Резултати 1 до 19 от 19

Тема: Яка заключваща верига за колело и скутер

Място
    София
    Публикации
    2,724
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране Яка заключваща верига за колело и скутер

Привет колеги, скоро като наближи лятото почвам да ходя с колелото на работа, всеки път като се прибирам от работа минавам покрай верига магазин за хранителни стоки, целта е колелото да стои надежно заключено в рамките на 20 минути, докато пазарувам, бих искал яка верига или стоманено многожилно въже, дълга 1 метър и да не може да бъде срязана лесно с онези еднометровите клещи за рязане на вериги. Дали дебело въже като при лебедките няма да е по-здраво срещу еднометровите клещи за вериги?

Понеже като почна редовно по едно и също време, всеки ден да заключвам колелото пред магазина, някой може да реши да се подготви предварително с такива огромни клещи, целта е да опазя колелото за 15-20 минути време, не повече.

Губя излишно време иначе всеки път, да ходя до нас за да оставя колелото и обратно пеша до магазина.
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Публикации
    1,304
    Точки (при гласуване)
    3

По подразбиране От: Яка заключваща верига за колело и скутер

Няма вариант да го опазиш по този начин. 20 минути са много време. Всъщност колело по никакъв начин не можеш да опазиш, освен ако няма човек до него. Хареса ли си го някой-смятай, че си го е прибрал.

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,719
    Точки (при гласуване)
    21

Павка най-доброто е https://www.kryptonitelock.com/en/lo...s-bicycle.html
    има много сериозни тестове в youtube и отзивите на всички продукти са само положителни.
    Задължително махаш всички бързи скоби, седалка, главини, лапи, кормило, всичко да е с болтове. Има комплекти по интернет. Но както каза колегата, хубаво е да е на място където няма да може някой да "работи" на спокойствие.
    Тази верига която аз имам на марката по-горе може да се среже само с флекс или клещи за арматура от най-големите, което предполага сериозна подготовка. За пред магазина няма да е проблем според мен, вече всички магазини са с охрана, камери, стойки за колела, и потока от хора е голям. Предполагам че колелото ти не е от тези по 20к лв.
    Последно редактиран от fanatic ; 21-05-18 в 09:27
    no signature no problems

Място
    По света...
    Публикации
    4,561
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на fanatic Преглед на публикациите
    Павка най-доброто е https://www.kryptonitelock.com/en/lo...s-bicycle.html
    има много сериозни тестове в youtube и отзивите на всички продукти са само положителни.
    Задължително махаш всички бързи скоби, седалка, главини, лапи, кормило, всичко да е с болтове. Има комплекти по интернет. Но както каза колегата, хубаво е да е на място където няма да може някой да "работи" на спокойствие.
    Тази верига която аз имам на марката по-горе може да се среже само с флекс или клещи за арматура от най-големите, което предполага сериозна подготовка. За пред магазина няма да е проблем според мен, вече всички магазини са с охрана, камери, стойки за колела, и потока от хора е голям. Предполагам че колелото ти не е от тези по 20к лв.
    +1 има и още една сериозна марка вериги започва с А и е немска.

Истината е в дебелината и цената, аз си купих заключващи вериги и скоби за цената на два евтини велосипеда, но след няколко часа гледане на ютюб разбрах, че тия въженца и верига с катинар в едно са пълна смешка и пазят само от уроки.

Преди десетина години си оставих чисто ново колело в едно гето вечерта(банкет с преспиване), бяха опитвали да режат с ножовка т.н. Ю лок и бяха свалили около 1мм на много места но никакъв шанс за гепене, обаче трябва и дебела верига да спасява и двете гуми инак те отлитат мигновенно.
    Бъдете живи и здрави

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,719
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    +1 има и още една сериозна марка вериги започва с А и е немска.

Истината е в дебелината и цената, аз си купих заключващи вериги и скоби за цената на два евтини велосипеда, но след няколко часа гледане на ютюб разбрах, че тия въженца и верига с катинар в едно са пълна смешка и пазят само от уроки.

Преди десетина години си оставих чисто ново колело в едно гето вечерта(банкет с преспиване), бяха опитвали да режат с ножовка т.н. Ю лок и бяха свалили около 1мм на много места но никакъв шанс за гепене, обаче трябва и дебела верига да спасява и двете гуми инак те отлитат мигновенно.
    бях видял преди време на приятел в холандия, същата верига си беше останала на стълба, бяха срязали рамката на колелото и пак го бяха откраднали
    no signature no problems

Място
    София
    Публикации
    2,724
    Точки (при гласуване)
    12

Павка най-доброто е https://www.kryptonitelock.com/en/lo...s-bicycle.htmlПредполагам че колелото ти не е от тези по 20к лв.
    Всъщност, става дума за бензинова тротинетка, веригата ще минава през борда с дупките, ето снимки:

Име:  3.jpg
Прегледи: 312
Размер:  175.5 Кб

Име:  2.jpg
Прегледи: 314
Размер:  206.6 Кб

Ще ги видя тези яки закопчалки от линка.

