Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Русалийски проход въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Русалийски проход въпроси

    Това ми е маршрутът. Долу преди Острец, има два варианта. По макадама или в дясно. Кой е по-удачен ?
    https://1drv.ms/u/s!AhTVv94yyw-YgYJa41TkPZHyNIplAA

    Коментар


    • #17
      От: Русалийски проход въпроси

      "Страшното трасе" от Априлци към Тъжа изминато за един ден с изтъркани на 50% ГУДРИЧ МТ.
      https://youtu.be/pmTpB4nCA-Y
      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
      Стефан Арзатов

      Коментар


      • #18
        От: Русалийски проход въпроси

        Кой е казал,че е страшно?
        Има прагове,с които трябва да се внимава от колегите с по-ниски автомобили и друса здраво по северната част.
        Това е.
        А за преминаването през снега браво,но с уточнението,че той е бил малко.
        Има ли голи склонове с мерак,добри колеги и добре подготвени машини става при такива условия.
        Пробвайте се в година като 2012.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #19
          От: Русалийски проход въпроси

          Ще пробваме! Дали ще успеем, няма значение. Иначе само ще даваме акъл през компютъра и всяка дупка през която трябва да преминем, ще ни се струва, че е кратер.
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #20
            От: Русалийски проход въпроси

            Не съм ходил от две години,но до тогава на година минавах над десет пъти.

            От юг до тъжа си се качват и леки коли ,голф,Вектра,Берлинго и други подобни.Пътя друса ужасно,аз спадам гумите да ми е по малко дискомфортно.От север,рекстъна трябва да е прежален от към височина.

            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Русалийски проход въпроси

              Аз съм си го кръстил ДРусалийски проход
              GSM 0888 611 289; 0877 611 289

              Коментар


              • #22
                От: Русалийски проход въпроси

                Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
                ) скални прагове по 30-40см.
                Чак пък...

                Коментар


                • #23
                  От: Русалийски проход въпроси

                  Е, ако търси човек - намира
                  Аз възнамерявам тази година да се разходя със 125-чката, преди да съм я сдал.
                  Но пак от юг. От север нямам шанс да се кача с него. Много бутане ще е
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #24
                    От: Русалийски проход въпроси

                    Здравейте,
                    мисля утре да се пробвам да го мина целия - от Априлци до с.Тъжа.
                    Със Субару Легаси съм (ръчка). Вдигнато е на 23-24см и с АТ гуми https://www.dunlop.eu/en_gb/consumer...3.GTRKAT3.html
                    Дали ще успея откъм Априлци?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Русалийски проход въпроси

                      Вярно е Друсалийски!
                      Е, минах. Благодаря на отзовалите се
                      Ще пусна видео по-късно. На места беше доста кофти (на няколко пъти се чудих дали ще мина), но никъде не закачих.

