Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

    Здравейте колеги, нов съм и от много скоро имам Теракан 2.9 crdi (163к.с.) 2005г. Ta прочетох всички възможни теми свързани с трудно палене, но не открих точно решение за моя случай (съмнявам се за дюзите да са зле, но трябва да ходя на стенд, а според мен не може от кофти дюзи да не пали хич). Проблема е следният. При закупуването на джипа от човек който не е имал със сигурност възможност да го поддържа правилно джипа, още при взимането ми направи впечатление че си пали трудно (припалва го с Start Spray докато не заработи нормално и не спре да гасне). Така взех го все пак, тръгнах на път към София, и по едно време реших да спра да сипя нафта на бензиностанция (не забелязах проблем по време на шофиране). Спрях изгасих го, сипаха и да запаля и не иска, след няколко опита успя да запали, прибрах се. Стоя 2 дни без да се пали и пак няма палене, чек енджина свети . Закачих го на диагностика и ми даде проблем с тази ''част'' https://i.ebayimg.com/images/g/GjcAA...qk9/s-l300.jpg , поръчах нова на Делфи и я смених , проблема с паленето пак остана, но да кажем една идея по-добре, но пак сравнително зле ... Поръчах и нов филтър горивен, тъй като останових че след работа на място в рамките на 10 мин. изгасва и всичко е празно включително и крушата (на баирите по магистралата също умираше бая..). Смених и филтъра (вече не оставаше празен или крушата да е вакумирана - решен проблем). Така после проверих подгревният реотан (който играе роля на подгревна свещ), беше много мръсен и наслоен, основно почистване, свързване и преди да го сглобя дадох на контакт, обгоря си и доказа че работи тъй като стана и червеникав, съмняваше ме все пак и го премерих (има 2 плюса и 2 минуса - защото са 2 реотана един под друг) на единият реотан когато дам на контакт идват 12 волата, а на другият 5 волта ... а не знам така ли трябва да е ? Все още след всичко направено паленето е мисията невъзможна (няма палене ... (всичките паления са от студен)), НООО пали от раз когато пръсна малко с START SPRAY , пали от раз и мърка и всичко е точно ... Без спрея, няма палене ... Какво ми остана да гледам и да сменям и да чистя ? В случай че съм изпуснал нещо да напиша извинявам се и очаквам да ме попитате или коригирате . Благодаря много за обърнатото внимание колеги !!!! (мога да го прочета на стандартна диагностика и да споделя ако има някакви грешки, в случай че помогнат за отстраняването на проблема).

  • #2
    От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

    Дюзите са ти за ремонт, не ти работят клапанчетата, но е много вероятно и разпръсквачите да са заминали, та е добре да се смени всичко, което и ще ти предложат да направят в дизеловите сервизи.
    Щом си го взел в това състояние, значи си го взел доста евтино, и дано да си предвидил ремонта на дюзите, като Оди пАли свещи да не ти е заминала и помпата, което е класически резултат при употреба от мърлячи.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

      Здравей колега .
      Моят съвет е да отидеш на диагностика с оригиналния софтуер -повярвай ми -ще си спестиш време,нерви и пари. Не прекалявай с този спрей,защото не те чака нищо добро.

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

        Според мен нещо кара нафтата да се връща в резервоара. При мен беше О пръстена на ръчната подкачваща помпа. 50стотинки, а ми скъса нервите, та и репатрак се наложи да ползвам.

        Това диагностика, трудно ще го хване.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

          Диагностиката хваща всичко -просто трябва този, който работи с нея да е грамотен.Причините при колегата може да са от комплексен характер -от връщане на гориво,проблем с имобилайзер,датчик на рейла,ел.проблеми,дюзи и т.н.

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

            Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
            Диагностиката хваща всичко -просто трябва този, който работи с нея да е грамотен.Причините при колегата може да са от комплексен характер -от връщане на гориво,проблем с имобилайзер,датчик на рейла,ел.проблеми,дюзи и т.н.
            При мен диагностиката каза - ниско налягане в рейката, ама как да каже - защо е ниско.

