Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Яка заключваща верига за колело и скутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Яка заключваща верига за колело и скутер

    Привет колеги, скоро като наближи лятото почвам да ходя с колелото на работа, всеки път като се прибирам от работа минавам покрай верига магазин за хранителни стоки, целта е колелото да стои надежно заключено в рамките на 20 минути, докато пазарувам, бих искал яка верига или стоманено многожилно въже, дълга 1 метър и да не може да бъде срязана лесно с онези еднометровите клещи за рязане на вериги. Дали дебело въже като при лебедките няма да е по-здраво срещу еднометровите клещи за вериги?

    Понеже като почна редовно по едно и също време, всеки ден да заключвам колелото пред магазина, някой може да реши да се подготви предварително с такива огромни клещи, целта е да опазя колелото за 15-20 минути време, не повече.

    Губя излишно време иначе всеки път, да ходя до нас за да оставя колелото и обратно пеша до магазина.

  • #2
    От: Яка заключваща верига за колело и скутер

    Няма вариант да го опазиш по този начин. 20 минути са много време. Всъщност колело по никакъв начин не можеш да опазиш, освен ако няма човек до него. Хареса ли си го някой-смятай, че си го е прибрал.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Яка заключваща верига за колело и скутер

      Павка най-доброто е https://www.kryptonitelock.com/en/lo...s-bicycle.html
      има много сериозни тестове в youtube и отзивите на всички продукти са само положителни.
      Задължително махаш всички бързи скоби, седалка, главини, лапи, кормило, всичко да е с болтове. Има комплекти по интернет. Но както каза колегата, хубаво е да е на място където няма да може някой да "работи" на спокойствие.
      Тази верига която аз имам на марката по-горе може да се среже само с флекс или клещи за арматура от най-големите, което предполага сериозна подготовка. За пред магазина няма да е проблем според мен, вече всички магазини са с охрана, камери, стойки за колела, и потока от хора е голям. Предполагам че колелото ти не е от тези по 20к лв.
      Последно редактирано от fanatic; 21-05-18, 09:27.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        От: Яка заключваща верига за колело и скутер

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Павка най-доброто е https://www.kryptonitelock.com/en/lo...s-bicycle.html
        има много сериозни тестове в youtube и отзивите на всички продукти са само положителни.
        Задължително махаш всички бързи скоби, седалка, главини, лапи, кормило, всичко да е с болтове. Има комплекти по интернет. Но както каза колегата, хубаво е да е на място където няма да може някой да "работи" на спокойствие.
        Тази верига която аз имам на марката по-горе може да се среже само с флекс или клещи за арматура от най-големите, което предполага сериозна подготовка. За пред магазина няма да е проблем според мен, вече всички магазини са с охрана, камери, стойки за колела, и потока от хора е голям. Предполагам че колелото ти не е от тези по 20к лв.
        +1 има и още една сериозна марка вериги започва с А и е немска.

        Истината е в дебелината и цената, аз си купих заключващи вериги и скоби за цената на два евтини велосипеда, но след няколко часа гледане на ютюб разбрах, че тия въженца и верига с катинар в едно са пълна смешка и пазят само от уроки.

        Преди десетина години си оставих чисто ново колело в едно гето вечерта(банкет с преспиване), бяха опитвали да режат с ножовка т.н. Ю лок и бяха свалили около 1мм на много места но никакъв шанс за гепене, обаче трябва и дебела верига да спасява и двете гуми инак те отлитат мигновенно.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Яка заключваща верига за колело и скутер

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          +1 има и още една сериозна марка вериги започва с А и е немска.

          Истината е в дебелината и цената, аз си купих заключващи вериги и скоби за цената на два евтини велосипеда, но след няколко часа гледане на ютюб разбрах, че тия въженца и верига с катинар в едно са пълна смешка и пазят само от уроки.

