се е върнал някой, нито има намерение да се връща. Даже още има, дето се канят да бягат...
        Ама не бяха мрънкачи, нали!

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          От тези, които аз познавам и с които още поддържам контакти, нито се е върнал някой, нито има намерение да се връща. Даже още има, дето се канят да бягат. Това е другия голям мит-за връщащите се. Единици са се върнали в БГ. Горе някъде го бях писал вече-животът не е само заплата и "покупателна способност".
          Всеки има различни познати.
          Аз имам от тези които са се върнали.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение




            Ама не бяха мрънкачи, нали!
            Напротив. Помрънкаха, помрънкаха...и като видяха, че с мрънкане няма да стане, поеха към терминала. Доста тъжна картинка, като цяло.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Сигурно ще го кажа за десети път в този форум (а и колкото още пъти трябва) - да се дяват по дяволите...
              Рядко сме на едно мнение, ама тук те подкрепям на 101%. Даже бих предложил на подобни мрънкялници държавата да им субсидира на 100% самолетния билет до произволна дестинация в Европа. Ама билета да е еднопосочен. Парите за обратния билет да си ги избачкат сами, щот нали са мноу кадърни и недооценени, пък на Запад (където и да е това) ще почнат минимум от 4 евра, лична секретарка и служебен ролс-ройс...
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                До davc и вятърния.
                Ако мрънкалник е някакво пейоративно название - кое е правилното според вас?
                Да е доволен от вечно галопиращите цени, от непипаната с години заплата, от нови и нови измами с участието на т.нар. държава?
                Това ли е правилният поданик, на име Сизиф?
                Гражданско общество какво значи, като заговорила Даника за общество?
                Шепа от кастата на тия де бъркат в хазната - си развяват коня с милиарди.
                Не-мрънкалникът да е доволен ли е правилното?
                65% от приходите му отиват по мургави и бежански схеми, Гагича извади линкове с едни споменати милиарди.
                Колко още може да го натиснеш тоя не-мрънкалника, за да оцелее?
                Къде е границата на чисто физическото оцеляване?

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Рядко сме на едно мнение, ама тук те подкрепям на 101%. Даже бих предложил на подобни мрънкялници държавата да им субсидира на 100% самолетния билет до произволна дестинация в Европа. Ама билета да е еднопосочен. Парите за обратния билет да си ги избачкат сами, щот нали са мноу кадърни и недооценени, пък на Запад (където и да е това) ще почнат минимум от 4 евра, лична секретарка и служебен ролс-ройс...
                  Да се чувствам ли част от визираните, просто защото съм избрал да живея и работя в чужбина?!

                  И смяташ ли, че в България средата за работа е не по-различна от в Европа, и то на всички нива и всички области?!
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Да се чувствам ли част от визираните, просто защото съм избрал да живея и работя в чужбина?!

                    И смяташ ли, че в България средата за работа е не по-различна от в Европа, и то на всички нива и всички области?!
                    Не не се чувствай. Щото твойто е осъзнат избор.

                    Моето лично впечатление е че КМБ я напускат 3 групи емигранти:
                    1. Хора наистина недооценени в България - отиват на Запад за да получат справедливо заплащане за труда си. Наясно са къде отиват и какви трудности ги чакат, но вярват във възможностите си, и че ще успеят да се наложат.

                    2. Хора преуспели в България, и държавата вече им е тясна за възможностите.

                    Горните две групи хора според мен са около 10% от всички емигрирали.

                    Останалите 90% са мрънкялниците. Емигрират само щото са чели по вестниците (или баджанака на шуренайката им е разправял), че на Запад парите растат по дърветата. В КМБ всичко им е криво, не си плащат данъците и осигуровките, щото държавата ще ги крадне, а квото не крадне ще го даде на циганите. Пушат цигари без бандерол по същата причина. Гордят се като успее да гепи 5 кила нафта от шефа. Осигуряват се на минимална заплата, ама иначе бучат по форумите ако линейката не дойде на третата минута, и им се налага да се редят пред джипито заедно с мангалите....

                    Обикновено третата група завършват в чужбина като дишуошъри, берачи на портокали или бачкатори на черно по строежите.

