Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Yamaha YFZ450SE 2005г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Yamaha YFZ450SE 2005г

    Здравейте,

    Very Happy

    Имам проблем от около 1 месец, който не мога да отстраня това е и причината да искам съвет във форума от вас колеги. Първоначално имах много гърмене от ауспуха излизане на огън и прекъсване във обороти от 2/4 до 4/4 (прекъсването е все едно прекъсвача идва по рано от колкото трябва, все едно изчезва искрата забива и после продължава и не върви нормално). Проблема с огъня и гърменето беше отстранен след настройка на TPS датчика по manual service. Проблема обаче с прекъсването остана и започна мъката.

    1 - Сваляне и почистване + реглаж на карбуратора + screw (пилотен винт)
    2 - Смяна на свеща
    3 - Тест на друга бобина
    4 - Отново настройка на ТПС
    5 - Пране на въздушен филтър и омасляване
    6 - Реглаж клапани перфектни си бяха

    Онзи ден имах успешно кръгче offroad не можах да си позная атв-то никога не беше вървяло така, позагря и започна да прави мизерии ( позагря имам предвид, че достигна нормална работна температура и може да е включило перка-консуматор на ток)

    Днес реших да си направя експеримент и да замеря как зарежда акумулатора (Акумулатора даваше 12.9V в покой на загасен двигател - пробвах и с друг акумулатор) и нещата са следните паля го студено зарежда 14.4V на празен ход, след 10 мин работа на място стана 13.8V, подадох леко газ и вместо да ми качи на 14+ V при мен започна да спада до 13.1V (ако задържа газта на около 5000 оборота продължава да пара), в този момент включи перка и напрежението стана на 12.6-7V. И веднага ми светна, че проблема ми е в реле-регулатора, смених го с един китаец от ибей, който имах под ръка но там стана ужасно всичко, фаровете мижукаха и трудно минаваше над 13V при каквито и да е обороти. В manual-а пише, че напрежението в покой трябва да е 13-14V а при 5000 оборота да е 14.1-14.9, за да може CDI-то и искрата на свеща да са в норми. Такаааа сега смятам, че от там ми идва целият проблем с прекъсването, между другото имах една жица +, която беше опряла рамката но не знам кога се е случило това (отстранен е проблема). Молбата ми е за съвет, дали може от там да е проблема и как да процедирам? Замислих се и за статор да е заминал, но как да разбера дали е мъртав? Релето ми е двуфазно като на WR450, иска ми се да пробвам с работещо на 100% реле, за да го изолирам като проблем. Ако някой се сеща друго, което може да кара машинката да прекъсва така нека сподели.

    Благодаря!

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X