Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

    Здравейте, моля за съвет кое е най доброто при обслужването на терано дълга база 3.0 2005г., че колкото повече чета толкова повече страх ме хваща с тоя мотор, а какво обикаляне и търсене падна, та затова искам да сменя всичко каквото трябва като масла, филтри, датчици със това което е най доброто защото нямам идея какви масла се слагат, а на сервиза му нямам доверие много защото този двигател не е много срещан и съм сигурен, че нямат опит та затова питам вас за мнение от личен опит. А и веригата трябва ли да се сменя със прилежащите и оптегачи и джунджории.
    Nissan Terrano 3.0 DI turbo

  • #2
    От: Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

    Да допълня, че съм изчел има няма 98% от темите и има доста изписано за обслужването на 2,7 та понеже май не ви се пише много много да попитам маслата за скорости, раздатката и преден и заден диф едни и същи ли са с на 2.7 и 3.0 ???
    Nissan Terrano 3.0 DI turbo

    Коментар


    • #3
      От: Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

      Абсолютно едни и същи.Не се тормози излишно машината е супер.Аз на моя му сменям маслото на 5х.км.Върви като пушка.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #4
        От: Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

        Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
        Абсолютно едни и същи.Не се тормози излишно машината е супер.Аз на моя му сменям маслото на 5х.км.Върви като пушка.
        Ясно ей това само исках да знам.
        Благодаря.
        Nissan Terrano 3.0 DI turbo

        Коментар


        • #5
          От: Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

          Сменяй си редовно въздушния филтър и маслото на двигателя с пълна синтетика.Монтирай си един буустметър да си следиш налягането на турбината за успокоение и не му запушвай ЕГР.Гледам си от Пловдив може да ги сравним на :живо.А и провери си подгревните свещи.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #6
            От: Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Сменяй си редовно въздушния филтър и маслото на двигателя с пълна синтетика.Монтирай си един буустметър да си следиш налягането на турбината за успокоение и не му запушвай ЕГР.Гледам си от Пловдив може да ги сравним на :живо.А и провери си подгревните свещи.
            Да от Пловдив съм и живот и здраве като го обслужа ще се видим и благодаря още веднъж за информацията. Ще сменя всички масла, филтри и дербитомера и там каквото трябва да се сменя като датчици не знам само веригата да я сменям ли?
            Nissan Terrano 3.0 DI turbo

            Коментар


            • #7
              От: Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

              А за ЕГР-а мислех да го изолирам софтуерно няма ли да е по добре и знаеш ли къде в Пловдив могат да я свършат качествено тази работа. Мислех да ходя в FTMotorsports ама не знам дали ще си свършат както трябва работата и вообще кое е по добре да го има или да го няма тоя ЕГР защото от толкова хиляди мнения по този въпрос така и не става много ясно, мненията са 50/50
              Nissan Terrano 3.0 DI turbo

              Коментар


              • #8
                От: Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

                Е тук не съм наясно кое е по добре.факт че като го запушиха имаше моменти на пренадуване,ама това го видях на буста.а в Пловдив кой може незнам
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #9
                  От: Какво масло за скорости, раздатката и деференциал на Терано 2 3.0D 2005г.

                  Ще видим как ще стане то май ще е проба грешка, проба грешка докато разбера
                  Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X