Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep WK 4.7 или 3.7?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep WK 4.7 или 3.7?

    Здравейте колеги,

    май идва времето да се разделя с моя верен WJ 4.0...

    Въпросът ми е прост - плюсове и минуси на 4.7 и 3.7 бензиновите модели... и съответно кой как издържа на газифициране, защото с този разход това за моя бюджет си е наложително.

    Навремето като купувах 4.0 -ката, ме увещаваха да си взема 4.7, но тогава не можех да преглътна психическата бариера. Сега вече мога и затова питам - осезаема ли е разликата в WK между двата варианта по отношение на здравина на раздатки, скоростна кутия, окачване и т.н., както при WJ?

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

    Първоначално публикуван от jamaika Преглед на мнение
    Въпросът ми е прост - плюсове и минуси на 4.7 и 3.7 бензиновите модели... и съответно кой как издържа на газифициране, защото с този разход това за моя бюджет си е наложително.

    Навремето като купувах 4.0 -ката, ме увещаваха да си взема 4.7, но тогава не можех да преглътна психическата бариера. Сега вече мога и затова питам - осезаема ли е разликата в WK между двата варианта по отношение на здравина на раздатки, скоростна кутия, окачване и т.н., както при WJ?

    Благодаря предварително.
    Разликата в комплектацията е осезаема - при 4,7 имаш ELSD-блокаж на междуосевия диференциал, може да имаш и на преден и заден диференциал, при 3,7 са отворени.
    3,7 харчи еднакво с 4,7
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

      Мда, поразгледах, поразчетох се... днес ходих да карам едно Ларедо... явно ще е 4.7... Проблемът е, че ги няма много-много по обявите, или са на космически за мен цени. А от масовия 3.0 CRD ме е страх, след нещата които прочетох и проучих...

      Коментар


      • #4
        От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

        Може би е off-topic... Аз ако трябваше да избирам от WK серията, бих се спрял единствено на 5,7HEMI...
        Това според мен си заслужава "усилията". Другото е не лоша кола, но... mainstream. Просто още едно комби.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
        2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

        Коментар


        • #5
          От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

          То на тоя принцип трябва на СРТ да се спреш.Така и аз съм за.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            То на тоя принцип трябва на СРТ да се спреш.Така и аз съм за.
            Ами... не съвсем. SRT-ти е далече от "ежедневна" кола. Нито пък се слави със своята проходимост и универсалност например. Тя си има съвсем други "задачи" :-)
            Докато 5,7 е просто хубав, голям, с дълъг ресурс, надежден американски двигател... И не, не съм фен на "всичко американско", но точно в това
            отношение трябва да им се признае натрупаното дълги години know-how. А това има значение!

            p.s. ...Е, то колко да е голям 5.7, но да, от големите е :-)
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
            2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

            Коментар


            • #7
              От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

              Аз пари за 4.7 се оказа, че нямам, ти 5.7 ми рекламираш.... Мъка, мъкаааааааа
              Последно редактирано от jamaika; 29-05-18, 09:03.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

                Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                p.s. ...Е, то колко да е голям 5.7, но да, от големите е :-)
                Съвсем официално си се води "Small-block engine" или "mouse motor". 350 кубика само (в инчове). Пърпоретка някаква.
                А SRT-то... познат си купи наскоро "от магазина". Чудо-юдо-риба-кит, ама с преден... ъ-ъ-ъ "спойлер" ли, "престилка" ли, как се казва - на два пръста от земята и недемонтируем. Т.е. за пътищата в Клета Майка, уви, не става Освен да го побългариш с флекса ама сигурно ще почне да се надига (опит за излитане) при по-високи скорости, както прави моето, ако му махнеш това.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

                  :-) Ха ха ха, да, и аз имам съсед със SRT, та знам за какво иде реч...
                  гледаме се с него... и двамата с нескрита завист в очите :-) :-) :-) по съвсем различни причини.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                  2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

                    Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                    Ами... не съвсем. SRT-ти е далече от "ежедневна" кола. Нито пък се слави със своята проходимост и универсалност например. Тя си има съвсем други "задачи" :-)
                    Докато 5,7 е просто хубав, голям, с дълъг ресурс, надежден американски двигател... И не, не съм фен на "всичко американско", но точно в това
                    отношение трябва да им се признае натрупаното дълги години know-how. А това има значение!

