Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

    Да, взимат баланс, макар и не колкото кални регенерати.
    Иначе, тези са на година и половина и продължават да са меки, държат се добре и нямат напукано никъде.
    Но е вярно и че Ферозата почти не се кара по асфалт.
    Както е видно от снимките, за това време почти нямат износване.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #47
      От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

      Щом не се ползват Лятото по горещия асфалт,няма никакъв проблем да си ги ползваш целогодишно.

      Коментар


      • #48
        От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

        Здравейте, намерил съм лети джанти OZ с размер 15 цола, 5,1/2 jj, ЕТ5. Притеснява ме дали няма да са теснички с това 5,1/2 на вранглер дуратрак 235/75/15?

        Коментар


        • #49
          От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

          Здравейте ! Някой ползвал ли е cordiant 205/70/15 АТ ? Интересуваме шумни ли са и как се държат на пътя мисля да да взимам такива за honda crv първа генерация.

          Коментар


          • #50
            От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

            Кордиант са руски гуми. Не знам конкретно за модела, но руските гуми, обикновено са тежки и се балансират с много тежести. Руснаците масово предпочитат китайски, пред родните си гуми.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #51
              От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

              Завод "Cordiant" е първото изключение на Руснаците.
              Техниката е нова, качеството е на ниво и го няма онова лудо биене на асфалт и балансиране с по половин джанта,окичена с тежести олово.
              За цената си предлагат добри гуми!
              Примерно размер 235/75-15 на цена от 140-150лв. за нова гума си е добра идея....

              Коментар


              • #52
                От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Завод "Cordiant" е първото изключение на Руснаците.
                Техниката е нова, качеството е на ниво и го няма онова лудо биене на асфалт и балансиране с по половин джанта,окичена с тежести олово.
                За цената си предлагат добри гуми!
                Примерно размер 235/75-15 на цена от 140-150лв. за нова гума си е добра идея....
                Техниката може и да е нова, но дали накрая са открили правилната формула на каучука?
                Аз не вярвам!!

                Коментар


                • #53
                  От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

                  Пенчо-и ти прав,и аз съм прав!
                  И ще ти кажа защо:
                  -Тая Пролет качих КИА-та на "Maxxis Bighorn"-764, които в размер 30х9.5-15 са си 224лв.за брой-(за мен бяха 200лв.с доста чакане и уговорки).
                  Размера е на 99% аналог на 235/75-15.
                  Та както и да е.....-хубава,качествена гума,мек каучук,който осигурява добро сцепление с асфалта,отлично балансиране с минимални грамажи тежести и толкова с плюсовете.
                  За оф-роуд гума се оказа доста слаба,като страници и протекторен рисунък,т.е.доста пострада от често каменистите пътеки по Стара Планина и Родопи.
                  С няколкото модела сменени Руски гуми,в това число и "Cordiant" off-road не съм имал такива наранявания, пукания от трънчета и късане на грайфер от пребоксуване по камънак, което на стръмен наклон няма как да се избегне.
                  Та,ако ще е за каране по преобладаващо горски терени нови Руски гуми до към третата, четвъртата година се държат съвсем достойно.
                  На асфалт, особено на мокра настилка трябва да се кара с едно наум.
                  Както и в други теми,така и тук стигаме до извода,че е важно кое за какво и къде преобладаващо ще се използва!
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 11-09-19, 18:16.

                  Коментар


                  • #54
                    От: МНЕНИЕ ЗА ГУМИ

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    .
                    На асфалт, особено на мокра настилка трябва да се кара с едно наум.
                    Както и в други теми,така и тук стигаме до извода,че е важно кое за какво и къде преобладаващо ще се използва!
                    Така е!

                    За това аз от като съм със Спортиджа - 11 години все съм си с БФГ АТ. За 140 000км за сега съм със втория чифт.
                    Със сигурност ще изкарат до 180 000. И пак бих могъл да ги продам за около 300 лева комплекта.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X