Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

    Здравейте колеги. Наясно съм с материята относно бензин и дизел. Възнамерявам да взема бензин и да го газифицирам ако позволява. Гледам машинките 06-07г преди фейслифта със 4 степенната автоматична скоростна кутия. Видях че след 2007г стават вариаторни(което нищо не ми говори). Видях че се предлагат 2 двигателя - 2.0 и 2.5 бензин. та въпросите ми следните, като най-важния е: читави машини ли са? Гледам че доста ги карат, но това не съм сигурен че е показателно. Интересува ме дали скоростите са френски или японски, както и целия автомобил, защото ми е известно че по някое време стават собственост на Рено. Потдръжката им скъпа ли е (с афтърмаркет части разбира се, освен ако не се налага оригинална). Ако можете да ми я стравните с Hyundai Tucson което карам в момента. Заслужава ли си да се напъвам да е след фейслифта с вариаторна кутия или е по-безпроблемна старата. Ориентирайте ме с каквото можете. Благодаря!

  • #2
    От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

    Вариатора по-принцип е проблемен, независимо на какъв автомобил.

    Коментар


    • #3
      От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

      Чувал съм за вкопани легла на клапани при 2.0 и каране на газ, от което не са застраховани повечето автомолили на газ, разбира се. Двигателят 2.0 бензин в комплект с 4ри степ. автомат, бил с много вяла динамика. Това също съм го чувал, но от собственик на такъв. Ясно е, че няма защо да си плюе личния автомобил, при положение, че всичко живо си хвали своето.
      Интересно ми е какво повече би намерил в нисана, от това, което предлага туксона?
      В една стара серия на 5th gear, го изкараха на първо място по рентабилност, сравнен с още няколко сув. Но то си е за там било, и то за нов такъв.

      Коментар


      • #4
        От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

        Не го намирам за по-добър от TUCSON-а, а просто се интересувам за вариантите. За сега не виждам други освен аутлендъра малкия, туксона и евентуално CR-V, но на Хондите цените нещо ми се струват прекалени. Ако погледнете обявите за тези модели ще видите че избор почти няма, да не говорим, че почти няма и предложения. Просто се ориентирам в обстановката с това питане в тази тема. Искам бензин, автомат, 4х4, и предпочитам да е по-малък варел. Немските съм ги зачеркнал отдавна (след като смених за 15 години 15-тина леки коли поне). Корейска или японска 2005-2010г ориентировъчно. Приемам предложения за нещо ако съм изпуснал.

        Коментар


        • #5
          От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

          Първоначално публикуван от kjivkov Преглед на мнение
          ... и евентуално CR-V ...
          ...Искам бензин, автомат, 4х4, и предпочитам да е по-малък варел...
          CR-V
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #6
            От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

            Здравей, колега! Имам X-trail 2.0 - относно вървенето ами 140 коня му идват малко. За спокойно каране става и е по-добър вариант за 4х4. Но те всички до 160 коня са спънати.
            Относно вкопаване на легла от газ - моят е от самото начало с газова. Италианецът преди мене още като го купува и му поставя газовата. Той го е карал 8 години, аз вече 4 и нямам проблеми. Може и да е късмет. И никога не съм правил реглаж на клапани, за италианеца преди мен не знам.
            Относно автоматика - старите 4-степенни са много здрави, но винаги има едно но.....
            Важно е да случиш

            CRV също е много добра машина за пътя.

            Коментар


            • #7
              От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

              Благодаря ти Boidiu. Как му е потдръжката като цени? Днес се засекох с един приятел, който кара Navara. Датчика му за високо налягане върви само с рейката и е дал таман 1000лв. Сега има и проблем с заден датчик за абс, който върви в комплект ва задни и е точно още толкова. Не пожела да ми кже за съединителя дето е сменил наскоро, който го е чакал месец, а не е будала. Каза че е проверил на много места и вариянти нямало. Navarata му е наследство и е 2006г.

