Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честито на големите сервизи !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Честито на големите сервизи !

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    ??? тук е 450 Е за 4-те, с оригинални в сервиз на Тойота...
    Предполагам на джипката са доста по-големи отколкото на хибрида Само единия тежи 13-14кг
    И да - накладки и дискове ми излязоха около 500-600лв (само предни разбира се)...
    За майсторлъкът - официален сервиз на немска марка, смяна на преден лагер... Избиване с чук, ама не стана, след което - ъглошлайф за рязане на вътрешната гривна....
    Като взе чука за да набие новия лагер вдигнах врявата... Ама бе късно... С невиннен поглед - 'абе нещо главината ви е раздута - трябва да намерите стругар да и удари вятър'... Е как няма да е раздута като млати с 5кг чук аксиално...
    Та казваш - 'вярвайте на официалните сервизи'? Имам вяра в конкретни хора, а не в анонимни, макар и големи структури (последния път официален сервиз ми поиска около 200лв за диагностика и измерване на компресия, като се оказа, че компресията са я мерили само на два от цилиндрите, със смъкнати на тях дюзи, защото на другите два цилиндъра не могли да развият дюзите (3 годишен автомобил, на около 120х.км)....
    Вервам им, ама не чак дотам, че да им поверя вече сериозна работа...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #62
      От: Честито на големите сервизи !

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Цялата новина е глупост ...
      Всъщност "новината" не нова .
      https://www.offroad-bulgaria.com/sho....php?t=225530&
      Тук има изписани вече 24 страници. Все в същия дух
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #63
        От: Честито на големите сервизи !

        пълен идиотизам. А иначе времето само ще го наложи това, колите стават все по малко ремонтопригодни за тротоарни майстори. Комерсиализацията в световен мащаб върви натам. Аз преди 10 дена се сблъсках с подобен проблем. По принцип сам си правя колите ,но предпочитам да ги дам на майстор или сервиз ,за който знам как работи. Та на буса Транспортер Т5 се разшумя лагер на главина. В нета и във магазините има най-различни марки от 60 лв до 250 лв за брандирана с щемпела ФВ. Купих си два броя на ФАГ ,нито тай-евтини ,нито най скъпи. И се оказа приключение -сменят се със специален инструмент,който никой от познатите няма. Въпросния инструмент струва 129 лв с доставка 1 седмица от Холандия. Тук Нитех го продава за 480. Т.К времето ме притискаше почнах да звъня по сервизи дето ужким ремонтират ФВ. Във фирмените смяната на един брой лагер с лагера струва 750 лв. ,като работят само с тяхни части. Същото беше положението и в един дас ауто сервиз ,там даже не попитах за цена. Купих си инструмента от за 375 лв ,занесох го в сервиза и ми смени двата предни лагера за 140 лв. труд. Но се оказа ,че и задните са за смяна. Купих си още два броя лагери и пред блока си ги смених за 3 часа двата. Та парадокса 1500 лв за два броя - 3000 лв за 4 броя, на мене сумарно ми излезе 480 лагерите , 375 иструмента и 140 за предните- 995 лв и инструмента мога да го продам ,дори и на половин цена ,а и мога да го давам под наем. Всичко е въпрос на пари -да отидат в правилните хора ,дето могат да си плащат. Избори идат пари требват.

        Коментар


        • #64
          От: Честито на големите сервизи !

          Няма ли някой да напише какво е да имаш голям сервиз и как се подържа ?
          Защо трябва да си правя колата сам през почивния ден вместо да си почина или обърна внимание на семейството?
          Чудя се кое е по на далавера?
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #65
            От: Честито на големите сервизи !

            Елементарно -зависи от доходите ти,повечето нямаме и се оправяме сами,който е барочец-дава колата в сервиз и чака,после плаща като поп и ерго-готово.

            Коментар


            • #66
              От: Честито на големите сервизи !

              Баровец!
              Такова название съществува ли?
              Аз го разбирам като хорско определение придобито от странично наблюдение без факти.
              Поповете плащачи!
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #67
                От: Честито на големите сервизи !

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                .... Аз преди 10 дена се сблъсках с подобен проблем. ..... .... .
                Сменя се .... не ти трябва VAG не знам кой номер инструмент.

                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #68
                  От: Честито на големите сервизи !

