Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в раница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензин в раница

    Здравейте ,колеги!От скоро карам мотор (Honda cr 125) ,но си я карам в гората че още се уча и не искам да избързвам към трасетата.
    Та както разбрахте бензинояд си е ,днеска ми изгасна за бензин в гората и звънях на тате да ми донесе.
    Въпросът ми е дали е опасно да си нося малко бензин в раницата ,имам впредвид да гръмне ?
    Може би е малко глупав въпросът ми. Благодаря за отделеното време ,поздрави

  • #2
    От: Бензин в раница

    Оставяй около 10% от съда в който носиш бензин празен за да може да "раздува".
    Никога не пълни до капачката бензин!!!
    Иначе никога да се зачуквай в гората без гориво.
    Литър да е спестява сума страдание.
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      От: Бензин в раница

      Имам туба на Щил, която си купих за косачката навремето-излезе страхотна туба- 3+1,5 литра. Мисля, че ще ти свърши работа. Ей такова нещо представлява:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tuba-kombinirana-stihl-315l-98581.jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5789175
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Бензин в раница

        Купуваш шише лимонада 3 литра.
        Изпиваш лимонадата.
        Изплакваш с вода - и воаля имаш съд за бенДзина
        /като се захаби (пробие и пр.) - хвърляш и отначало/

        В допълнение - в някакво малко съдче си отмери масло (примерно за два литра бензин) за в случай, че някой ти услужи.
        /да можеш да си направиш сместа /

        П.П.: пълни го, до като стигнеш на два-три пръста от капачката.

        Коментар


        • #5
          От: Бензин в раница

          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
          П.П.: пълни го, до като стигнеш на два-три пръста от капачката.
          Стискаш шишето и когато бензина стигне до ръба на гърлото, стягаш капачката.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: Бензин в раница

            Понеже съм патил от измислени шишета за бензин, като тези от минерална вода и лимонада, ще ти дам акъла да ползваш по-здраво шише. Например 4л туба от масло или подобна от течен перилен препарат. Освен здравото шише ползвай и дебел найлонов плик, в който да омотаваш шишето. Най-доброто е метална туба от масло, но сега дали някой все още предлага такива не знам.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Бензин в раница

              Добре е съдинката да е здрава но като става въпрос за носене в раница се почва с компромисите.
              И част от бутилките за безалкохолни напитки да доста добър такъв.
              Тези от кока-кола например са направо неубиваеми
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Бензин в раница

                Аз бензин в раницата не бих си носил. Бензина в твоя мотор е предвиден да стигне за 40мин. За допълнително гориво има много разумни варианти.






                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Бензин в раница

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Понеже съм патил от измислени шишета за бензин, като тези от минерална вода и лимонада, ще ти дам акъла да ползваш по-здраво шише. Например 4л туба от масло или подобна от течен перилен препарат. Освен здравото шише ползвай и дебел найлонов плик, в който да омотаваш шишето. Най-доброто е метална туба от масло, но сега дали някой все още предлага такива не знам.
                  Селения. 2литра.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензин в раница

                    Първоначално публикуван от Kikata01 Преглед на мнение
                    Здравейте ,колеги!От скоро карам мотор (Honda cr 125) ,но си я карам в гората че още се уча и не искам да избързвам към трасетата.
                    Та както разбрахте бензинояд си е ,днеска ми изгасна за бензин в гората и звънях на тате да ми донесе.
                    Въпросът ми е дали е опасно да си нося малко бензин в раницата ,имам впредвид да гръмне ?
                    Може би е малко глупав въпросът ми. Благодаря за отделеното време ,поздрави
                    Щом караш мотор отскоро, въобще не ходи в гората сам !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензин в раница

                      Туристическа алуминиева бутилка за водя (литър и половина) колко е разумно? Преди време в декатлон имаше за никакви пари.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензин в раница

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Щом караш мотор отскоро, въобще не ходи в гората сам !
                        Много здравословен съвет и важи по принцип, а който не го спазва все някога ще се случи да го "осмисля"!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензин в раница

                          На някои бензиностанции изобщо не наливат в пластмасови шишета. Можело да се запали от статично електричество. Добре е да е метална туба.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бензин в раница

                            Шише от кола, фанта или нещо от бранда. Пластмасата им е най дебела.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бензин в раница

                              Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                              Шише от кола, фанта или нещо от бранда. Пластмасата им е най дебела.
                              Най - дебела е на газираната им вода.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X