Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Mitsubishi Outlander I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Mitsubishi Outlander I

    Здравейте,

    Предстои ми покупка на сравнително височък, 4х4 автомобил. Постарах се да изчета и изгледам всичко, до което се добера във форума и извън него, но остана един въпрос, на който изобщо не успях да намеря отговор. А той е - как по-точно работи двойното предаване на Outlander I? Прочетох, че е постоянно зацепено 50:50 с вискомуфа, но никъде не намерих информация, дали има някакъв електронен контрол, който да прехвърля мощността към колелото, което има сцепление. И ако са три отворени диференциала това означава ли, че при едно буксуващо колело, автомобилът няма да помръдне?

    Другите два варианта, на които съм се спрял са Suzuki Grand Vitara и Subaru Forester (и трите автомобила между 2004 и 2007). Няма да откажа съвет и по отношение на избора между трите. Ще се ползва за всякакво каране - повече извънградско, с тенденция за леки излизания от асфалта, и едни 100 метра сравнително стръмен и непочистен (зимата) път до вилата. Здравината и сигурността са спредимство пред разхода и комфорта.

    Съжалявам, ако съм използвал неточна терминология или темата не е на място!
    Благодаря!

  • #2
    От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

    Ми аз имам Гранд Витара, тя си е чииста механика, постоянно зацепено 4х4, което предполага здравина и сигурност. За извънградско става ако си спокоен шофиор. За субару мога да кажа, че са хубави автомобили обаче моторите са боксери което не предполага надеждност когато ги купуваш втора ръка. За аутлендъра не мога да дам мнение, моторите със сигурност стават, предполагам че търсиш бензини ?

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

      Благодаря, за мнението!
      Да, само за бензини става дума. Старая се да съм максимално спокоен шофьор.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

        Ами, попринцип към списъкът може да си добавиш и рав4, както и crv ако говорим за предимно магистрала и извънградско. Както ти казах единствено гранд витарата се различава, тъй като 4х4 системата спада към по сериозните конкурираща се с високият клас джипове като ТЛК например. Има бавни, центален блокаж както и неутрална. На мен на извънградско 2.0 бензина ръчна ми дава 8/100 със 90/100 на автопилот. Градско София час пик на къси разстояния е към 13. Другите сувчета ще дадът горе-долу същият разход, но динамиката ще е една идея по-добра. Като цяло бих те посъветвал да търсиш най-запазеният и на добра цена ! Ако държиш на 4х4 система която е по "джип" Сузукито.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

          Прегледал съм вериятно всички опции в този клас и CR-V и RAV ми се струват със завишени цени. Насочил съм се към тези три модела, защото от прочетеното съм останал с впечатление, че са сравнително здрави и безпроблемни. Като единствено ме притеснява въпросният боксеров двигател на Субару, защото макар и доказано здрав, на тази възраст няма как да да не се появят проблеми рано или късно. И имам съмнения относно адекватното отношение при евентуалните ремонти. И в случай, че Мицубишито не разполага с никакъв контрол при букусуване (ESP или подобно), везните клонят към Гранд Витарата. Ако някой колега има опит с първия Аутлендър, ще съм благодарен, ако го сподели.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

            Не видях бюджет но ако има отделени 15-20к лева вземете ГВ 2.7 около 2006-2008 година.
            Не че върви кой знае колко но успява да мърда купето за разлика от 2 литровата и е безпроблемна на газ.
            Тойота Рав4 за този бюджет има само доста по стари бензинови.
            Субаруто е чудна машина но не всеки гаражен майстор може да я сервизира.




