Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

    Здравейте, колеги!

    Трябва ми горната част за "Opel Frontera B 2.3 TD", така ли се казва - не знам. Не е за мен - за приятел, който не е на ТИ с интернета, та реших да попитам тук. Казали му, че някакъв тампон бил премачкан и за това е проблемно. Аз, поне на снимка по номер на резервна част, не виждам тампон там, ама, вие ще кажете... Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и най-вече има инфо от къде да поръчаме, моля да пише! Търсих, търсих в мрежата, обаждах се на познат, който работи в магазин за авточасти - няма никъде налични?!
    Преди време беше сменял тампон на двигателя, и сега като прочетох темата тук - то много златни тез`части за фронтерите, бе?! Видях и решенията, които предлагате, за което благодаря!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Opel_Frontera_B_99-_04_97124924_904642_GM.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:6146697
    Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
    Toyota RAV4 XA10 3S-FE
    Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

  • #2
    От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

    А какъв е проблема всъщност? Какви са му симптомите и оплакванията?
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #3
      От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

      Първоначално публикуван от demiro Преглед на мнение
      Здравейте, колеги!

      Трябва ми горната част за "Opel Frontera B 2.3 TD", така ли се казва - не знам. Не е за мен - за приятел, който не е на ТИ с интернета, та реших да попитам тук. Казали му, че някакъв тампон бил премачкан и за това е проблемно. Аз, поне на снимка по номер на резервна част, не виждам тампон там, ама, вие ще кажете... Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и най-вече има инфо от къде да поръчаме, моля да пише! Търсих, търсих в мрежата, обаждах се на познат, който работи в магазин за авточасти - няма никъде налични?!
      Преди време беше сменял тампон на двигателя, и сега като прочетох темата тук - то много златни тез`части за фронтерите, бе?! Видях и решенията, които предлагате, за което благодаря!

      [ATTACH=CONFIG]958137[/ATTACH]
      то
      На тези със златните части за Фротера им е кисело гроздето защото не са купували части за Тойота,Нисан- не,,,,дай,,, боже Мерцедес.
      Последно редактирано от isuzo; 25-05-18, 23:35.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

        Ония със Мъжките ..Жипове.......Ручат,, Жабетата ама поне не Реват като вдовици..?!>.
        Последно редактирано от isuzo; 25-05-18, 23:37.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
          А какъв е проблема всъщност? Какви са му симптомите и оплакванията?
          Сега говорих с човека... Симптомите са луфт във волана и потропване в кормилото при преминаване в дупки. Каза, че миналата година сложили жигулско каре (там на кръстачката) и още тогава видели, че тампонът е пътник.
          Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
          Toyota RAV4 XA10 3S-FE
          Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

          Коментар


          • #6
            От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

            Ако му тропа волана и има луфт, да свали пластмасите горе зад волана, които покриват лостовете за мигачите и чистачките. Над кормилната колона точно(под таблото с приборите) се виждат 3 болта, които държат кормилната колона към напречника на купето. Тези болтове са със скъсани глави и на пръв поглед изглеждат като нитове с леко жълтеникав цвят. Тия болтове с годините се развиват, благодарение на римския император вибрациЙ. Та в тоя ред на мисли - сменят се с нормални такива болтове, ако са почнали да се развиват. Оригиналните се доразвиват с помощта на секач и чук и разни там думички. Болно място е на тия коли.

            Не мога да гарантирам, че проблема е там, но е съвсем възможно да е от това и е добре да се провери!
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #7
              От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

              Благодаря! Ще проверим.
              Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
              Toyota RAV4 XA10 3S-FE
              Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

              Коментар


              • #8
                От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                ...Не мога да гарантирам, че проблема е там, но е съвсем възможно да е от това и е добре да се провери!
                Потвърждавам! Да се провери, какъв е луфта под пластмасите зад волана. За да се разглобят те се сваля и волана, не е голяма фолософия. Наскоро разглабях пластмасите, че започна да ми се бъзика лостчето на чистачките. Както често се случва с разглабяне, почистване и ново смазване всичко се оправи. Използвах момента да разглобя и най-често ползваното лостче това на мигачите. Почистих го и смазах с нова смазка. Сега включването става много по-леко и отчетливо някак, кеф Та... хубаво е така и така ще се разглабя да се ревизират и двете лостчета, или само едното ако джипката е със старото табло, на което чистачките се управляват с копчета.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

                  При мен пластмасите излизат без да се сваля волана. С новото табло съм. Малко с чалъм е положението но става. Ако няма чупещ волан може и да се наложи да се свали първо волана обаче.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вал кормилна колона 97124924 904642 GM

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    При мен пластмасите излизат без да се сваля волана. С новото табло съм. Малко с чалъм е положението но става. Ако няма чупещ волан може и да се наложи да се свали първо волана обаче.
                    И аз съм с новото табло, ама воланът ми няма опция за регулиране на височината. Исках да мина метър без да свалям волана, но не стана. Не е голяма философия, само малко напиняне, за да излезе волана от шлиците И разбира се маркирането на шлиците и волана е задължително за да не седи после геврека на криво
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X