Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно работата на впръсквачите на двигател Опел…

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно работата на впръсквачите на двигател Опел…

    Здравейте,
    Търсих доста информация из нета относно работата на инжекторите на един двигател на Опел, но еднозначен отговор не получих. Става въпрос за X20SE, двулитров 8 клапанен двигател с мощност 85 киловата. Монтира се на Опел Омега Б и на Фронтера Принципно е еднакъв с доста по масовия C20NE на старите Вектра А и Омега А, но няма разпределител на запалването, а вместо него бобина с 4 високоволтови извода. Управлението е Мотроник 1.5.4. Информацията ми е необходима поради някои проблеми с работата на този двигател и монтираният на него ГИ Бигаз. В едно съм сигурен – инжекторите не работят по отделно (секуеншъл). Човека, който настройва уредбата твърди че с-мата е фулгруп т.е. четирите инжектора впръскват едновременно. А съм склонен да му вярвам, но имам едно леко съмнение – дали не работят два по два?

    Не съм сигурен дали темата е за този раздел. Ако модераторите преценят да местят в по-подходящ.

  • #2
    От: Въпрос относно работата на впръсквачите на двигател Опел…

    Сложил си си име като на бот. Я покажи че не си?

    А по същество: работа на инжекторите два по два на 4-цилиндров двигател го има в много системи, но в качеството на авариен режим.

    Не знам въобще има ли система на която това да и е нормалният начин на работа. Това за фабрични системи на бензин, иначе газови уредби такива определено има. Но не твърдя че знам всичко.

    Иначе - може с омметър, може с осцилоскоп.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно работата на впръсквачите на двигател Опел…

      Някои двг палят така - пускат всички дюзи и свещи и максимален аванс.
      В работен режим много пускат ток на два цилиндъра.
      Гориво поне аз не знам
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно работата на впръсквачите на двигател Опел…

        От старите рена и пежа със сигурност има такива които впръскват 2х2, за опел по скоро не, поне не съм срещал.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно работата на впръсквачите на двигател Опел…

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Сложил си си име като на бот. Я покажи че не си?
          ...
          Понякога ме късаш от смях !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно работата на впръсквачите на двигател Опел…

            Впръскването е по групи. 4-те ижектора са с общ +. "минуса" от всеки инжектор влиза в компа по отделен кабел на отделен извод. Вътре в компа, инжекторите два по два са с общо управление.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно работата на впръсквачите на двигател Опел…

              Интересно :-) Тези дни си купих кабел за моя ГИ - Bigas SGis, защото ми писна да ходя по газаджии и да правят "чудна" настройка, а след това настройките на бензин да са тотално объркани. И видях, че е зададен sequential тип на впръскване, а не half group. А доколкото виждам тази версия на Motronic не управлява отделно четирите цилиндъра, а по двойки. Мисля да експериментирам утре :-)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X