                    След време мрънкялниците ще се върнат в КМБ и ще почнат са бучат колко им е малка пенЦията (щото нали са терикати и се осигуряват на минимална заплата), поради което ще се налага балъци като мен да ги хрантутят от моите данъци и моите осигуровки. И после се обиждат като ги нарекат мангали и клошари. Ми такива са, само дето са малко по бели по цвят на кожата. Мангали и клошари.
                    Последно редактирано от windwarrior; 01-07-18, 22:31.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      ...
                      Обикновено третата група завършват в чужбина като дишуошъри, берачи на портокали или бачкатори на черно по строежите.
                      Някой тук се оплака, че напускали като опитни шлосери и заварчици, и отивали да берат ягоди, че по-престижно. Що ли ми се струва, че проблемът не е в тях, дето им викаш мрънкалници? Хората си дигат куфарите и оставят великите работодатели да оценяват някой друг. Понеже оценили наречените от теб мрънкалници на по-ниска надница от черноработник по английските калища.
                      Работодателите, забележи, "мрънкат", че първите ги изоставили и отишли да берат ягоди.
                      Aнглийската ягода не е много по-различна от наща родна, ама а де, на ония им излиза сметката, с нищо и никви ягоди, дето се гледат почти като плевел.
                      Нашите с прецизно машиностроене не могат да я докарат тая сметка. Получават почти без пари обучени кадри с опит, и ония кални селяни ги удрят у земята с пъти по-високи заплати! Хем английските селяни имат огромен избор, вкл. неквалифицираната част на Европа и колониите на UK. Moгат да натискат заплатите докато служителите изобщо мърдат.
                      Просто селско стопанство бие високи технологии! Техните ягоди като нашите!
                      Та нещо твоята логика не ми излиза. Дали пък не са прави да са недоволни?
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-07-18, 23:03.

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Малко да припомня на говорещите на ангро за тия от Т1 и Т2 - една от най-важните причини за напускане на много хора не е, че са недоуценени, не е, че са надраснали всичко и РБ повече не може да им предложи, а просто ножа е опрял до кокала, глад, истински глад за храна, да нямаш пари за храна след като си платиш всички масрафи.

                        Има и други важни фактори заради които емигрират българи, балканци, руснаци, украинци, араби, иранци, евреи, китайци - сигурност, физическа сигурност за живота им на тях самите и на семействата им, който не ме разбира за какво говоря да си помисли - колко хора познавате, които са били отвлечени/изчезнали, убити за откуп, убити при обир, рязани уши, пръсти, строшени пръсти, ръце, гасени фасове върху кожата им, застреляни, ако не се сещате за поне един, супер, нямате основания да мислите за Т1 и Т2.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Някой тук се оплака, че напускали като опитни шлосери и заварчици, и отивали да берат ягоди, че по-престижно. Що ли ми се струва, че проблемът не е в тях, дето им викаш мрънкалници? Хората си дигат куфарите и оставят великите работодатели да оценяват някой друг. Понеже оценили наречените от теб мрънкалници на по-ниска надница от черноработник по английските калища.
                          Работодателите, забележи, "мрънкат", че първите ги изоставили и отишли да берат ягоди.
                          Aнглийската ягода не е много по-различна от наща родна, ама а де, на ония им излиза сметката, с нищо и никви ягоди, дето се гледат почти като плевел.
                          Нашите с прецизно машиностроене не могат да я докарат тая сметка. Получават почти без пари обучени кадри с опит, и ония кални селяни ги удрят у земята с пъти по-високи заплати! Хем английските селяни имат огромен избор, вкл. неквалифицираната част на Европа и колониите на UK. Moгат да натискат заплатите докато служителите изобщо мърдат.
                          Просто селско стопанство бие високи технологии! Техните ягоди като нашите!
                          Та нещо твоята логика не ми излиза. Дали пък не са прави да са недоволни?
                          Вече казах и по горе. Мангали унд клошари. Колкото повече и по бързо се разкарат от родината ми - толкоз по добре. Да ходят да пискат някъде другаде колко са онеправдани, прав им път.

                          И като ше го играем искрено и лично - ти, член деформиран, ягоди в Англия брал ли си? Щото аз - да. Е не бяха ягоди а цветя.
                          Последно редактирано от windwarrior; 02-07-18, 00:16.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            ... ти, член деформиран
                            нема-нема и ми намекне някой че не модерирам достатъчно интензивно.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X