Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в раница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бензин в раница

    Чшшт, тихо .
    Има още мегдан да се чуе за още баш чалъми от специалисти ... дето са виждали "горски" мотор и каране само по Хоби ТВ .

    Та да продължи темата - И сам не е проблем да караш в гората
    Но!
    - с Акъл!
    - със зареден телефон дето трудно се чупи.

    /всички сериозни карачи (хард ендуро) дето познавам 70% от времето пердашат сам-сами /

    П.П.: Аз при сериозните не мога да се причисля, та зат'ва и съм на 90 % сам-коняр на (умрял) конь

    Коментар


    • #32
      От: Бензин в раница

      Аа, говорим все още за липса на бензазаправочни по трасето и резерв. Та оттам и за това се намеси самостоятелното каране.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: Бензин в раница

        Аз също съм солов играч /не само в гората/ но това не пречи да съм убеден, че това не е добра стратегия.
        И бензинец в шишнце някакво винаги се търкаля.
        Извън горта не задължително след като все пак си причиних ачербис.
        Но ако ще се зачувам обикновено не пропускам литровкта.
        И никога до сега не е излизала от там по своя воля. И няма да илезе така дори без моладжийски аксесоари

        Враг усраине

        Коментар


        • #34
          От: Бензин в раница

          Карай разумно и носи бензин в тези 0.5 литрови бутилки на кока-кола от сода, на лодката се търкалят такива поне 3 и от години не са мръднали, при условие че се прехвърлят, пренасят, блъскат и каквото се сетиш. Издържат на температурни разлики, удари и изобщо са издръжливи. Винаги оставяй 1-2 пръста въздух под капачката и стягай здраво. При всеки преход проверявай капачката дали е затегната отново. И смятай правилно разхода, не разчитай на резерва, това е само за наистина извънредни случаи. Успех !

          Коментар


          • #35
            От: Бензин в раница

            И аз подкрепям това решение!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:555.jpg
Прегледи:3
Размер:24.5 КБ
ID:5789670
            Имам такава и е добра.Няма 10 лева.

            Коментар


            • #36
              От: Бензин в раница

              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
              ...И сам не е проблем да караш в гората ...
              Да-да.Друг път ще ти разправям, как един път жив и здрав, лежах два часа под мотора с мокри от бензин цигари(добре, че накрая успях да докопам една клечка та да се откОпам).

              ПП.На, чети не старИло , а патИло:

              https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20961
              Последно редактирано от ЕМО; 29-05-18, 00:31.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #37
                От: Бензин в раница

                Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                И аз подкрепям това решение!
                [ATTACH=CONFIG]958628[/ATTACH]
                Имам такава и е добра.Няма 10 лева.
                Не хубава тая!

                Е това е тубата :

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D3215-P113-2.jpg
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5789811

                Коментар


                • #38
                  От: Бензин в раница

                  Тая е за вода.Бензиновите са дюс.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бензин в раница

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Да-да.Друг път ще ти разправям, как един път жив и здрав, лежах два часа под мотора с мокри от бензин цигари(добре, че накрая успях да докопам една клечка та да се откОпам).

                    ПП.На, чети не старИло , а патИло:

                    https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20961

                    "Не можеш спря гората А се разлиства"

                    Първо - по всеобщо мнение главите ни (по месторождението), са всеизвестно по-корави и от пернишки челик (стомана ) и на Балкана букачките да се съберат за огИн - пак няма да уврят .
                    Второ - при нас, да се съберат повече от двама за каране (ама - буАне в камънЕ, бутане-влачене-фЪргане на (подобие) на мотор в расти и прочие богоугодни дела..) би било Божие знамение..

                    Щото едно, че с таквиз ищахи са няма и десет тиквеника в околията, и второ - всеки е по собствена програма:
                    - един не му уйдисвало на работата (ред му е да пасе козите);
                    - друг "само с вятъра моА да карам аз";
                    - третият, па понеже чШампион и мноо кара, та другите ги хФаща страх (да "сА не излагат") и пр. ...
                    /+ провидението благоразумно ги е разредило всите тия на територия с радиус къде двайсетина километра/

                    И трето - мАтор над 120 кила (със пълен комплект чорбасЪ) не е мотор. Това е възмездие от провидението изпратено за мъки на грешниците
                    /аз понеже - смирен раб божий ... - моята "хибридка" е към 70-80тина кила /

                    П.П.: Естествено, че е и по-весело, и по-добре да не се кара сам! Aма не е и чак толкова страшно.
                    Но пак:
                    - с Акъл (не да навириш "пуната газ") !!
                    - със зареден телефон в джеба !
                    - горе-долу да те знае все пак някой, в кой район ще правиш подвизи чутовни /т'ва признавам веднага - аз го пропущам понякога ... /;

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бензин в раница

                      Тц

                      На тез за вода пише ...: "Вода" / wasser/
                      A тук - "огнеопасно" /feuergefahrlich/

                      (нямам им тъпото "а" с точките деева)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бензин в раница

                        Прав си! Горното(големия бял кръст) вАжи при ингилизите.Швабите са пунктуални...както винаги.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бензин в раница

                          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                          Тц

                          На тез за вода пише ...: "Вода" / wasser/
                          A тук - "огнеопасно" /feuergefahrlich/

                          (нямам им тъпото "а" с точките деева)
                          А умлаут ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бензин в раница

                            То тубата си е немско изобретение.
                            Нищо общо с руските боклуци които ги има у нас по сила и паланки.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бензин в раница

                              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                              ...
                              /аз понеже - смирен раб божий ... - моята "хибридка" е към 70-80тина кила /

                              П.П.: Естествено, че е и по-весело, и по-добре да не се кара сам! Aма не е и чак толкова страшно.
                              ... /;
                              Може ли снимки и описание на "Хибридка"?

                              Да не е велосипед с електромотор и акумулаторна батерия?

                              Извинете ме за спама, но ми е много любопитно.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бензин в раница

                                Ъхх - никакъв секрет няма в тая работа
                                Просто траялка с присадена седалка (+ "опашка" от друга рама, та и да прилича на мотор малко от малко).

                                За криви пътеки е трепач .
                                Обаче за преход "по черно" (особенно с група) хич не става. Скоростите на траяла са много "къси" и скоростта на движение никаква, отделно - окачването няма как да се справи с такава задача.
                                Резервоар - 2 литра и половина (от тук и пребогатия опит на мъкнене бензин в лимонадени шишета )

                                Общо взето - сиромашки ерзац на "Freeride"
                                /скоро ще го пробваме и него май-май /

                                Снимка от завършения вариант нямам налична за жалост (а и не виждам как ще я кача - форума нещо не дава )

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X