Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офроуд гуми на лек автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Офроуд гуми на лек автомобил?

    Здравейте, залежава ми една корса Ц, която нямам намерение да продавам предвид много пари наляти в нея през годините и скромната сума, която мога да и взема и се чудях дали да не си я направя за пикник, тъй като с жената често ходим по разни полянки и горички предимно по черни и сравнително равни пътища. Знам, че голям успех с повдигането няма да имам при смяна на пружини, амортесьори, подложки и тн. И се чудех дали само ако не и бодна едни големи офроуд гуми няма да е по-добре? Хем най-вероятно ще се вдигне малко, хем ще има по-добро сцепление по чукарите?

    ПС. Абсолютно ми е чсно, че по никакъв начин не може да се сравнява с джип или каквато и да било кола с 4х4 и голям просвет, но дори в фабричното си състояние ни е служила доста по горичките, така че гледам на това като леко нискобюджето подобрение, така че количката да остане в семейството и да ни върши някаква работа.

  • #2
    От: Офроуд гуми на лек автомобил?

    Мисля, че има някакви къдрави регенерати на 13" и 14" джанти, които може да ти паснат на идеята. Кобра ли бяха?

    Коментар


    • #3
      От: Офроуд гуми на лек автомобил?

      Гуми да искаш:
      https://www.shop-unigom.com/collections/all
      https://www.bear-speed-parts.de/mala...neumatici.html
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Офроуд гуми на лек автомобил?

        С гумите от втория линк бяхме обули нашите бъгита, и се представяха много добре. Разликата между сравнително рошава зимна гума(рошава като за зимна гума де) и тези беше огромна.

        Но колегата да има предвид, че след като колата започне да минава по малко по-интересни места-неизбежно ще дойде апетита, а с него и закъсването.
        Та една лебедчица...
        И още един задвижващ мост...
        И по-голям клиренс...

        Майтапа настрана, но макар проходимостта да започва с гумите-тя си иска и още други неща, за да бъде на ниво.
        Големите гуми дават клиренс, но пък ще се загуби диманиката, ще се вдигне разхода, а и ходовата част ще се натовари повече, с все произтичащите от това последствия.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Офроуд гуми на лек автомобил?




          Такива вършат ли работа! Снимката е примерна, но имам същите 2бр. Barum autocross, които не са нови, но са поизносени малко, 13-ки!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Офроуд гуми на лек автомобил?

            Дали според вас такава гума 13" ще се събере без да се реже нищо?

            Също така не би ли трябвало окачването да се справя по-лесно, тъй като гумата е по-висока и ще обира голяма част от неравностите нищо, че е по-тежка?

            За загубата на мощност съм наясно, но ще го мисля, щом стигна до там някога (евентуално)

            А относно просвета сега търся информация дали пружините от Опел Комбо (Корса Баничарка) са по-високи и ще мога да ги сменя и да вдигна колата още малко?

            Като цяло предпочитам да се насоча към гуми втора ръка (веднъж щом разбера, кой размер влиза), тъй като новите са с грайфер, който е сигурно десетки пъти по-висок от този за моите нужди.

            И другото, което си мисля е - трябват ли ми специални джанти за тези гуми или могат и на опелските?

            Коментар


            • #7
              От: Офроуд гуми на лек автомобил?

              Някои размери ще се съберат, други не.

              Окачването се товари главно от масата на колелото, а тези гуми като нищо са двойно по-тежки от нормалните. Но пък ще караш по необходимост по-бавно така че може да не го мислиш на първо време.

              Джантите не са ти враг, освен ако не решиш да слагаш много широки гуми, което за твоята цел ще е безполезно и ще наложи коригиране на калниците.

              Коментар


              • #8
                От: Офроуд гуми на лек автомобил?

                С пружините внимавай много. Преди години, увлечен в желанието да вдигна максимално ZX-а му сложих пружини от някакво Пежо. Колата се нащръкли но окачването така се вдърви, че и на доста малки неравности, някое колело зависваше и до там. Та окачването трябва да е меко за да обира неравностите. Имайки предвид теглото на автомобила ти, май въобще не трябва да се заиграваш с пружините.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #9
                  От: Офроуд гуми на лек автомобил?

                  Има и още едно капанче - опиране по окачването при навит до край волан при по-високи гуми.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Офроуд гуми на лек автомобил?

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение



                    Такива вършат ли работа! Снимката е примерна, но имам същите 2бр. Barum autocross, които не са нови, но са поизносени малко, 13-ки!
                    Сега ги измерих, високи са точно 60см и широки 21см, нямам кантар да ги изтегля, но не са по тежки от обикновенна 14-ка!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Офроуд гуми на лек автомобил?

                      Чудя се дали да търся гуми 14", тъй като имам такива джанти, а 13" ще трябва да купувам или няма да мога да намеря толкова ниски офроуд гуми за да се вмъкнат в дупката между джанта и калника? Или пък просто да си взема най-високите автомобилни 14" гуми, които влизат?


                      Попринцип колата най-вероятно е с оригиналните подложки на пружините, който са почти на 20 години. Дали ще има някакъв смисъл ако сложа нови, не толкова олегнали?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Офроуд гуми на лек автомобил?

                        Най-високите автомобилни които влизат. Има зимни с по-"рошав" грайфер.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Офроуд гуми на лек автомобил?

                          Имаше тука някакви кабелджии с повдигната баничарка, на която бяха набили подобни гуми, за да могат да минават зимно време из неизчистените улици на по-отдалечените села. Търдяха, че разликата дори с най-скъпата възможна зимна гума е от земята до небето и сигурно е било така, защото доста години изкараха с нея.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Офроуд гуми на лек автомобил?

                            Възможно най-високи, офф роуд гуми и Корса сякаш не се връзват много!?
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Офроуд гуми на лек автомобил?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:136341635_1_585x461_gumi-s-shipove-za-lada-13-vida-gr-dimitrovgrad_rev004.jpg
Прегледи:1
Размер:33.2 КБ
ID:5789398
                              Тези какви са, помни ли ги някой и как се представяха? Те, не мпс-то и водача.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X