Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СТАЦИОНАРЕН ТАЛЕФОН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СТАЦИОНАРЕН ТАЛЕФОН

    Здравейте имам една мисъл на ум и тя е имам едни стари телефони те са два с една обща майка и между двата телефона можеш да разговаряш като с радиостанция само че с дуплекс връзка и също между майката и телефоните пак така можеш да говориш и тъй като имам на село голям двор и ги ползвам като радиостанции може ли някак да свържа майката към моя смартфон защото нямам стационарен кабел и не ми се занимава да вкарвам та въпроса ми е има ли такова устройство сплитер където да свърже стационарен талефон с смартфон или някакво друго устройство където да му сложа някаква сим карта и да го свържа към майката има ли вобще такова животно или някаква схема която да реализирам.

  • #2
    От: СТАЦИОНАРЕН ТАЛЕФОН

    Може, но "майката" трябва да поддържа поне блутут.
    Другия вариант е с телефонна централа...ама цената дори втора ръка е страшна.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: СТАЦИОНАРЕН ТАЛЕФОН

      Нямаш кабел от Виваком ли? Ако да,имам такива устройства,обаче са предназначени за други цели,особенното е че имитират стационарна линия (жична) свързваш стационарен апарат и си набираш без проблем.Обаче ако ти звънят,не става.

      Другия вариант е гсм гетауей ,има различни производители,аз съм ползвал на Нокия.

      Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: СТАЦИОНАРЕН ТАЛЕФОН

        Преди 3-4 години от Виваком ми отрязаха "жицата" и ми дадоха тяхни телефони, по вид стационарни, но работещи със СИМ карта. Естествено не исках да се лишавам от екстрите, които трите ми жични телефона Panasonic с обща "майка" ми предоставяха. Купих един GSM гетауей за 50лв на старо, мушнах му картата и нещата са нагласиха. Както при набиране навън, така и при позвъняване. Единствено има лаг при първоначалното свързване на гетауей-я около 3-5s.
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: СТАЦИОНАРЕН ТАЛЕФОН

          А какво представлява gsm gateway примерно свързвам телефона с кабел към устройството и му слагам сим карта и това ли е брей ако става благодаря ви за съветите.

          Коментар


          • #6
            От: СТАЦИОНАРЕН ТАЛЕФОН

            В гейтуея се слага карта на оператора и към него се включва ...каквото там ти трябва- обикновен телефон, цяла централа, компютър със софтуерен телефон и т.н. Служи за вход-изход към ГСМ мрежата на други устройства, които иначе нямат достъп до нея. Цената обаче ми се вижда силно неоправдана за употреба "в двора", освен ако не намериш нещо втора употреба.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: СТАЦИОНАРЕН ТАЛЕФОН

              Благодаря за помоща намерих си един гейт и сега ще го поръчам защото тези телефони ми вършат много работа с антената на майката ловят около 500 метра а с външна антена до 3 километра което е много и за село са перфектни.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X