                      Тръгнахме след като обядвахме в Априлци в "Тихия Кът". Собственикът каза, че негов съсед се е качвал преди няколко дни с РАВ4е. Пътят бил "позагладен" по камъняка и по-изровен, заради дъждовете. Погледна колата и каза, че сигурно ще мина. Даде и насоки за пътя, за което съм му благодарен.
                      Няколко пъти се разминавах с джипки. Един колега с Фронтера ме погледна ехидно (говорихме си стъкло до стъкло) и каза - само за джипки е нагоре (още в началото) - има големи камъни и няма да минеш.
                      В някакъв момент настигнах едно джипче (много приличаше на Рубиконче, но не бе) и помолих човека да се движим заедно (с деца и жена бях и предпочитах да се движа с някой).
                      Пусна ме напред (че моите бавни не са като неговите)...
                      На няколко места в гората имаше неприятни коловози и стърчащи скали, но не закачих, за мое очудване (около отсечките, откъдето е зимното клипче).
                      В средната част на няколко завоя имаше доста неприятни камъни и скали, както и на последните серпентини имаше кофти камъни. Добре, че не се наложи да се разминем там с някой.
                      Малко по-късно, пушихме по цигара горе на Русалка с човекът с джипчето (на база на Рубикон и с друг двг...). Той каза, че отива към вр. Ботев.
                      Горе на върха имаше Голф?!? Явно се е качил от Юг.
                      Надолу (под х. Тъжа) имаше доста колоездачи. Някои гледаха накриво, с други се поздравявахме и си говорихме.
                      По-късно, на Кадемлийското пръскало, засякох човекът с фронтерата (беше се върнал), и се разговорихме.
                      Каза, че може да се ходи до Ботев само с разрешително (той бил ходил преди дни).
                      До колкото разбрах може да се пише на някакъв мейл и да потвърдят (изпращали разрешително), че колата с дадения номер и марка може да се движи в парка до еди коя си дестинация.
                      Предполагам ги знаете тези неща, но тук четат и нерегистрирани и случайно попаднали, та да кажа.
                      На бариерата, горския повдигна очудено вежди и каза:
                      - Ама вие не сте минавали от тук, днес!
                      - Идваме от Априлци.
                      - Браво бе! И сте минали! А, то Субару.

                      Спускахме още час подмотвайки се, радвайки се на гледки и снимайки. Най-накрая успешно излязохме на асфалт.
                      За колегите със Субара - ако ви е страх, че ще се одерете или ще ви удари някой камък - през южния склон и полека и няма проблем. (както и се разбира от темата)
                      При мен (дърто Легаси) броните са доста скосени и не са раздути и нямаше проблеми. Карал съм един Форестър на приятел на Дерето и броните му опираха на места, където аз не опирах, а уж висок почити колкото мен. Та да не ви излъжа и да потрошите броните.
                      Също така не знам тези камъни как биха се отразили на обикновени гуми... не съм оглеждал подробно, но май няма последствия по АТ-тата.
                      Приятна разходка си спретнахме.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Русалийски проход въпроси

                        Обещаното клипче: https://www.youtube.com/watch?v=uulHMtbYsmU
                        Само в горната част, че е дълго за гледане иначе. За 1:30часа долу-горе го качих.
                        Съжалявам за кухненската хартия и отблясъците - за първи път снимах така. Следващият - камерата върху колата.

                        Коментар


                        • #27
                          Здравейте, вярно ли е, че тази година се прави (правил) ремонт на северната част на Русалийски проход?

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от deian_r Преглед на мнение
                            Здравейте, вярно ли е, че тази година се прави (правил) ремонт на северната част на Русалийски проход?
                            Не ми се вярва...да се е случило нещо такова . Имам и приятел който живее в района и не ми е споменавал за нещо подобно .
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #29
                              Аз го качвах преди месец от север (не успях заради голяма пряспа на пътя 1км преди х. Тъжа). Откъм Острец наистина са започнати някакви дейности. Има си поставени табели (тях не ги снимах) за ремонт на пътя в продължение на 10км...
                              В интерес на истината е чакълирано и валирано само в първите няколкостотин метра, после си е стария лек/среден "офроуд"...

                              Това е само съвсем в началото:

                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:190943555_4815856855096636_9094615503145369294_n.jpg Прегледи:0 Размер:266.6 КБ ID:6752188

                              После 10км си е така - на бавни:

                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:191569280_4816259745056347_7260089877400782915_n.jpg Прегледи:0 Размер:314.9 КБ ID:6752189

                              Продължението на пътя е след няколко тона сняг някъде вляво от кадъра - и пеша ни беше почти невъзможно (бях с 6г госпожица за навигаторка):

                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:191292809_4816258971723091_4322970473343181574_n.jpg Прегледи:0 Размер:222.3 КБ ID:6752187
                              Последно редактирано от Shider; 28-06-21, 21:55.
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • #30
                                Благодаря. Значи е вярно, но дали ще се довърши изобщо и дали ще е по-добре от преди - не е ясно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X