Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Mitsubishi Outlander I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

    Първоначално публикуван от Денислав Турийски Преглед на мнение
    , и едни 100 метра сравнително стръмен и непочистен (зимата) път до вилата. !



    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

      Познаваш ли го тоя път? Аз не, но ми звучи като път до вила. Ако пък бъркам, човека да каже.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

        Благодаря за потвърждението за системата на Аутлендър! Мисля, че ще ме устройва и тя.

        Отностно пътчето.. колко точно е стръмен, не мога да преценя, но е стръмен като цяло. Хубавото му е, че е покрит с бетонени плочи и дори и със сняг (ако не е много) има известно сцепление. В крайна сметка няма да се съобразявам с тези 100 метра на първо място.
        За Витарата и Аутлендъра със сигурност ще гледам. Общо взето съм изчел за слаби места и проверки при първоначален оглед и за двата автомобила. Ако някой иска да даде съвет или да сподели мнение, е добре дошъл, разбира се!

        П.С. Мисля, да огледам и за X-trail, въпреки противоречивите мнения, защото забелязвам, че проблемите са свързани основно с дизели и газифицирани бензини.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

          Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
          Защо бъркаш тогава човека, при положение че не е ясно митсубишито точно какво 4х4 има, а пък с Гранд Витарата зимата е ясно че няма да има никакви проблеми?
          Не го бъркам градски(и аз съм от скоро в Козлодуй). Писал си, че твоята Витара е постоянно 4х4, а колегата гледа по-старата която е парттайм. Всяко 4х4 си има плюсове и минуси, просто му казвам да ги отчита за различните модели. С което и да е 4х4 зимата би трябвало да няма проблеми, въпроса е кое е най-подходящо за него.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

            По принцип в първият пост както го е записал 2004-2007 то включва и двете поколения, просто му заговорих за моята. В този случай имаш право да, моя грешка. В такъв случай колегата трябва да знае, че двете поколения ГВ са концептуално различни !

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Не го бъркам градски(и аз съм от скоро в Козлодуй). Писал си, че твоята Витара е постоянно 4х4, а колегата гледа по-старата която е парттайм. Всяко 4х4 си има плюсове и минуси, просто му казвам да ги отчита за различните модели. С което и да е 4х4 зимата би трябвало да няма проблеми, въпроса е кое е най-подходящо за него.

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

              Аутлендъра има страхотно поведение на хлъзгав терен: киша, сняг, утъпкана партина със заледен горен слой. Липсата на ESP или подобна стабилизираща система не се усеща. При рязко потегляне на хлъзгав терен, тръгва с четирите колела. Поведението му е доста предвидимо и се владее добре. Няма го "удъра" от включването на on demand, както е при Црв и спортидж след 05г. и др. На сух асфалт при рязко потегляне ти скъсва врата, не мога да го накарам да изпищи някое колело. Докато при мен на кията изсвирва гума, esp премигва, усещам че зацепва и задното, ако продължа с газта, esp ми "връща" газта и спъва колата и се получава едно лашкане отвратително. За задвижването на аутлендър I не трябва да иамаш колебания. За пътя е страхотно и като държане, усещане и удоволствие от шофирането. На неутъпкан сняг също е добре като за сув. Извън пътя не съм го пробвал.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                По принцип в първият пост както го е записал 2004-2007 то включва и двете поколения, просто му заговорих за моята. В този случай имаш право да, моя грешка. В такъв случай колегата трябва да знае, че двете поколения ГВ са концептуално различни !
                Да, наясно съм с различията в системите, благодаря. Предпочитам второто поколение, но и двете, предполагам, ще ме оправят.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                  Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                  Аутлендъра има страхотно поведение на хлъзгав терен: киша, сняг, утъпкана партина със заледен горен слой. Липсата на ESP или подобна стабилизираща система не се усеща. При рязко потегляне на хлъзгав терен, тръгва с четирите колела. Поведението му е доста предвидимо и се владее добре. Няма го "удъра" от включването на on demand, както е при Црв и спортидж след 05г. и др. На сух асфалт при рязко потегляне ти скъсва врата, не мога да го накарам да изпищи някое колело. Докато при мен на кията изсвирва гума, esp премигва, усещам че зацепва и задното, ако продължа с газта, esp ми "връща" газта и спъва колата и се получава едно лашкане отвратително. За задвижването на аутлендър I не трябва да иамаш колебания. За пътя е страхотно и като държане, усещане и удоволствие от шофирането. На неутъпкан сняг също е добре като за сув. Извън пътя не съм го пробвал.
                  Благодаря за изчерпателния отговор, колега! Със сигурност остава като опция Мицубишито.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                    Здравейте,
                    1,5 месеца карам Аутлендър I и искам да Ви запитам няколко въпроса:
                    - съдинителя ми е по-твърд от предната лека кола и отделя долу . На СУВчетата по твърди ли са или е тръгнал да ме написка
                    - Возията ми е доста твърда но стегната , в завой не мръдва. Така ли трябва да е , че съм карал и други сувчета и там е по - мека возията.

