Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компютър на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компютър на Фероза

    Здравейте отново колеги ! След много трудове, които направихме, за да накараме ферозата ми да върви на бензин не успяхме, даже вече не иска да запали (пали много трудно), (Има го описано на предишната ми тема). Така остана само един начин да разбера от какво може да е и то е да закача ферозата на компютър, но никъде не успявам да намеря човек или автосервиз, в който да го направят. Прочетох във форума и ръководството на ферозата, че при подаване на късо с медена тел в куплунга до акомулатора (зелен) се броят миганията на чека и се сравнява в ръководството, но при мене когато го направя лампата изобщо не мига, тоест светва си един път и така остава без да мига. Дали това означава, че нямам проблеми с компютъра ? Или пък не съм закачил медената тел на правилните отвори в куплунга ?

  • #2
    От: Компютър на Фероза

    Колега,дай мотор,година!
    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

    Коментар


    • #3
      От: Компютър на Фероза

      1.6 инжекция 95 к.с., 1992 година.

      Коментар


      • #4
        От: Компютър на Фероза

        Колега, едва ли ще намериш компютърна диагностика за този допотопен модел.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Компютър на Фероза

          И аз така си мисля, но сега преди малко прочетох в някоя стара тема, че един друг колега имал такава букса и са успели да го разчитат на компютъра.

          Коментар


          • #6
            От: Компютър на Фероза

            Добре де, ти какво очакваш да видиш, дори и да я закачите на диагностика?
            Тука е относително просто - бензин, запалване. Проверяваш имаш ли нужното налягане и дебит на бензина, проверяваш момента на запалване и остават само дюзи! Когато се слага газ се орязват дюзите и се прекарват през газовото за да не пуска бензин на газ/поне това съм виждал при някои газови/. Виж там да не се е скапало нещо.
            При мен имаше проблем, вървеше на 3 цилиндъра на бензин. Извадих куплунзите на дюзите от газовото и ги забодох директно на дюзите както си е оригинално, както когато е без газова и се оправи. После си ги върнах обратно и си продължи да работи както на газ, така и на бензин. Нещо се беше омотало....

            Коментар


            • #7
              От: Компютър на Фероза

              Проблема е в това, че всичко описано горе го проверихме (налягането на горивото, сменихме горивния филтър, дюзите са проверени и почистени) и се надявам вече само на диагностика, казаха ми че описвал точно къде е грешката.

              Коментар


              • #8
                От: Компютър на Фероза

                Съмнявам се да ти бъде полезно. Ако не индикира грешка/не свети чек енжина/ не мисля че ще ти каже нещо повече закачена на комп.

                Дюзите как ги проверихте? Стига ли захранване до тях? В сервизното ръководство което го има тук в сайта много подробно е дадено как да си провериш дали всичко по компа е наред. Има даден и път на проверка на неизправности когато не може да запали...

                Коментар


                • #9
                  От: Компютър на Фероза

                  Дюзите ги проверихме като ги изчистихме на ултразвук и проба с вкарване на въздух, дали изпускат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Компютър на Фероза

                    Това добре, ама дали компа ги управлява не се знае... Пробва ли да ги включиш оригинално както съм писал по-горе? Сега в момента трябва да влизат в кабели на газовата, а оттам в компа на колата. Изключи ги от газовата и си ги включи директно и пробвай така...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Компютър на Фероза

                      Аз съм с обикновена ГУ, дали и при тях е така ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Компютър на Фероза

                        Аз също съм с такава и поне при мен е така. Трябва по някакъв начин да се прекъсват дюзите когато си на газ за да не пуска бензин заедно с газта.

                        При мен кабелите за дюзите се изваждат от тях и влизат в кабели които са свързани с газовата уредба. А от газовата уредба излизат кабели които влизат в дюзите. Просто като проследиш кабела на някоя дюза, ще видиш че има снадка на него, с мъжки и женски куплунг. Трябва да са същите като на дюзите. Изваждаш от там и включваш в дюзата. Колата не е при мен за да ти снимам, ако някой колега може, нека да прати снимки за да стане ясно за какво става въпрос.

                        Вече две коли оправям като за малко си връщам кабелите на дюзите в оригинално положение и карам на бензин за сто метра. После връщам пак обратно кабелите и си върви както трябва на газ и на бензин. Не съм спец по газовите и не знам каква е причината, но помага...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Компютър на Фероза

                          Благодаря ти много колега ! Трябва да го пробваме тука , сам явно няма да мога, а някои ако може да качи и снимки ще съм му много благодарен.
                          А при колите, които си оправил какви бяха симптомите ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Компютър на Фероза

                            Работеха много нестабилно на бензин. Може би на 3 цилиндъра....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Компютър на Фероза

                              Колега гледам си ми градски обади ми се някъде се търкаляше компютър за фероза и делко -тел 08895оч796

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X