Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Isuzu trooper масла ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Isuzu trooper масла ?

    Първи впечатления, груба сила и много място (дълга база )..

    Коментар


    • #17
      От: Isuzu trooper масла ?

      А относно маслата ... В ДВИГАТЕЛЯ , СКОРОСТИ И РАЗДАТКА сложих Репсол мултивалвулас 10 - 40 но то е пълна синтетика ... А, и в двата диференциала и акуратора, ще сложа TITAN SINTOPOID 75-140 .. Дано не се обърка нещо ...

      Коментар


      • #18
        От: Isuzu trooper масла ?

        От ТИТАН и РЕПСОЛ имам наблюдения от други марки коли , но тук ще видим какво ще стане .

        Коментар


        • #19
          От: Isuzu trooper масла ?

          Успех , дано да няма проблем

          Коментар


          • #20
            От: Isuzu trooper масла ?

            Kолеги, а какъв трябва да е антифриза ... Червен или син ? В момента е със син , но попаднах на едно две места където пише, че трябва , да е червен !?

            Коментар


            • #21
              От: Isuzu trooper масла ?

              Моя е червен. Само че двигателя е 4JX1.

              Коментар


              • #22
                От: Isuzu trooper масла ?

                Първоначално публикуван от liybo6 Преглед на мнение
                Kолеги, а какъв трябва да е антифриза ... Червен или син ? В момента е със син , но попаднах на едно две места където пише, че трябва , да е червен !?
                В ръководството го дават червен.Моят го взех със зелен и с такъв го подмених.

                Поздрави.

                Коментар


                • #23
                  От: Isuzu trooper масла ?

                  Момци, аз от 2008г имам 3ка дизел дълга база 2001г модел. Много неща съм видял по него, въпреки че не разбирам нищо от автомобили, ама разбирам от езици и чета...
                  Основните ми проблеми дойдоха от фалшиво масло.
                  Последва смяна на дюзи и съответните им уплътнения(о-рингове). След като спря в най-голямата жега и не искаше да запали - смених датчика за високо налягане на маслото( high pressure oil sensor ) и всичко си дойде на мястото.
                  Съвет от лаик - купувайте двигателно масло 5/30, сменяйте го на 7к км, за да ви е мирна главата. Някой ще каже, че е редно да се слага не толкова тънко масло и/или 10/30 или 5/40, но моята практика показа, че нищо лошо(даже напротив) няма да се кара с 5/30.

                  От около 30к км слагам Pakelo, което взимам директно от фабриката в Италия и резултатите са фантастични - понеже има добавена съставка, която прави филм, при студено време запалване не се чува тракене и вибрации, което по мои разбирания е положително.
                  Смених всички възможни масла със съответната марка и като магия камионът взе да мърка и да прави неща, които бях забравил

                  Както съм загатнал и в отделен пост, с всички експерименти явно някоя дюза ми е протекла и играе номера с оборотите. Смених отново О-рингове, изчистих кабелните конектори на компа(ECM) и усетих подобрение при палене, обороти, вибрации и сходни.

                  Дано съм бил полезен.
                  +359 899985804

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X