Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електронно запалване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с електронно запалване

    Здравейте! Преди около 2-3 месеца купихме цял комплект електронно запалване от Карбон, но не успяваме да го подкараме. Доста хора се мъчиха с него, главно Ники от Лозен. Колата припалва и загасва. Според него проблема е в делкото.
    Това са нещата, които сме поръчали.
    0137060002 Делко Електронно УАЗ 1 68.40
    023734000 Комутатор 131 Калуга, УАЗ 1 25.20
    013705000Е Бобина Б116 УАЗ 1 30.00
    013729000 Добавъчно съпротивление Вариатор УАЗ,ГАЗ

  • #2
    От: Проблем с електронно запалване

    На всички мой УАЗки, който съм имал и имам това е първото нещо което изхвърлям и си монтирам делко с чукче.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с електронно запалване

      То можеше делкото с чукчето да си остане /откача се кондензатора/, а да си вземеш транзисторно запалване. По ефтино е , ефекта е същия , една електроника по малко /датчик на хол/.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с електронно запалване

        добавъчното съпротивление не е използваното във контактно транзисторното запалване на ГАЗ и ЗИЛ- СЕ 107... а е 14,....... но ето линк за свързването- http://www.uaz-autos.ru/3151/54.htm
        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с електронно запалване

          сега погледнах правилното съпротивление е, значи остава свързването
          основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с електронно запалване

            Откога комутатор 131 ползва добавъчно съпротивление?

            Схемата е проста като шеф на РПУ и НЕ Е тази която е дал Перко. Ако някой не се справя мога да помогна някъде из София.

            ---

            п.п. аз пък на всички коли с които съм се борил първото нещо е да оправя запалването. И ако не е електронно веднага става електронно, защото веднъж пуснато работи за разлика от чукчето.

            ---

            Схемата за комутатор 131:
            Бобината се свързва на винтове + и Б (той затова се казва Б)
            Ток 12в се подава на + (логично)
            Датчикът на делкото се свързва на винт Д (познай защо е Д)
            Комутаторът се завинтва с добра маса към купето

            И всичко трябва да работи. 3 жици само, как може някой да ги обърка?

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с електронно запалване

              п.п. Тази схема е само за 131 !!!

              Комутатор 13 (по-старият) можете да го свържете така само с бобина от Жигули (старото, с чукче) или Трабант.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с електронно запалване

                е объркал съм 13.3734 със 131. 3734 действително 131 работи без комутатор, но и със комутатор тръгва
                основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с електронно запалване

                  Каква е разликата с електронно? При мен е с чукче и зима илято си пали без проблем... е зимата без почерпка първо палене не става.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с електронно запалване

                    И електронното, и чукчето могат да се направят да палят и зимата, и лятото без проблеми и БЕЗ почерпка, а също и на газ.

                    Само че чукчето трябва да се коландри от време на време (или да търпиш зле работещ двигател).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с електронно запалване

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Откога комутатор 131 ползва добавъчно съпротивление?

                      Схемата е проста като шеф на РПУ и НЕ Е тази която е дал Перко. Ако някой не се справя мога да помогна някъде из София.

                      ---

                      п.п. аз пък на всички коли с които съм се борил първото нещо е да оправя запалването. И ако не е електронно веднага става електронно, защото веднъж пуснато работи за разлика от чукчето.
                      ....
                      Работи...докато не спре. И ако е в ръцете на сина / в последния случай/ на 2200 метра в планината и не знае какво да прави . За 10 години от както го имам 3 пъти къса жичка на бобинката в делкото. И преди като карах такъв служебен пак съм имал такива проблеми. И ако не си нося резервна няма палене. Това нещо с чукче няма как да стане. Сега си нося две бобинки и цяло делко , но с чукче.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с електронно запалване

                        Може , може и хем с чукче да бъде , хем електронно запалването да бъде /транзисторен комутатор/. И тогава ефекта е същия , като на електронното безконтактно /датчик хол , или с бобинка в делкото/ запалване с тази разлика , че чукчето няма искрене и износването му е минимално , а искрата към свещите от порядъка на 26 - 30 000 волта /при обикновенното запалване около 15 000волта/.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с електронно запалване

                          Такова работи безотказно 10-тина години по всичките ми соц. автомобили а на Вартбурга се трудеха 3 броя.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ck4HAcs.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5793113
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с електронно запалване

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Такова работи безотказно 10-тина години по всичките ми соц. автомобили а на Вартбурга се трудеха 3 броя.

                            [ATTACH=CONFIG]962166[/ATTACH]
                            Именно.Аз сам ги правех , а на Чз- то бях сложил две.
                            Последно редактирано от traper2504; 30-06-18, 08:23.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X