Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картерна вентилация - допълнително филтриране.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Картерна вентилация - допълнително филтриране.

    Привет колеги.

    https://www.youtube.com/watch?v=Oytij1MnLP4

    Искам да попитам какво мислите по въпроса. Някои автомобили имат подобен метален филтър, представляващ една мрежа, която улавя маслените пари. Моят двг си няма, но пък има нещо като двоен тават на капака на клапаните, вероятно с тази цел, да има къде да кондензират тези пари преди да стигнат до изхода водещ към всмукателния колектор. Понеже съм свалял да чистя доста дросели на бензинови коли, при някои положението е било трагично направо. Та подобно нещо дали ще предпази от наслояванията в смукателния колектор?
    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

  • #2
    От: Картерна вентилация - допълнително филтриране.

    А дали няма да си вкараш стоманени стружки в картера с това?

    Коментар


    • #3
      От: Картерна вентилация - допълнително филтриране.

      Ами и аз си го мислех. Тези телчета са доста "нестабилни". Виждал съм заводски изпълнения и там въпросната мрежа е по-дебела - поне 0.5мм. То ако мотора е "масларка" едва ли това ще го спаси, но ми стана интересно, ако някойе пробвал подобно нещо да каже. На БМВ-тата също има едни такива филтри и са доста скъпи, но вътре как са реализирани не знам.
      Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

      Коментар


      • #4
        От: Картерна вентилация - допълнително филтриране.

        Купуваш си едно такова (Hyundai 26740-45500):
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:86bfad4s-960.jpg
Прегледи:2
Размер:270.6 КБ
ID:5789681

        И намираш как да го сложиш, преценяваш дали отделеното ще се връща в картера или в отделно бурканче което да изливаш чат-пат.

        Ако караш в хубаво масло обаче, не би трябвало да имаш кой-знае какво като наслоявания. Синтетиката и там мие.

        Забрави за всякакви телчета и тем подобни от магазина за домашни потреби. Не са правени за това и от вибрациите отделят стружки.

        ПП: И не очаквай чудеса. В капака на клапаните и сега имаш лабиринтче именно с цел да улавя по-голямата част от маслото. На различните автомобили се справя различно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Картерна вентилация - допълнително филтриране.

          Ясно. Най-вероятно нищо няма да променям при това положение. Автомобила ми се кара само с напълно синтетични и синтетични масла. Не е мръсен, даже напротив. Зачудих се все пак защото при мен всички датчици са забодени на колектора.

          Благодаря за отговорите колеги.
          Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X