Място
    По света...
    Публикации
    4,561
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

бях видял преди време на приятел в холандия, същата верига си беше останала на стълба, бяха срязали рамката на колелото и пак го бяха откраднали
    Хватката е, че с покупката на такава система имаш застраховка и ако останат следи каквито си видял на дървото си получаваш застраховката, тоест пак си купуваш ново колело. Не е само здравината на съоръжението а и включена застраховка, е има и текст със ситен шрифт но си е хубавина.
    Бъдете живи и здрави

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,719
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Хватката е, че с покупката на такава система имаш застраховка и ако останат следи каквито си видял на дървото си получаваш застраховката, тоест пак си купуваш ново колело. Не е само здравината на съоръжението а и включена застраховка, е има и текст със ситен шрифт но си е хубавина.
    У БГ-то разчиташ само на веригата застраховка йок. Пък и я купих от при вас та не знам как ще стане...

Публикации
    1,304
    Точки (при гласуване)
    3

Пред кварталния Кауфланд бяха срязали част от стойката за велосипедите, за да измъкнат едно колело с все катинара както си е на него.

Място
    София
    Публикации
    2,724
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Пред кварталния Кауфланд бяха срязали част от стойката за велосипедите, за да измъкнат едно колело с все катинара както си е на него.
    Ееее, ами точно за Кауфланд става въпрос, явно ще трябва все така да ползвам колелото и тротинетката само за кеф и да ходя на работа, добре че поне в работата ми имаме гараж.

Да им изсъхват ръчичките на всички такива крадци, Крумовите закони трябва да им се прилагат

Публикации
    1,304
    Точки (при гласуване)
    3

Съжалявам, но...абсолютно загубена кауза е да заключиш колело с нещо и да разчиташ това нещо да издържи 20 минути "работа" от крадци. Няма начин. Има доста читави заключващи системи, както се спомена и нагоре в темата, но за това време и те са безперспективни.

Място
    Варна
    Публикации
    1,951
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Съжалявам, но...абсолютно загубена кауза е да заключиш колело с нещо и да разчиташ това нещо да издържи 20 минути "работа" от крадци. Няма начин. Има доста читави заключващи системи, както се спомена и нагоре в темата, но за това време и те са безперспективни.
    Някаква аларма със силна сирена няма ли да свърши работа?

Виждал съм такива на мотоциклети но не знам подробности.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    София
    Публикации
    2,724
    Точки (при гласуване)
    12

Сетих се за друг вариант, но се отнася само за тротинетката че колелото ми е голямо.

Мисля си дали се продава някъде, термо чанта-калъф с големината на голяма чанта за пазаруване на Кауфланд, и с въпросната термо чанта-калъф, да покривам двигателчето на тротинетката, за да не мирише на двутактова смес и така направо с тротинетката да си влизам магазина, какво мислите за идеята ми?

Публикации
    180
    Точки (при гласуване)
    5

магазина има ли гардероб на входа?
    У настоящих мужчин - жена счастливая, у остальных - настоящая !!! По устав не може да се правят тъпотии, може уставът да е тъп (под кофти устави си попадал евентуално).

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,775
    Точки (при гласуване)
    60

Вместо верига: продават се устройства с конструкцията на катинар, обаче с ухо примерно 20см на 10см. Малко по-неудобно е от верига и не можеш да вържеш колелото примерно за дебело дрво, ама рамка + капла + пътен знак става. И е доста по-убедително срещу клещите за арматура. И с флекс ти трябва поне минута-две.

Личното ми впечатление е че в България вече не се краде чак толкова много. Да де, колело оставено 3-4 дни заключено някъде сигурно ще изчезне ама определено нещата не са като преди 15г.
    Комбайнерски мъдрости от Кольо: Който иска да яде храна от гладни растения-значи не е в час с физиологията на растенията, и изобщо на живата природа.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,775
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    ... с въпросната термо чанта-калъф, да покривам двигателчето на тротинетката, за да не мирише на двутактова смес и така направо с тротинетката да си влизам магазина, какво мислите за идеята ми?
    Мисля, че охраната на магазина ще се отнесе скептично.
    Комбайнерски мъдрости от Кольо: Който иска да яде храна от гладни растения-значи не е в час с физиологията на растенията, и изобщо на живата природа.

Място
    София
    Публикации
    2,724
    Точки (при гласуване)
    12

Баси, как тогава все повече хора да се стимулират да карат колела, след като един пазар да не можеш да направиш от притеснения че ще го откраднат...

То не е само да го караш из парковете, да можеш на работа да отидеш, па до магазина да отскочиш и до други места....

Ще почна да правя като американците, ще си купя един огромен двукрил хладилник и ще пазарувам хранителни продукти за 1 месец напред

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,719
    Точки (при гласуване)
    21

Павка хич не е толкова стряскащо положението. Карам все хубави колела последните 15 години в София. Не се е случвало някой да го пипа. Но все пак внимавам и ги оставям все на оживени места, пред охраната, никога за повече от час навън, никога вечер и т.н. Взел съм мерките които съм написал по-горе и проблеми не съм имал до сега.
    no signature no problems

Вико е офлайн Старши участник | ТО || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Sofia
    Публикации
    2,199
    Точки (при гласуване)
    16

И в другата тема съм споделил.Колело имам, защото не го заключвам никъде.

Сходни теми

1. Купувам: Теглич тип "заключваща кука"
    От angel_drakata във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 02-01-17, 08:38
  2. Верига или верига + зъбак?
    От SIRIUS във форум Ходова част, окачване
    Отговори: 33
    Последно мнение: 28-05-09, 21:15
  3. Заключване на резервното колело
    От дядо Ники във форум SUZUKI
    Отговори: 5