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Няма ли някой да напише какво е да имаш голям сервиз и как се подържа ?
                  Защо трябва да си правя колата сам през почивния ден вместо да си почина или обърна внимание на семейството?
                  Чудя се кое е по на далавера?
                  Напълно си прав.Никой нормален човек не би желал в неделя да се зарови под колата си,да сменя нещо вместо да се позабавлява .
                  Обаче има една незначителна подробност че за 500-600 лева на месец само толкова може .
                  Къде да отиде,човек със толкова,а и кола му трябва.
                  Знам че София не е така но в повечето градове е така.
                  Всеки гледа от собствената камбанария,и си знае хала на който се намира.
                  Не ми се влиза в излишна дискусия ,но това си е чист лобизъм към големите.
                  Някой по горе беше казал че кадърните изчезват в чужбина,и го правят не толкова заради парите а заради недостойното тукашно отношение към хората.
                  Имам приятел който има сервизче в Лондон.Гаражче в една промишленна зона.Няма ограничения,няма досадни рекетиращи инстанции,човека си бачка спокойно и си плаща данъка на кралицата.Даже зимата ще ида и аз да поработя при него на черно,колкото и да е срамно.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Честито на големите сервизи !

                    Не е до поправяне сам...а до това че ще бутат насила да има гаранция, която ще струва скъпо.

                    За гаранция трябват скъпи и само нови части, а и някой лев отгоре за работата, в случай че се наложи да се прави два пъти, да си е вече платена първия път.
                    Някои ремонти на отделни възли, които сега спестяват пари, ще отпаднат въобще, за сметка на сменяване на цели възли.

                    Примери много могат да се дадат. Най-прясно ми е, преди няколко месеца, си смених един датчик за айрбезите, взех го от морга за 20-30лв, и всичко е ОК (моя се беше понамокрил и затова заминал). Нов такъв беше към 200 евро(може и над, не помня вече), и мисля че го имаше само като оригинална част.
                    Но гаранция не ми трябва, колкото изкара. А и знам кои неща не се нуждаят от гаранция, защото имам представа кое как се поврежда.
                    За който не разбира, и иска гаранция за каквато сега се реве, и сега има официални сервизи на всяка марка, където се сменя всичко с ново до откриване на проблема. Това струва, колкото струва, но има(уж) гаранция.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Честито на големите сервизи !

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Обаче има една незначителна подробност че за 500-600 лева на месец само толкова може .
                      Къде да отиде,човек със толкова,а и кола му трябва.
                      Знам че София не е така но в повечето градове е така.
                      Всеки гледа от собствената камбанария,и си знае хала на който се намира.
                      .
                      Ако не си забелязъл живея в по малък град от твоя.А цало лято в близко село.
                      Мисълта ми беше че не си ценим труда и по някога ни срува повече и се налага да плащаме дори със здравето ни!
                      А това че няма кадри по големите сервизи ми е известно.
                      А за тези които им е малка чергата не ми се пише изобщо какви ги вършат пък после това онова.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #71
                        От: Честито на големите сервизи !

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Няма ли някой да напише какво е да имаш голям сервиз и как се подържа ?
                        Защо трябва да си правя колата сам през почивния ден вместо да си почина или обърна внимание на семейството?
                        Чудя се кое е по на далавера?
                        Да пробвам аз:

                        Да имаш голям сервиз е много хубаво. Като шеф, разбира се цялата печалба е за теб. Веднъж бръснеш клиентите с няколко пъти по-високи цени за труд, а втори път прибираш отстъпки от по 35-40% при покупка на авто части.

                        Първо клиентът трябва да си запише час. Ще чака - седмица, две. На теб какво ти пука?

                        В сервиза е забранено, клиента да влиза и да гледа какво правиш с колата му. Така хем майсторът ще работи повече и ще ти изкарва повече пари, хем клиента няма да види каква точно част си му сложил или какви ги е надробил майсторът. Спокойно можеш да му сложиш евтино менте, а да му кажеш че частта е скъпа и маркова. (Това е мой случай - комплект съединител МАПА за 120 лв крайна цена ми беше таксуван 350 лв, щото бил LUK). Също майсторът трябва да бърза и да претупва работата, щото времето е пари (отново личен случай - платено за смяна на 4 бр предни лагери, по 2 на колело, а сменени само 3 от тях).

                        Нали си голям сервиз, клиента гледа лъскавите табели и вярва. Законът е забранил всички гаражни сервизчета, както и клиента е престъпник, ако само посмее да си вдигне капака на колата.

                        А да, майсторите ... Ти си в бизнеса от много години. В началото имаше, знаеш ли кви майстори, ехей...? Да ама им плащаш колкото да има какво да ядат. В началото са ти работили съвсем без договор, но сега понеже няма как, ги осигуряваш на минимална заплата. Съответно ги гониш като империалист - а малко мръднат, налагаш им солени глоби. Редовно им бавиш заплатите, не им даваш отпуски. Ако са болни - няма кой да ги пусне, ще работят болни, за да ти изкарват пари.