                    Благодаря Ви предварително!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                      Щом съединителя отделя долу означава, че има ресурс в него, а щом притискателя е твърд, значи че не е омекнал. Да не би да е сменяван комплект съединител, ако да значи се радвай. Относно возията, като цяло сувчетата возят по-твърдо нарочно за да не се накланят в завой понеже са по-високи. Отделно ако излезеш извън пътя ако е с по-меки пружини много по-лесно би ударил картер или нещо друго ако има бабуни и колата се заклати. То затова високият клас сув са на въздух за да е хем комфортно хем с по-малък риск от удар или накланяне.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                        Здравейте малко отклонение от темата, имам въпрос за аутлендър 2 феислифта след 2011г освен в предницата други промени има ли?Мотор,скорости,електроника,окачване,изобщо някакви детски болести да са изчистени с този феислифт?Загледал съм се в 2.2д
                        Pathfinder 4.0L

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                          Здравейте! Месец и половина по-късно да се отчета . Тъй като никога не се получава така, както сме го планирали, се прибрах от Германия с Kia Sportage, 2.0 бензин, 2007 година. За моделите Sportage и Tucson също бях теоритично подготвен. За момента впечатленията са доста добри .. държа се безупречно и на дългия път. Но изникнаха 2 конкретни въпроса тези дни:

                          1. Гумите са еднакава марка и с еднакви размери, но шарката е различна. Това проблем ли е при този тип 4WD система? Изглеждаха почти чисто нови.
                          2. Как да проверя нивото на маслото в диференциалите и колко често е необходимо да се сменя?

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                            Вина за въпроса ти има науката наречена МАРКЕТИНГ. Отдавна неговата цел е не да задоволява желанията на клиентите. А да създава изкуствени техни потребности. Справка, проф. Филип Котлър. САЩ. Пак според него важна е не действителната стойност на продукта. А това как изглежда в твоите очи. По просто казано. Нито клиренса му на Аутлендъра е голям, 20 см. Нито изпълнението му AWD. Щото има и 4 WD. Не е едно и също, ама хич. По принцип on demand до сега дава най добър резултат. Поне що си отнася до Субару. И много други тъпотии, водещи до никъде.

                            По интересно е следното. Да наринеш 15 000 за поне 10 годишна кола. В близките 5 години ще хлътнеш още поне 5 000. И като ти омръзне да наливаш пари в нея. Ще я продадеш за не повече от 10 000. Вярвай ми. Тоест ще си инкасирал едно 10 бона загуба. Сигурен съм че това не е месечната ти заплата. Ако се лъжа, поправи ме.

                            Жена и кола на късмет. Мъж и куче - както ги научиш. Това че ще я купиш от Германия не гарантира нищо. И техния авто дилър, хер Гюнтер. Работи за пари. Както и нашия Горублянски авто
                            джамбазин бай Иван Теслата. Ти какво си мислиш ? Че сервизната му история не е фалшива. Или че TUV e голата истина ? С грешка си, и то голяма.

                            Ако се касае за някакви 100 метра непочистен сняг. До вилата. Смисъла от покупка на стар барутник е никакъв. Ако природата реши да ходиш пеша, ще ходиш. С какъвто и СУВ да си, дори и нов. Въобще дискусията е както се казва - Преливане от пусто в празно. Спести си грешно похарчените пари. Кофти баир, заледен отдолу и солидно окалян. Доста стръмен и с множество завои. Съм качвал с Лада Нива, но на заден ход. А с БМВ Х - 5 не можах. Човешкия фактор и уменията, те са важни. И умението да флиртуваш с парите.

                            Късмет с покупката.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                              Карай със тези гуми. Важно е да са новички, да са еднакъв размер, да са износени еднакво и да са напомпани еднакво. Маслата по диференциалите се сменят след около 5к км. от както е била нова колата, след разработване, след това на около 100к примерно. Това за обикновенни диференциали, на тази КИА потърси сервизни ръководства из интернет, не може да няма, разгледай из руските сайтове, там има всичко. Може да провериш маслото евентуално през горната пробка и евентуално ако е малко да долееш. Относно писаното по-горе, без коментар, карай си колата, жив и здрав и само безаварийно !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за Mitsubishi Outlander I

                                Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                                Карай със тези гуми. Важно е да са новички, да са еднакъв размер, да са износени еднакво и да са напомпани еднакво. Маслата по диференциалите се сменят след около 5к км. от както е била нова колата, след разработване, след това на около 100к примерно. Това за обикновенни диференциали, на тази КИА потърси сервизни ръководства из интернет, не може да няма, разгледай из руските сайтове, там има всичко. Може да провериш маслото евентуално през горната пробка и евентуално ако е малко да долееш. Относно писаното по-горе, без коментар, карай си колата, жив и здрав и само безаварийно !
                                Благодаря за точния отговор! Намерих ръководството на английски и го преглеждам вмомента. Ще се поразровя и допълнително.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X