Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при мерене нивото на маслото в АЦК 30-40LEi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при мерене нивото на маслото в АЦК 30-40LEi

    Здравейте,купих Sorento 2,5 ,2003г. автомат със скоростна кутия 30-40LEi /4 скорости/,още при огледа ми се видя,че маслото там е 2 пръста над горната резка на 75 градуса при загрята кутия и работещ двигате..Като се прибирах не се стърпях е по пътя в сервиз ми изтеглиха маслото в повече.Там меренето го натравиха на загрята кутия но на ЗАГАСЕН двигател.Попитах защо на загасен ,отговота бе,че е едно и също ,ако се меро веднага след гасенето.Вчера опреснявах маслото и сега проблема ми е,че в момента на загрята кутия и РАБОТЕЩ двигател/след минаване на всички позиции на лоста/ маслото на щеката е на резката на 25 гр.,но като го загася двигателя маслото се качва точно м/у двете резки на 75 гр.Имал съм автоматици и винаги съм мерил на работещ двигател без да се интересувам колко е при загасянето. Прочетох,инструкция на колега тук /за 5 степенната кутия/,където той казва дасе мери на ЗАГАСЕН двигател. Аз се обърках и затова,моля за съвет! Ако долея и всичко е ОК на резката 75 гр.,като загася ще е доста над резката. Благодаря!
    Последно редактирано от RoliS; 30-05-18, 10:21.

  • #2
    От: Проблем при мерене нивото на маслото в АЦК 30-40LEi

    За първи път "чувам" за мерене на загасен двигател. Винаги съм мерил нивото при добре загрято масло /след изминаване на 45-50 км/ и работещ двигател, като преди това минавам през всички позиции. Като сменях маслото в КМБ го измериха по същия начин. Ще следя темата.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при мерене нивото на маслото в АЦК 30-40LEi

      Ясно,ще си го меря и долея както знам,на добре загрял двигател и както си пише в мануала:

      1. Поставьте автомобиль наровное место и до конца
      затяните стояночный тормоз.
      2. Пусть двигатель работает на
      холостом ходу около 2 минут.
      3. Нажмите на тормозную педаль.
      Медленно переставляйте рычаг
      переключения режимов через
      все ступени и далее установите
      его в по- ложение Р ( Стоянка).
      4. При работающем двигателе на
      холостом ходу выньте мерный
      щуп наружу‚ очистите его и
      снова вставьте полностью на
      свое место.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X