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

              Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
              ... Причините при колегата може да са от комплексен характер -от връщане на гориво,проблем с имобилайзер,датчик на рейла,ел.проблеми,дюзи и т.н.
              Може, и щом са му продали Теракана в това състояние, старият собственик, със специалното участие на нЕкой/и разбирач/и, е бил вдигнал ръце.

              Надявам се колегата, дето му е новият собственик, да си е калкулирал предварително щетата, щото ако си мисли, че го е взел "на далавера", и е ся ше го оправи с три и пеесе, ше му излезат криви сметките.

              ... иначе, всичко се прави.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

                За тоя модел си трябва добра диагностика и човек който разбира.
                Комънрейла е на Делфи, и е капризен към нафтата. Трябва да се види за стружки в системата, и ако има...се сменя всичко, даже и резервоара.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

                  Колеги, ще ходя да гледат тия дни дюзите, не са ми подарили джипа, нито се надявам да го оправя за лев и пеесе. Питам за помощ, не да обсъждаме кво съм си мислил като съм го взимал нито кви сметки съм си правил. Благодаря само на колегите които споменаха какъв би бил проблема. След проверка на дюзите ще пиша да кажа какво стана

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

                    Айде поредния. Дюзи и може би помпа. И да - не пали от скапани дюзи. Масов проблем на модела. Незнам какво си чел, ама явно нищо не си разбрал. Не се разбра от къде си да те упътим към майстор. И дано си подготвен за скъпи ремонти. Сам каза че е занемарен, но все пак всичко се прави с подходящия човек и средства. Успех и дано всичко се оправи. С каквото можем ще помагаме

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

                      Колеги, дюзите ги свалих, закарах ги в гр. София кв. Драгалевци, на сервиза СОФИЯ ДИЗЕЛ ЦЕНТЪР , провериха ги, и казаха че разпръсквачите са перфектни но клапаните на 4те дюзи за за ремонт/смяна , и искат по 260лв на бройка, ще задържа за момента няма да се хвърлям веднага. За момента мисля , както някои колеги от други теми казаха, ще ги отворя, и ще заменя пружинката вътре Моля някой колега който го е правил вече, да спомене от къде да закупя дадените пружинка и да ги заменя. Благодаря ви за помоща колеги и очаквам мненията ви.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

                        Първоначално публикуван от poltre Преглед на мнение
                        Колеги, дюзите ги свалих, закарах ги в гр. София кв. Драгалевци, на сервиза СОФИЯ ДИЗЕЛ ЦЕНТЪР , провериха ги, и казаха че разпръсквачите са перфектни но клапаните на 4те дюзи за за ремонт/смяна , и искат по 260лв на бройка, ще задържа за момента няма да се хвърлям веднага. За момента мисля , както някои колеги от други теми казаха, ще ги отворя, и ще заменя пружинката вътре Моля някой колега който го е правил вече, да спомене от къде да закупя дадените пружинка и да ги заменя. Благодаря ви за помоща колеги и очаквам мненията ви.
                        Ако си пропуснал:

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Дюзите са ти за ремонт, не ти работят клапанчетата, но е много вероятно и разпръсквачите да са заминали, та е добре да се смени всичко, което и ще ти предложат да направят в дизеловите сервизи.
                        Щом си го взел в това състояние, значи си го взел доста евтино, и дано да си предвидил ремонта на дюзите, като Оди пАли свещи да не ти е заминала и помпата, което е класически резултат при употреба от мърлячи.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

                          Това да не са ти пружинки на химикалка... Тая работа така не се прави, трябват кодове генерирани на стенд.
                          Чети https://www.offroad-bulgaria.com/sho...72#post3144972
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

                            Добре в такъв случай, ми препоръчайте къде мога да отида на сервиз, да ми генерират кодове след като отремонтирам клапанчетата на дюзите (проблема им), разбира се за гр. Спфия, както се подразбра Благодаря за информациите и менията колеги, оценявам го.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Hyundai Terracan 2.9crdi няма палене.

                              ИНД около 20 лв.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X