Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автомата на Фрилендър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автомата на Фрилендър

    Здравейте! От два месеца съм собственик на Фрилендър ТD4 автоматик. Колицата се държи според очакванията, без изненади - до вчера!
    Та на въпроса - включвам на Р, и след това не мога да превключа на друга скорост. Единственото решение е да изгася двигателя, да превключа на N, да запаля, и след това да премина на D, R или каквото е необходимо в случая. Карам си без да се наблюдават шумове или каквото и да било, паркирам, без проблем включвам Р, ..... и до там! Не мога да сменя режима! - трябва да изгася, минавам на N, тогава паля и т.н.
    Явно има нещо, което блокира и пречи да премина от Р на другите режими. Мисля си за соленоид?....
    Колата е на 200 х.км, но автоматика е на 100 х.км, сменян е от предишния собственик.
    Моля за съвет, щото съм у Френско, и сам ще се справям с проблема - тук със сервизите е доста сложно...

  • #2
    От: Проблем с автомата на Фрилендър

    Май проблема е в блокада на самия лост на скоростите, ще разглобявам уикенда...

    Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с автомата на Фрилендър

      Така....блокировката я махнах механично, оказа се че е вързана със датчика на стоп-педала.

      Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с автомата на Фрилендър

        Покрай прецакания датчик, на таблото светна лампата че не работи оная спец система за качване и спускане - точно в момента когато тръгвах на ваканция за 2 седмици! Стоповете обаче си светеха, припсувах и си направих ваканцията..... оказа се, че има два датчика на педала - един за стоповете, и друг за всичко останало - круиз котрол, спец. режим за спускане/качване, и блокировка на АСК....
        Утре отивам да правя климатик - стискайте палци!

        Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с автомата на Фрилендър

          Сам пишеш и отговаряш?
          Преди малко пуснах тема защото ми трябват оригинални части за Freelander

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X