Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намерих си в гаража струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Намерих си в гаража струг и фреза.

    До ден днешен работя със точно такъв. Ц 5 е надписът е накрая на челния паралел, между 55-58 година е. Този на горната снимка е по нов.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #17
      От: Намерих си в гаража струг и фреза.

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Разликата между СУ и Ц е ясна веднага- СУ-то е по-тихо заради по-модерната си кинематика и като цяло далеч по-човешка изработка. Ама като няма риба...и ракът е риба...

      Абе за тишината не ми е чак такъв дерт. Имам чувството че супорта му е доста по-масивен. Нали и мотора за бърз ход му е там - дори само това са едни килограми в повече. То и самия струг като цяло спрамо C11-ката е с към 300 и куисур кила по-тежък.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Намерих си в гаража струг и фреза.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Абе за тишината не ми е чак такъв дерт. Имам чувството че супорта му е доста по-масивен. Нали и мотора за бърз ход му е там - дори само това са едни килограми в повече. То и самия струг като цяло спрамо C11-ката е с към 300 и куисур кила по-тежък.
        Много по тежък е за работа от С 11 . На това задното седло можеш да го мръднеш само на закачалката и бърз ход . Лоста за превключване на самохода е като скорости на газка . Голяма и тежка машина . Горе ги имам и двата та мога да съпоставям в реално време . Определено С 11 е за предпочитане .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Намерих си в гаража струг и фреза.

          Това беше първия ми досег със струг в техникума. Правихме едра резба, трапецовидна. Вярно, самоход при тая операция не се ползва, но просто усещането за машината е като за масивност.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Намерих си в гаража струг и фреза.

            На избърсани перфектно паралели и намазани обилно с масло,задното седло се движи с два пръста.А инак е голям кютук,ако паралелите са замърсени и сухи-няма мърдане.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: Намерих си в гаража струг и фреза.

              Така е, имам СУ 502 добър е струга, даже много е добър, но повече съм работил на С11 и мога от опит да кажа, казвал съм го тук и друг път че е много по лек, удобен и приятен за работа от СУто. Е ми го струга!
              Прикачени файлове
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • #22
                От: Намерих си в гаража струг и фреза.

                Еее Митак ,ти как си го лъснал ... евала. Да не си тръгнал да го продаваш...
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • #23
                  От: Намерих си в гаража струг и фреза.

                  Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                  Еее Митак ,ти как си го лъснал ... евала. Да не си тръгнал да го продаваш...
                  То как е тръгнало, нататък отива работата!
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Намерих си в гаража струг и фреза.

                    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                    фрезата е някаква древна версия на http://stanki-katalog.ru/sprav_6n12.htm
                    От горния линк съдя, че фрезата е към 3 тона. Колко горе долу трябва да тежи стругът? Решил съм да им определя някаква цена на кило и ако не се продадат за месец, два заминават за нарязване.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Намерих си в гаража струг и фреза.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Телефон не си дал, на ЛС не отговаряш...
                      Къде се намира тази техника?
                      Намира се в гр. Плевен. На ЛС не мога да отговярям, явно защото съм нов във форума. Телефона ми 0887001258

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X