                    p.s. ...Е, то колко да е голям 5.7, но да, от големите е :-)
                    SRT 6.1 е 100% расов автомобил. Според Jeep е състезателен автомобил пригоден за всекидневна употреба. Според мен за всекидневна употреба в България изобщо не става.
                    Това нещо тръгва, завива и спира като картинг. Абсолютен изруд. 20 000км за 4 години - 3 комплекта 20-ки с гуми. Накрая на 18 цола се кротна. Кротна в смисъл на 10 000км гумите парца ама поне джантите са прави. Има и 17-ки ама с гумите 12 000лв. До там не го докарах. Офроуд = нула. Един час го вадих назад на едно наклонче на афалт - всичко му запалих. Гърците много се смяха.
                    Следващото SRT 6.4 е абсолютен СЛОН - Mercedes AMG. Като динамика и разход същото като първото 5.7. Някви 3-4 литра на 100км по-малко от SRT 6.1. С малката подробност че 5.7 извън пътя е танк. Няма по-проходимо Гранд Чероки, само Вранглер Рубикон може да се доближи.
                    Няма пълно щастие. Като имаш SRT ти липсва 5.7 Като имаш 5.7 ти липсва SRT.
                    Важна подробност за трите горе изброени е че през 50 000км искат 2000лв части за горивната система. Съжалявам така са ги проектирали.

                    Съвсем по темата, 3.7 ако изобщо има 4х4 е с раздатка от SRT8. Ултра здрава. На 20 000км трябват 400лв за масло.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Няма пълно щастие. Като имаш SRT ти липсва 5.7 Като имаш 5.7 ти липсва SRT.
                      Важна подробност за трите горе изброени е че през 50 000км искат 2000лв части за горивната система. Съжалявам така са ги проектирали.
                      Какви части искат, че аз мойто 5,7 вече над 60 000 км го карам без никакви интервенции, освен смяна на масло?
                      Какво да очаквам да се счупи?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

                        Имах 4,7 WJ и бях доволен от него, а сега - 5.7 HEMI. WJ е по-лек от 5.7 HEMI, но последния макар и по-тежък има сходен разход със по-старата генерация. И двата са много проходими в заводския си вид, но пътното поведение при висока скорост на 5.7 HEMI е много по-добро особено след като се възплозвах от амортисьорите на Филчев шокс. Седалките са по удобни, разликата в годините си казва думата, но пък 4,7 WJ ми се струваше, че побира повече багаж.
                        5.7 HEMI няма хубавия звук на истински осмак като на 4,7 WJ, ако за някого това е от значение...

                        П.П. Като купих моя 4,7 WJ преди много години един адаш беше внесъл от Щатите 3,7 новичяк на година инещо и 20 000 мили. Баща ми /лека му пръст/ искаше да го купува. Пробва го и установи, че не върви, мислеше си, че има някакъв проблем с двигателя и затова го продават.
                        Последно редактирано от s_s1; 29-05-18, 20:40. Причина: 3,7
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

                          Споко , скоро нищо няма да му се чупи на 5.7.
                          Е може нещо по газоразпределянето да претрака от лошо масло, ама тва са бели кахъри. Hemi tick му е името.
                          За да харчи 12/100 със разрешените 140 на магистрала обаче му трябват:
                          Помпа с клапан налягане - целия кошник.
                          Ламбда сонди - 4
                          Инджектори - 8
                          Свещи - 16

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            И двата са много проходими в заводския си вид, но пътното поведение при висока скорост на 5.7 HEMI е много по-добро особено след като се възплозвах от амортисьорите на Филчев шокс.
                            Фирмата която е проектирала окачването на Гранд Чероки 2005-2010 се казва BILSTEIN
                            Имат три вида амортисьори за асфалт, два от които с корекция на височината
                            И едни за офроуд с дегресивен валвинг.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep WK 4.7 или 3.7?

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Hemi tick му е името.
                              Имам такова цъкане при студен двигател някъде долу отдясно ми звучи. Като загрее - изчезва.
                              Как се лекува, че по хамериканските източници има 101 причини - от отхлабил се изпускателен колектор, до счупен повдигач на клапан, а както знаем, хамериканците най-много се вълнуват дали гаранцията им ще покрие ремонта и никой в крайна сметка така и не научава причината?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X