                        Е, напускат те редовно. Текучеството на персонал е голямо. Кой не издържал и емигрирал, кой си отворил частно сервизче и работи на черно ... Но на теб не ти пука. Наемаш си нови майсторчета. Обикновено разни хлапета без опит,които се навиват да работят за малко пари. Нищо, един фирмен гащеризон и няма да им личи.

                        И понеже си от доста време в бизнеса и си направил пари, ония дребните риби с гаражните нелегални сервизчета, много ти бъркат работата. Клиента идвал, идвал, пък като не останал доволен от поредното хлапе-майсторче и високата цена, отишъл при стария майстор с нелегален сервиз и той му решил проблема за три пъти по малко пари. Та ти си вече голям. Намираш още няколко такива мастити бизнесмени като теб, един от тях имал приятел депутат, на друг жена му била голяма медийна акула. Буташ пари тук, там, някоя статия за това, колко са опасни гаражните сервизчета, депутата знае как да ти прокара закона, щото той и колегите му си получават тяхното.

                        И така ... В бившето ДАЙ назначават Наши хора на ясла. Те ще дебнат за нелегални сервизчета и други престъпници, които са вдигнали капака на колата си ...

                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #72
                          От: Честито на големите сервизи !

                          Ех, мъчат се да върнат Татовото (тряс прас поклон)! Разни шивачки шиеха на черно, и се криеха от партсека. И гаражния майстор бачкаше тайно, и Архипелаг Гулаг се четеше тайно, и Свободна Европа...
                          Абе всичко е забранено, ей тъй, за всеки случай. Има кой да мисли вместо мен! 230 000 чантаджии (туй е Татов лаф, ако някой не знае) - та 230 000 клатик. човци са малко и ще наемат още. Да лапат от хазната, и за сметка на това да пречат.
                          Явно много им липсва на някои другари.
                          Ами то и почистващи фирми бол, току виж ми зачислили някоя почистваща фирма за апартамента ми. Желание да има, и всенародно търпение, безкрайно и волско.
                          Днес научих, че още един бивш съученик емигрирал... Бачкаше да налива бензин, демек и на най-неспециализираната част от бачкерите им писна на ...
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-05-18, 17:29.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Честито на големите сервизи !

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Няма ли някой да напише какво е да имаш голям сервиз и как се подържа ?
                            Защо трябва да си правя колата сам през почивния ден вместо да си почина или обърна внимание на семейството?
                            Чудя се кое е по на далавера?
                            Оформяте собстена работилница (сервиз) и си подържате колите. В семейството има 5 коли и дори тях да си подържам си струва. Синовете по трудния път се убедиха ,че е по правилно да изминат по 350 км. във всяка посока и обслужването и ремонта да е в "домашния сервиз" вместо в София.
                            Тези които не им е хоби чопленето могат да се запознаят с грамотни и отговорни хора, които( дори и с устна гаранция), ще имат и качество и гаранция!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Честито на големите сервизи !

                              Малките сервизчета са на патент. При тях проблемът данъци не стои. Изобщо не е темата за данъците. Политиката е друга-да те откажат да поддържаш стара кола, по малко по-заобиколен път-като се оскъпят несъразмерно ремонтите и, като станат по-трудни прегледите, като няма къде да я паркираш. Защото директната забрана ще рефлектира пак така директно в бройката гласове на избори. Което всъщност не е чак такава драма, ако системата на обществен транспорт в БГ се беше развила заедно с икономиката и въобще със смяната на обществено-икономическия строй преди почти 30 години. Но тя не се разви. Общественият транспорт е някакъв вариант за хората, живеещи в най-големите градове и които или все още нямат деца, или те са стигнали след 5-6 клас, та да могат да го ползват сами. В останалите населени места личният транспорт е абсолютно безалтернативен.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Честито на големите сервизи !

                                И как да си купя нова кола, като тукашните лизингодатели са над закона? Лично съм виждал как за смартфон искат да подпишеш запис на заповед, и ако евентуално нещо закъсаш ЧСИ си начислява някоя друга хилядарка, дето си търкал зъбите да прибере 10 пъти колкото струва остатъка от заема?
                                Еле пък новите разправии в КАТ...
                                И ако не ми я откраднат после на третия ден, щото 20 г. дръгел се мъчиха да крадат.
                                Отделно, дето вече и по главни пътища почнах да намирам не дупки, ами кратери и ями. Вчера по русенско направо забелязях липсващи капаци за шахта. А си паднал вътре - а ти вадят новата играчка на парчета.
                                Как да карам нова? Пътищата и за стара не са, ами за верижна машина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X