            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

              И аз търсих информация за 4х4 на Оутлендър 1 и почти няма. Това което намерих е, че е 4х4 фултайм с междинен диференциал и виско муфа която заключва при разлика между двата моста. Не съм на 100% сигурен в това което пиша и може да те подведа, но никой не отговаря от тези които знаят.
              Иначе много добре си се ориентирал. Рав 4 е малко дървена и със завишена цена, ЦРВ е също с много завишена цена, Субаруто си има специфики, а Гранд Витарата си и пълноцен джип с рама и бавни и всички плюсове и минуси от това. Ако тръгна да купувам паркетник сега съм се спрял на Оутлендър 2,4 или 2,0 турбо.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                Бюджетът е по-скоро до 15к. По план ще се купува от Германия. Най-голям избор според mobile-то има на X-trail, но него малко съм го отписал, защото доста често бива критикуван тук, във форума. И доколкто видях, ремонти и поддръжка при него са скъпички?
                Склонен съм да преглътна липсата на динамика при Витарата. За сега нямам планове за газификация.
                Последно редактирано от Денислав Турийски; 29-05-18, 19:44.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  И аз търсих информация за 4х4 на Оутлендър 1 и почти няма. Това което намерих е, че е 4х4 фултайм с междинен диференциал и виско муфа която заключва при разлика между двата моста. Не съм на 100% сигурен в това което пиша и може да те подведа, но никой не отговаря от тези които знаят.
                  Иначе много добре си се ориентирал. Рав 4 е малко дървена и със завишена цена, ЦРВ е също с много завишена цена, Субаруто си има специфики, а Гранд Витарата си и пълноцен джип с рама и бавни и всички плюсове и минуси от това. Ако тръгна да купувам паркетник сега съм се спрял на Оутлендър 2,4 или 2,0 турбо.
                  Благодаря за отговора! Ако наистина е така, той остава като опция!
                  Тук вече ще дойдат субективните фактори при закупуването на стар автомобил. Кой ще ми е най-удобен и кой ще е най-запазен, разбира се.
                  Последно редактирано от Денислав Турийски; 29-05-18, 19:44.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                    За да те объркам още малко...
                    С парттайм зимата пада голямо включване/изключване на преден мост понякога. С фултайм, но без блокаж на междинния който чака само на ABS има един друг неприятен момент - при малко по-сериозно закъсване спирачките бързо прегряват и после си поне за накладки. С ондеманд пък има известен шанс при по-сериозно буксуване да прегрее муфата и да изключи, като това е като цяло малко вероятно и се случва много рядко при продължително буксуване. Няма пълно щастие.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                      Защо бъркаш тогава човека, при положение че не е ясно митсубишито точно какво 4х4 има, а пък с Гранд Витарата зимата е ясно че няма да има никакви проблеми?

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      За да те объркам още малко...
                      С парттайм зимата пада голямо включване/изключване на преден мост понякога. С фултайм, но без блокаж на междинния който чака само на ABS има един друг неприятен момент - при малко по-сериозно закъсване спирачките бързо прегряват и после си поне за накладки. С ондеманд пък има известен шанс при по-сериозно буксуване да прегрее муфата и да изключи, като това е като цяло малко вероятно и се случва много рядко при продължително буксуване. Няма пълно щастие.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        За да те объркам още малко...
                        С парттайм зимата пада голямо включване/изключване на преден мост понякога. С фултайм, но без блокаж на междинния който чака само на ABS има един друг неприятен момент - при малко по-сериозно закъсване спирачките бързо прегряват и после си поне за накладки. С ондеманд пък има известен шанс при по-сериозно буксуване да прегрее муфата и да изключи, като това е като цяло малко вероятно и се случва много рядко при продължително буксуване. Няма пълно щастие.
                        Що годе съм ги осмислил предимствата и недостатъците на ситемите. Мисля, че най-добрият вариант за мен би бил фултайм с някакъв блокаж.. може би и он-деманд, който има принудителен блокаж на центалния дифернциал. Всякакви подпомагащи системи посредством ABS биха били от полза в сняг, разбра се!
                        Витарата ми е фаворит. Ще прелистя пак инфото за X-trail. И все пак, ако някой, който има информация за 4х4-то на Аутлендъра се включи, ще е чудесно!

                        Благодаря за отговорите до момента, колеги!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                          Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                          Защо бъркаш тогава човека, при положение че не е ясно митсубишито точно какво 4х4 има, а пък с Гранд Витарата зимата е ясно че няма да има никакви проблеми?
                          Е какво точно го бърка? Аутлендър 1 е с централен диференциал и автоматичен/виско блокаж. При изправен такъв за мен е по удобен за асфалтово каране от на твоята витара твърдия блокаж. А и ти на задния мост нямаш нищо повече от мицубишито, или?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                            Е какво точно го бърка? Аутлендър 1 е с централен диференциал и автоматичен/виско блокаж. При изправен такъв за мен е по удобен за асфалтово каране от на твоята витара твърдия блокаж. А и ти на задния мост нямаш нищо повече от мицубишито, или?
                            Витарата е доста по по от Аутлендъра само и единствено поради бавните скорости и споменатия много стръмен баир.


                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                              Чакай сега, ако работата е за бавни, то и твърдите блокажи и клиренсът са препоръчителни. Колкото повече, толкова по добре. Ама на Денислав мисля, че не му е такова търсенето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X