Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на МПС в КАТ София ОБЛАСТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на МПС в КАТ София ОБЛАСТ

    Пускам темата за да подготвя всички бъдещи жертви на КАТ София област за това което ги чака – гаври и извращения!

    Има нов ред за допускане до заветните гишета. Вероятно на теория системата трябва да работи бързо и справедливо, на практика обаче се получава така че за елементарни услуги като смяна на талон се чака МНОООООГО часове!

    Сагата ми започна още в Сряда – отдох в КАТ около 13:00 часа (след обедната им почивка) за да прехвърля мотор на мое име. Оказа се че очакването ми да получа достъп като съм отишъл 4,5 часа преди каря на работния ден е дива простащина (от моя страна). Та от 13:00 до 17:30 така и не ми дойде реда да се добера до заветното 9-то гише. Деня не беше изцяло загубен защото от другите чакащи научих каква е новата система за регистрация.

    Вече подготвен цъфнах в Петък сутрин в 7:00 – (час и половина преди началото на работния им ден) за да си взема номер от портиера. Паркинга вече беше пълен, имаше хора дето са отишли в пет сутринта, че и по рано. Бях 34-ти по ред.
    Последва 1,5 часа чакане гишетата да отворят. В 8:30 излезе някакъв началник и тържествено обяви, че слага начало на работния ден. Първо ще допусне 15 души до гишетата, а след това по 5 – 6 на всеки 40 минути.
    Моя ред дойде към 10:45 – тогава ми приеха документите на заветното 9-то гише. Номера и талоните си ги получих към 13:30.

    Имаше един човечец дето дойде към 8:00 той беше вече 60-ти номер, когато аз излизах той тепърва се редеше на първото гише (9-то) не знам колко още е чакал или дали въобще е свършил работа същия ден.

    Та сумарно една елементарна операция вече отнема 6 – 7 часа. Много пъти съм прехвърлял МПС-та и никога не е съм чакал повече от 2 – 3 часа. Ако бях малко по лош човек щях да предположа, че тая гавра е направена с цел да се „черпят” подходящите хора за „Бърза регистрация“ – както в Благоевград, аз обаче вярвам, че служителите на КАТ СОФИЯ ОБЛАСТ са честни и справедливи хора и новата система за достъп до божествените им услуги е направена изцяло в полза и услуга на плебеите, исках да кажа данъкоплатците!
    Та ако ще ставате жертва на услугите им се пригответе за цял ден висене по опашки и отидете в 6 – 7 часа да си вземете номерче от портиера, иначе чакането може да е на празно....

  • #2
    От: Регистрация на МПС в КАТ София ОБЛАСТ

    Една и съща административна услуга, от една и съща администрация, трябва да се предоставя при едни и същи условия и при една и съща организация във всичките и териториални поделения. На НАП например им трябваха около 10 години докато го постигнат, но в момента е факт. Факт е и в повечето държавни агенции. МВР винаги успява някак си да остане извън процесите на рационализация...
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X