Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Honda CBF500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Honda CBF500

    Здравейте колеги от известно време съм без мотор, но не се издържа така. Реших да си взема нещо за ежедневно каране в градски условия и когато има време може и разходки но с не много големи преходи и най вече по пътя а не в гората . Вчера загледах една Honda CBF 500 2006-та година. Но освен, че ми допадна визуално друго за мотора не знам. Ако някой е карал такъв мотор нека сподели мнението си и другото което ме притеснява е ,че е 500сс, а не както по масовите 600сс.Как стои въпроса с частите ако недай си Боже се стигне до ремонт?

    Ето и един линк към обявата ще съм благодарен да споделите мнени

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...5&slink=761tbr

  • #2
    От: Мнение за Honda CBF500

    Добре изглежда. Аз не бих се притеснявал от кубатурата в смисъл за ремонти и части защото това е японски мотор а японците си поддържат моделите даже и отпреди повече от 30 години. Даже имат и нови модели 500сс. По скоро бих се притеснявал да не ми малее. Ама аз съм едричък.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Honda CBF500

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      ...... Ама аз съм едричък.

      То и аз не съм от най лекичките има няма 100 кила съм. Но първоначалната идея беше да си купя градски скутер. Която пък след това прерастна в този красавец . Няма да правя някакви грандиозни преходи . Не предвиждам повече от 200-300км дневен преход , като нямам намерение да развивам космически скорости и да летя, по скоро да се наслаждавам на пътя.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Honda CBF500

        Има един момент с моторите - товароносимост! Примерно аз от моя мотор съм много доволен. 14 години не спира да ме кефи и не ми е нито омалял нито омръзнал. 660сс 48 коня стигат ми. Обаче с товароносимоста не е така! Аз съм 115кг, товароносимоста на мотора е 180кг. Като го яхна и го смачквам, като се случи да возя и жена ми 60кг, като хвърля и в куфара 2 парцала, шише вода и още нещо, и прехвърляме максимума, което се изразява в неприятно удряне на веригата във задната вилка и на амортисьора в тампона. И почва едно лазене през всяка неравност - много неприятно. Та трябва и такива моменти да се обмислят! Също примерно аз много харесвам хондите хорнет, ама да карам с колене завряни под мишниците, никак не ми харесва. Харесвам и чопърите но ако взема чопър ще се наложи да отпаднат половината от маршрутите ми за каране. Ето ти още неща за съобразяване. Общо взето пълно щастие никога няма!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Honda CBF500

          За това с товароносимостта не се бях замислил ще го взема сериозно на предвид и да се надяваме да взема правилното решение. След днешното ровене в интернет стигнах до извода, че ако е поддържан като хората няма какво да ме плаши. Този 500сс двигател има славата на много труден за убиване . И наистина се оказа , че е порядъчно разпространен.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Honda CBF500

            А какво ще правим със самата тема при положение че е в раздел Ендуро а форума е офроуд която дума в превод означава извън пътя.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Honda CBF500

              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
              А какво ще правим със самата тема при положение че е в раздел Ендуро а форума е офроуд която дума в превод означава извън пътя.
              Има и ендуро хонда CB500X. И понятията ендуро и офроуд винаги са били малко по широки отколкото ти си ги представяш! Но в конкретния, а и в някои други случаи, пък нищо не пречи (освен липсата на желание) на съответния модератор да намести темата където и е мястото. Не забелязвам напоследък форума да е претрупан с нови мнения и теми та да речеш че не се насмогва с модерирането.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Honda CBF500

                Нямам нищо против но е по приятно когато всичко е подредено и има ред.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X