          Преди десетина години си оставих чисто ново колело в едно гето вечерта(банкет с преспиване), бяха опитвали да режат с ножовка т.н. Ю лок и бяха свалили около 1мм на много места но никакъв шанс за гепене, обаче трябва и дебела верига да спасява и двете гуми инак те отлитат мигновенно.
          бях видял преди време на приятел в холандия, същата верига си беше останала на стълба, бяха срязали рамката на колелото и пак го бяха откраднали
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Яка заключваща верига за колело и скутер

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Павка най-доброто е https://www.kryptonitelock.com/en/lo...s-bicycle.htmlПредполагам че колелото ти не е от тези по 20к лв.
            Всъщност, става дума за бензинова тротинетка, веригата ще минава през борда с дупките, ето снимки:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:175.5 КБ
ID:5789191

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:206.6 КБ
ID:5789192


            Ще ги видя тези яки закопчалки от линка.

            Коментар


            • #7
              От: Яка заключваща верига за колело и скутер

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              бях видял преди време на приятел в холандия, същата верига си беше останала на стълба, бяха срязали рамката на колелото и пак го бяха откраднали
              Хватката е, че с покупката на такава система имаш застраховка и ако останат следи каквито си видял на дървото си получаваш застраховката, тоест пак си купуваш ново колело. Не е само здравината на съоръжението а и включена застраховка, е има и текст със ситен шрифт но си е хубавина.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Яка заключваща верига за колело и скутер

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Хватката е, че с покупката на такава система имаш застраховка и ако останат следи каквито си видял на дървото си получаваш застраховката, тоест пак си купуваш ново колело. Не е само здравината на съоръжението а и включена застраховка, е има и текст със ситен шрифт но си е хубавина.
                У БГ-то разчиташ само на веригата застраховка йок. Пък и я купих от при вас та не знам как ще стане...
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: Яка заключваща верига за колело и скутер

                  Пред кварталния Кауфланд бяха срязали част от стойката за велосипедите, за да измъкнат едно колело с все катинара както си е на него.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Яка заключваща верига за колело и скутер

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Пред кварталния Кауфланд бяха срязали част от стойката за велосипедите, за да измъкнат едно колело с все катинара както си е на него.
                    Ееее, ами точно за Кауфланд става въпрос, явно ще трябва все така да ползвам колелото и тротинетката само за кеф и да ходя на работа, добре че поне в работата ми имаме гараж.

                    Да им изсъхват ръчичките на всички такива крадци, Крумовите закони трябва да им се прилагат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Яка заключваща верига за колело и скутер

                      Съжалявам, но...абсолютно загубена кауза е да заключиш колело с нещо и да разчиташ това нещо да издържи 20 минути "работа" от крадци. Няма начин. Има доста читави заключващи системи, както се спомена и нагоре в темата, но за това време и те са безперспективни.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Яка заключваща верига за колело и скутер

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Съжалявам, но...абсолютно загубена кауза е да заключиш колело с нещо и да разчиташ това нещо да издържи 20 минути "работа" от крадци. Няма начин. Има доста читави заключващи системи, както се спомена и нагоре в темата, но за това време и те са безперспективни.
                        Някаква аларма със силна сирена няма ли да свърши работа?

                        Виждал съм такива на мотоциклети но не знам подробности.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Яка заключваща верига за колело и скутер

                          Сетих се за друг вариант, но се отнася само за тротинетката че колелото ми е голямо.

                          Мисля си дали се продава някъде, термо чанта-калъф с големината на голяма чанта за пазаруване на Кауфланд, и с въпросната термо чанта-калъф, да покривам двигателчето на тротинетката, за да не мирише на двутактова смес и така направо с тротинетката да си влизам магазина, какво мислите за идеята ми?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Яка заключваща верига за колело и скутер

                            магазина има ли гардероб на входа?
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Яка заключваща верига за колело и скутер

                              Вместо верига: продават се устройства с конструкцията на катинар, обаче с ухо примерно 20см на 10см. Малко по-неудобно е от верига и не можеш да вържеш колелото примерно за дебело дрво, ама рамка + капла + пътен знак става. И е доста по-убедително срещу клещите за арматура. И с флекс ти трябва поне минута-две.

                              Личното ми впечатление е че в България вече не се краде чак толкова много. Да де, колело оставено 3-4 дни заключено някъде сигурно ще изчезне ама определено нещата не са като преди 15г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X