              Коментар


              • #8
                От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

                Колега, да ти кажа не съм наясно с цените на частите. Не ми се е налагало. Единственото, което правих е смяна на датчик на колянов вал - 120 лева и кормилен накрайник - той беше евтин.
                Съединител около 350-500 лв, маховик около 500-600, на автомата маховик мисля че няма. Интересувах се, че май ще трябва да го сменям съединителя.
                Не съм го вкарвал здраво извън пътя и може би затова не съм сменял нищо по ходовата част. Преди като имах джипки не ги жалех, ама вече ходя само на риба и на разходки със семейството, та не ми се налага да се окопавам. От системата 4х4 останах доволен по черен път и в снега. Но естествено с хубави гуми.
                Там казват че носачите, защото са алуминиеви и били проблем пък и скъпи и вървят с шарнира - 200-300 лв, колкото са ти на сърце толкова даваш.
                Да ти кажа честно какъвто и СУВ да купиш, ако го обуваш с нови летни и зимни гуми - няма да има проблем. Единствено в кал си трябват кални, ама трети комплект трябва, а пари не ми се дават вече.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

                  Мерси колега! Новите гуми си трябват по принцип. Ако някой има още наблюденя, моля да сподели.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

                    Първоначално публикуван от kjivkov Преглед на мнение
                    Благодаря ти Boidiu. Как му е потдръжката като цени? Днес се засекох с един приятел, който кара Navara. Датчика му за високо налягане върви само с рейката и е дал таман 1000лв. Сега има и проблем с заден датчик за абс, който върви в комплект ва задни и е точно още толкова. Не пожела да ми кже за съединителя дето е сменил наскоро, който го е чакал месец, а не е будала. Каза че е проверил на много места и вариянти нямало. Navarata му е наследство и е 2006г.
                    При Navara/Patfinder явно схемата е такава... Лагер-главина преди няколко години струваше 1500лв
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      При Navara/Patfinder явно схемата е такава... Лагер-главина преди няколко години струваше 1500лв
                      Оригинал толкова, менте 350лв, като при мен изкара 3 години и около 35 000км. Съединител оригинал беше 2000лв, менте 1200 - ментето изкара 45 000км и после искам-неискам сложих оригинал.

                      По темата, ако се намирам в положението на колегата, бих взел Мурано, макар че идва голямо, си заслужава. CVT-то му не е особено проблемно - само преди покупка се проверява състоянието на маслото на кутията - по него може да се направи преценка за състоянието й. Двигателя е безпроблемен, динамика има достатъчно, разхода бива за това, което предлага. Хората се плашат от голям бензинов двигател принципно и за това цените са ниски.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

                        Карам Х-трейл от нов произведен 2005г . 2500см3 та до 150000 км.нищо, после светна чека и се наложи смяна на тялото на дроселовата клапа алтернативи НЯМА в Нисан 2700 лв., после светна чека на 160 000 м. оказа се предният катализатор алтернатива НЯМА цена в Нисан 5600 лв. купих от една блъсната за 1000 лв. Предните носачи в Нисан са по 600 лв./бр. но изкараха 180 000 км. Разход при ръчни скорости в града 15 - 16 л.и още може! Като цяло не е без пари поддържането му. .
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

                          Семейният ни автомобил от 2013 до 2018 бе Нисан Х Трайл 2,5 бензин 165 кс 2004 г..Внесохме го от Швейцароя на 86000 км и му навъртяхме 73000 км.От тях 62000 на газ.4 степенен автоматик.Страхотен автомобил.При нас са сменени предни и задни накладки.Нищо по окачването не е пипано.На пробег 43000 км на газовото/Ловато/шлайфахме изпускателните клапани.Тук има една подробност,шлайфа се само пъпката в челото на клапана с ерозиен шлайф.По-лесният вариант утънява клапана и създава предпоставка за термично изкривяване.Процедурата не е скъпа.Разхода на газ градско около 12,5-13 литра.Багажника е голям,бутилка от 46 литра се събира спокойно на мястото на резервната гума,капака над нея може да се мие!Един от най-проходимите СУВ.Мой братовчед си купи същия като нашия,но 2009г.Голяма беля си навлече с автоматичната кутия-вариатор.Катастрофирахме тежко март месец и се разделихме с него,само хубави впечатления ни остави колата,страхотен за парите си автомобил.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

                            Колега я огледай маздите- трибют има със 2.3 мотор и са повечето ръчка ! Незнам защо ти е автомат и то на употребявана кола ?
                            Вътре купето е просторно и 4х4 е много добро слагаш едни бюджетни китайци и след 5г пак имаш пари за гуми! Газификацията е безпроблемна!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за мнения X-trail бензин автоматик.

                              Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                              Колега я огледай маздите- трибют има със 2.3 мотор и са повечето ръчка ! Незнам защо ти е автомат и то на употребявана кола ?
                              Вътре купето е просторно и 4х4 е много добро слагаш едни бюджетни китайци и след 5г пак имаш пари за гуми! Газификацията е безпроблемна!
                              Някъде четох, че трудно се регулираха клапани на този мотор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X