Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обикновен маховик за ОФА ТДС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обикновен маховик за ОФА ТДС?

    Въпроса е следния - има ли такова животно, като обикновен(едномасов) маховик, който да може да замени демпферния(двумасов) маховик на Фронтера А tds с VM двигателя?

    За да бъда по-конкретен, замислих се над варианта за комбиниране на следните компоненти:

    Маховик и притискател от Вояджър 2 с VM 2.5 и феродов диск от Фронтера А 2.4. Въпроса е дали вояджърсия маховик ще пасне на фронтерския VM. Втория въпрос е дали няма да ударя греда с хода на вилката в кутията, ако новия маховик се окаже по-тънък примерно?

    Цялата тая идилия, поради факта, че на фронтерата й припадна съединителя. Явно предния собственик го е прегрял мощно и сега ще трябва да сменям и маховик....
    Последно редактирано от McNicko; 21-05-18, 22:53.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

  • #2
    От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

    Да си довърша темата, че мразя да оствавям така нещата. Съединител намерих онлайн на съвсем приличните 350лв за комплект след доста стабилно издирване няколко дни. Местните търговци и големите фирми предлагаха далеч по-големи цени, въпреки стабилните отстъпки, които аз и колеги ползваме.

    Маховика се оказа в добро здраве. Нямаше язви и не беше толкова стоплен, колкото си мислехме. Отклонението на демпфера беше в норми също. И си остана на място.

    Това далеч не означава, че съм се откаьал да сглобя клмплекта описан по-горе за резерва.

    И най-важното - това е втора кола ковто пристига при мен с развита до края вилка на горната помпа. Незнайно защо, явно някога, някъде, някой решава, че тоя педал трябва да отделя някъде след средата... На Деуто го хванах преди да нанесе щети на съединителя, на фронтерата обаче предния собственик го е карал така доста време и очевидно това е довело да проблема със съединителя... Реално имаше още хляб в него, дефакто се беше изпекал...
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #3
      От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

      Има готови китове, които заменят двумасовия маховик с обикновен, но трябва да провериш дали има конкретно за твоя мотор. Не за всички коли има. Освен това подобна смяна има недостатъци-натоварва кутията.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

        Ако се намери маховик, дори да е по-тънък, се слага по-дълга опора на вилката.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

          Готов кит за Фронтера с VM не намерих никъде. То съединители почти няма никъде, кво остава за готови китове аз твърд маховик.

          Проблемите с по-тънък маховик наистина се решават сравнително лесно. Въпроса е дали разпробивката на коляновия вал е същата при VM-а на фронтерата и VM-a на крайслера.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #6
            От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

            Здравей колега.Нищо общо няма между двата двигателя освен ,че са VM.Нищо не пасва от единия на другия двигател без сериозно преправяне.Единия е напречен другия надлъжен,единия е за кола другия за джип.Дори и на външен вид изглеждат различно .
            ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

            Коментар


            • #7
              От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

              3ти VM ми е това и реално разлика в самия блок не виждам, освен в аксесоарите. Главите също са еднакви/изключвам разликата в шпилките на кобилиците/. Това, че е наппреки или надлъжно също е без значение. За справка, първия ми VM беше във Voyger. Та, приемам ти мнението, но само и единствено, ако си гледал двата мотора един до друг разоборудвани.

              Има една версия, която не е изцяло със зъбни предавки, а има верига към маслената помпа, ако не се лъжа. Това обаче също няма касателство с питането и проблема, който искам да реша, т.е. дали междуболтовото на маховиците е еднакво. Самата маса и дебелина не са от значение. Единственото друго нещо, което може да създаде спънка е венеца.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #8
                От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

                Нищо не пасва от Вояджър на фронтера .Главите ги гледаш еднакви,но захвата на дюзите е различен.Едните се ловят с планки другите се навиват.Коляновия вал на Вояджъра е много по лек с по малки биелни и основни лагери,затова и съединителя няма да пасне на Фронтерата.Това ти го казвам от опит.Преди години бях взел един двигател от Вояджър за части точно заради съединителя, и нищо не можах да използвам от него за фронтерата.
                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                Коментар


                • #9
                  От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

                  И до къде го докара със съединителя ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

                    Пробваи чероки
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обикновен маховик за ОФА ТДС?

                      Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
                      Нищо не пасва от Вояджър на фронтера .Главите ги гледаш еднакви,но захвата на дюзите е различен.Едните се ловят с планки другите се навиват.Коляновия вал на Вояджъра е много по лек с по малки биелни и основни лагери,затова и съединителя няма да пасне на Фронтерата.Това ти го казвам от опит.Преди години бях взел един двигател от Вояджър за части точно заради съединителя, и нищо не можах да използвам от него за фронтерата.
                      За същия вояджър от второ поколение(тоя дето масово му викат единичка) ли говорим? Набор около 92-rи 93-ти? Така както ми го описваш, имам странното чувство, че говориш за 2.5црд от 4-то поколение вояджър. Ей го за справка двигателя от вояджъра, за който говоря: https://www.youtube.com/watch?v=UQs1DAFhuwQ - има разлика в главите, така е. Все пак, показвам, че да съм сигурен дали говорим за същото животно.


                      И до къде го докара със съединителя ?
                      Отдавна е готов. Писах малко по-нагоре. Намерих цял комплект ЛуК за 350 лв с безплатна доставка от някакъв сайт. Бяха пуснали повечето съединители на някаква промоция. Чистосърдечен късмент, иначе щях да вляза в доста "забавен" филм с части от няколко различни производителя и рециклирано феродо(както говорихме с тебе по телефона) и щеше да ми излезе близко до тая цена.

                      Пробваи чероки
                      Благодаря! Странно, но наистина черока е с нормален маховик, не знам що си мислих, че и той е с демпфер. Проблема обаче е, че феродото е 270мм. Пък 270мм феродо с демпферни пружини пасващо на 24-те шлица на фронтерата май няма или поне аз не намирам такова. Мен заради това ме поблазни идеята за крайслеров маховик, че пасва феродо от фронтера 2.4.
                      Последно редактирано от McNicko; 16-06-18, 10:55.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X