Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Остъкляване на тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Остъкляване на тераса

    Ето снимки на терасата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG0007 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:270.1 КБ
ID:5789973

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG0009 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:214.5 КБ
ID:5789974
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      От: Остъкляване на тераса

      Двете големи тръби, каква функция имат? Къде трябва да останат? Вътре в терасата или на вън? Най-евтино ми се струва, че ще е с тента.

      Коментар


      • #18
        От: Остъкляване на тераса

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        Такова нещо ли търсиш?

        [ATTACH=CONFIG]958647[/ATTACH]
        Това е най–скъпият възможен вариант.Плюс покрива.
        ........................
        Иван Маринов
        CRF 250 X
        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

        Коментар


        • #19
          От: Остъкляване на тераса

          Тръбите са украшение и нямат никаква функция. Може да се махнат - отрежат.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #20
            От: Остъкляване на тераса

            Огледайте тръбите добре. Според мен не са украшение, а са отводнителни. Не е приемливо да красят последните етажи, а да загрозяват по долните и да пречат на прозорците им, без да имат някаква функция.
            Последно редактирано от VULKAN; 02-06-18, 23:32.
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #21
              От: Остъкляване на тераса

              Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
              Огледайте тръбите добре. Според мен не са украшение, а са отводнителни. ...
              Тръбите, че са сложени за украшение - за украшение са. Друг въпрос колко точно красят.

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Тръбите са украшение и нямат никаква функция. Може да се махнат - отрежат.
              За рязането не съм особено сигурен дали не може да влезеш в леко приключение, ако ги отрежеш. Защото сигурно ги има по проекта на сградата и, ако някой от съседите пусне сигналче, може да те дърпат.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Остъкляване на тераса

                В кооперацията живеят проектантите и строителите на сградата. Мястото (теренът) е мое и се ползвам с някои привилегии. Махането на тръбите е възможно в частта тераса, но едва ли ще е необходимо.
                По-добре да обсъдим вариант тента. Остъкляването ще мине безнаказано - всичко надолу е остъклено, пък и това не е фасада. Същото не е гарантирано при тента. Освен това продължавам да мисля, че при тента ще навява и няма да изпълним единствената причина за строежа. Оценявам, тента ще е по-евтино, но как да се направи, та да няма вода по тересата?
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  От: Остъкляване на тераса

                  Гледам и някакъв климатик май има/ поне тръба виждам/. Къде му изтича конденза и зиме използва ли се за отопление?

                  Peugeot 4007
                  ex Nissan X-Trail 2.2 Di

                  Коментар


                  • #24
                    От: Остъкляване на тераса

                    Сложен е миналото лято и не знам колко е ползван. От месец декември и досега не работи. За конденза не бях обърнал внимание.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #25
                      От: Остъкляване на тераса

                      Сега видях снимките.
                      Та...може да помислиш за друг вид шукария-отгоре навес от поликарбонат, отстрани ветроупорни завеси от прозрАЧНО пвц фолио...примерно 1мм (1000 микрона).

                      Старая се да мисля за варианти, различни от остъкляване, защото то почти винаги или изначално си е зловеща цигания, или с годините неизменно се превръща в такава.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Остъкляване на тераса

                        Аз НЕ обичам остъклени тераси, но понякога се налага. С тента задължително ще навява и то здраво при някаква ориентация на вятъра. Остава вариантът с PVC отпред и отстрани, отгоре - дебел поликарбонат.
                        А за циганията съм съгласен, но донякъде. Мое мнение е, че по-голяма цигания (не шукария!) от PVC завеси няма - огромна цигания си е. Имах такива завеси не на жилищна площ, а на навеса за колите за през зимата. Е, и там не го издържах. Язък за хвърлените пари.
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • #27
                          От: Остъкляване на тераса

                          При пълно остъкляване, климатикът ще трябва да бъде преместен, щото иначе ще престане да е климатик.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Остъкляване на тераса

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Тръбите са украшение и нямат никаква функция. Може да се махнат - отрежат.

                            На архитекта - бих му натрошил кунките!!
                            На строителя - също. Вече е протекло.

                            И отводняване не виждам?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Остъкляване на тераса

                              Така , като се имат предвид всички условия и най-важното за евтинкото...:
                              -тентата ще се компрометира рано или късно, затова отпада.
                              -по -смислено е конструкция рамкова от греди, обработени съответно.
                              -отгоре обшивка OSB примерно и рулонна хидроизолация. Тук не препоръчвам най-евтинкото като материал.
                              -отстрани поликарбонат рамкиран със студени профили-може и между гредите.След някоя година /ако се купи пак най-евтиният вариант/ може да се наложи смяна на плоскостите- става много лесно. Може и единично стъкло.
                              -тази история с тръбите е силно подозрителна че са за отводняване. Нали проектанта ти е под носа-разбери го , или просто се качи на покрива и виж ситуацията. Ако са за отводняване , може да се заусти новото покривче в тях.Ако не са -определено затрудняват нещата, но не фатално.
                              Дървената рамкова констукция може да се замени с алуминиеви профили, поцинковани и прочее.
                              Последно редактирано от ALEX_Z; 04-06-18, 14:47. Причина: допълнение

                              Коментар


                              • #30
                                От: Остъкляване на тераса

                                Че тръбите са за украшение, се знае още от проектирането. Нали казах, теренът е мой и съм участвал във всички етапи на строителството. А тръбите може да останат - няма да пречат, даже може да се ползват за стабилизация на конструкцията.

                                След като решихме дизайн и материали, остава въпросът кой ще го направи.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X