Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

    Имам я кошницата от 2010 и вече е на доизживяване . Та по проблема - пали гаси чекмак , празен ход супер проблема е че като подам газ почва да ускорява накаде на около 1000 оборота все едно и спира горивото и като мине 1200-1500 излита все едно не е било . Проблема го има и на бензин и на газ (газовата е обикновена ловато). Имам някакъв спомен че имаше някакъв такъв проблем като я купих обаче това беше дет се вика когато още брада не ми растеше и не помня .Дистрибутори и палец не съм сменял (те са на такова екзотично място на тоя двигател в тоя кош) , бобина на е барана , кабелите са си оригиналните (няма дискотеки на тъмно) , свещи са сменени преди 4000 км (разбирай минолото лято ) , нок сензор не е сменян .Чекове не са ми светили от както съм я купил (лампата работи ) Ако може някой да ми каже нещо от което да е проблема освен изброените отгоре и най-вероятното от всичките . Че тя колата с гумите за 1000лв не струва 1000лв пък според мен във всяко от изброените може да е проблема .
    Друг въпрос от десетина дена като си сложа крака на съединителя и се чува някакъв много странен шум трудно ми е да го опиша , чува се при натиснат съединител и дори и само от тежеста на крака ми . Съединител не е сменян от както я имам , километри е безмислено да казвам тъй като бог знае на колко е но като цяло и навъртам 3000-4000 максимум на година . Течноста на съединителя е погледнах днес беше на минимум ама до макс е една капачка и долях . Гумичките на помпите на съединителя си сменям на 2 години.
    Дайте акъл да изкара до август за палатките и вече ще е пращам в пенсия че много и стана само двигателя не ме беше предавал (ама то 8 години газ ли не беше по едно време и метан ли не беше ) сичко си има край , неща да я правя салам ама айде още малко и още малко

    ПС: откакто съм я купил все я псувам (тфа скъпо, онва се намира трудно , от година се чудя с какво да я сменя и като се зачета пак към тая кочина се връщам жалко че вече са стари и няма запазени такива .

  • #2
    От: Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

    За последното си много прав.

    Коментар


    • #3
      От: Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

      Първоначално публикуван от Lelouch Преглед на мнение
      Друг въпрос от десетина дена като си сложа крака на съединителя и се чува някакъв много странен шум трудно ми е да го опиша , чува се при натиснат съединител и дори и само от тежеста на крака ми . Съединител не е сменян от както я имам...
      Имал съм такъв проблем но с Вектра А - C20NE, оказа се аксиалния лагер на съединителя, смених го заедно със съединителя че беше почти износен и работата заспа.


      Но понеже казваш:


      Първоначално публикуван от Lelouch Преглед на мнение
      Имам я кошницата от 2010 и вече е на доизживяване .....до лятото за палатките ....

      Обезсмисля се тогава да вложиш едни пари в части и да ти служи поне вярно още няколко години, но при това положение карай си я така, докато съвсем спре


      Първоначално публикуван от Lelouch Преглед на мнение
      ....жалко че вече са стари и няма запазени такива .

      Все още ги има но не тук, намерих една 94 година, на истински 75000 км, но цената и беше в сметнато в левове около 8К.


      Все пак ако купето ти е здраво и не е удряно, сигурен съм че няма ръжди, тези купета са поцинковани, мисълта ми е че ако искаш, можеш да стегнеш както трябва Фронтерата ти и да ти служи поне още 5 години, но едни левчета трябва да вложиш в нея за да я постегнеш както трябва.

      В момемнта карам ОФБ 3.2 V6, предишната ми Фронтера беше ОФА 2.0 C20NE, точно като твоята, бях я направил като от завода и вложил много пари в нея, но откак имам семейство и вече детенце, Фронти ни отесня и се наложи да взема дългата база, инак и досега да съм си я карал предишната Фронтера все така с мерак, както и сегашната ми Фронтера, само качествени части и навременни обслужвания, удоволствието да я караш и да разчиташ на нея спокойно при път е голямо (пу-пу)
      Последно редактирано от Еделвайс; 25-05-18, 00:12. Причина: Пояснение

      Коментар


      • #4
        От: Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

        Да , проблема е точно в купето , преди 4 години преживя цялостен кърпеж прагове , задни калници абе всичко както си му е реда , но вече пак е шупнала на всякъде (интересно не на кърпежите те държат) иначе рамата е бетон това нещо е толкова дебело че ще ме надживее. Ако имах купе изобщо няма какво да го мисля , с времето намерих и майстора и доставчика на части и цените не са толкова стряскащи , смеха е че точно преди 22 дни минах перглед и проверяващия беше толкова шашнат колко е стегната и че няма нещо което да не и работи . Явно ще трябва да поизчета за ОФБ.
        Вчера свалих дистрибутора (беру) незнам дали беше оригиналния (поне аз не съм го сменял ) но електродите и палеца бяха кристал.

        Коментар


        • #5
          От: Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

          Относно замислянето при подаване на газ, виж първо най-евтиния вариант, въздушния филтър да не е много мръсен, особено ако не си го сменял отдавна, понеже казваш че го прави на бензин и на газ, елиминираме засега бензиновия филтър и налягането на бензиновата помпа, работи ли ти ламда сондата, макар че при проблем би трябвало да ти светне чека, а казваш че не ти е светила.

          Аз имах подобен проблем но пак с Вектрата - C20NE, смених следните тогава неща, въздушен и бензинов филтър, качествени кабели с металните лули и нови свещи, дистрибуторната капачка, почистване на стъпковото моторче и след това нямах проблем относно замислянето при подаване на газ.

          Коментар


          • #6
            От: Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

            Първото нещо беше да махна въздушния филтър (макар е на 3000км което не пречи да е в гъза ) същата работа . Изключих тпс-а на газ (чека свети) но пак е същата работа (елиминираме го него ) , дистрибутура вътре е като в аптека , свещите и те са на 3000км , кабелите бог знае от кога са , Явно ще пробвам със свещи и кабели . Налягането на маслото ми е ниско , при студен двигател е над средата при загрял отива към червеното (но на уредите на тая кола не вярвам и в понеделник съм се разбрал да отида да го премерим с монометър ) но това колкото и да го мисля не намирам отношение с "замислянето " . Помеждодругото на място е почти незабележимо .

            Коментар


            • #7
              От: Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

              Огледай да ме дърпа въздух от някъде след въздушния филтър. Ако със него и без него поведението е еднакво, най-вероятно това е причината.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #8
                От: Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

                Повечето каталози създават страшни ядове на собстеници на тези автомобили ........... свещите са W 16 TT ..( ЕДНО ЕЛЕКТРОДНИ )... не 20 дву електродни 1.1 както пише там......някъде.?!.
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #9
                  От: Замисляне при подаване на газ ОФА КБ 2.0 C20ne

                  Първоначално публикуван от Lelouch Преглед на мнение
                  ...ПС: откакто съм я купил все я псувам (тфа скъпо, онва се намира трудно , от година се чудя с какво да я сменя и като се зачета пак към тая кочина се връщам жалко че вече са стари и няма запазени такива .
                  Ми... не си псувах толкоз колите! Това дали ще ти се разваля много зависи не толкова от марката, а от конкретния екземпляр, който си купил. Ако си попаднал на пропаднала кошница, си е твой проблем и до някъде на този, който ти го е пробутал. А иначе, както казва Павката купетата са поцинковани, НО... някак си не по този начин, както други поцинковани Например-на място с оголена боя не след дълго започва да се появява повърхностна ръжда, която ако не се премахне започва да си папа от метала, поне моето купе от 98-ма е такова. Преди време си мислих да минавам на Б Фронтера, но се отказах защото разликата в годините между двата модела ще е макс. 5 в моя случай, а търсене на запазен екзепляр на тия години си е мъка. На моята си знам всички кусури и се надявам още дълго да ме търкаля по черните пътища до вилата
                  Та... имай им уважението на машините, които ти возят задника насам-натам Сетих се, какво ми направи впечатление... Кабелите на свещите са оригинални, на 20 и нещо години???
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X