Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в раница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бензин в раница

    Тема за съд, за носене на бензин в раница при (предполагаемо) ендуро ръшкане по пътеки и ...:
    - Ръбести туби от масло..
    - такива от белина и омекотител .. (това че капачките им се отвиват с поглед - подробности ...)
    - и черешката - метални туби, тенекии и бъчонки...

    Просто ставам на крака и

    П.П.: "меките шишета" (баш от лимонадата от селския цех) са за предпочитане, щото като се оставят по-празни се "нагласят" по-добре в раницата и не се усещат. Такова шише е НЕВЪЗМОЖНО да бъде спукано или развие капачката му при падане и прочие нормалности!
    Повечето от минерална вода не стават - капачките им са нефелни!
    Последно редактирано от BulAf; 21-05-18, 18:20.

    Коментар


    • #17
      От: Бензин в раница

      Колега, тази туба е 1 литър и е на Щил, върши страхотна работа за в раницата, карам бензинова тротинетка и ползвам същата тубичка за бензин, много е удобна:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5789209

      Коментар


      • #18
        От: Бензин в раница

        Да, такова нещо трябва да е, може и от маслото им с дозатора. То ако и ти трябва за аварийно повече от 1л, вярно си е авария. Има/ правят се междинни
        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Колега, тази туба е 1 литър и е на Щил, върши страхотна работа за в раницата, карам бензинова тротинетка и ползвам същата тубичка за бензин, много е удобна]
        Истината обаче е тази
        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Щом караш мотор отскоро, въобще не ходи в гората сам !
        щото бензинът ти е най- малкия проблем
        Последно редактирано от veskov; 21-05-18, 18:57.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Бензин в раница

          Като изключим чл.1-ви(НИКОГА САМ), носенето на твърди, ръбати предмети в раницата е крайно НЕпрепоръчително. При евентуално падане, така хубаво ще ти начупят ребрата, че ти "отива" целия сезон(в най-добрия случай).
          Най-разумното е, така да си планираш трасето, че да не ти е нужен допълнителен​ бензин.Ако не става-едно-две шишета(Кока Кола, Фанта и т.н.) от 0,5л вързани на разпорката на кормилото(между разпорката и маската) с предварително подготвена двутактова смес и 10% свободен обем.
          Горното върши работа, ако ти се налага да се "хванеш" за асфалт(т.е. резерва). Ако ли пък искаш да правиш дълги преходи....купи си 4Т.
          Последно редактирано от ЕМО; 25-05-18, 23:54.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #20
            От: Бензин в раница

            Минавал съм ком емине с мотор всеки ден носех по 2л бензин в шише каквото има и не се спука нито веднъш пък и не грумна

            Коментар


            • #21
              От: Бензин в раница

              Преди години един колега тества шишета от фанта/кола на налягане с въздух. Беше преди доста години, но по-спомен трябва да са били 1,5-2 литра. До 8 атм няма проблем. На 9 или 10 се изпаряваха. Демек доста са здрави. Не знам колко са бензиноустойчиви, но аз в мазето имам двигателно масло и кореселин в такива бутилки и не показват признаци на стрес.

              Коментар


              • #22
                От: Бензин в раница

                Единственият проблем на шишетата на кола е сравнително тясното гърло, което е малко кофти за наливане.
                Иначе по-горе наистина има разни добри решения от ачербис но тия не признават стойността на парите
                А и някак такова решение за допълнително количество гориво ми идва малко като да бия врабчета с гаубица.
                Аз никога не съм имал нито резерви, нито пък проблем с резервно гориво в такъв тип бутилки.
                Враг усраине

                Коментар


                • #23
                  От: Бензин в раница

                  Друга идея - резервоарът не може ли да се смени с по-гОУем? 2Т моторите нямат ли резерва, като класическите Симсон, или ЕТЗ?
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бензин в раница

                    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                    Друга идея - резервоарът не може ли да се смени с по-гОУем? 2Т моторите нямат ли резерва, като класическите Симсон, или ЕТЗ?
                    по т.1-може, но е неоправдано-един нов резервоар(примерно ACERBIS) с по-голям обем, се "връзва"(като парИ) колкото един ВАРЕЛ бензин(200 литров).Отделно, че големия резервоар води до:
                    -не можеш да караш прав-колосален недостатък
                    -по-висок център на тежестта, което в ендурото е от огромно значение
                    по т.2-има, разбира се, но стига за крайно малък пробег
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бензин в раница

                      Преди време един колега кросаджия си направи тубичка за раница от две заварени алуминиеви тавички за печене,купени за жълти стотинки от битака.Получи се обла тубичка без ръбове,супер лека приличаща на голям сапун,от горе и завари къса тръбичка с капачка (местен стругар срещу шише домашна ракия)Вместимост към пет литра и малко...Няма никакви драми даже при падане ако е позиционирана добре може да изиграе роля на гръбен протектор...но и да пукне някое ребро ако е хлабава раницата.Винаги има риск,аз бих търсил начин да я закрепя по мотора някъде....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бензин в раница

                        Добре де, казвате с по-голям резервоар по-висок център на тежестта. Сега с 5л. туба на гърба няма ли да е още по-неудобно?
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бензин в раница

                          Неудобно е разбира се.
                          Но само докато го сипеш в резервоара
                          А с голяма бъчонка - винаги ще е така.
                          (при "маратонски" машини се подразбира мисля, че няма друг начин)

                          П.П.: В смисъл - ще е неудобен да се кара прав и прочие, както се спомена по-нагоре.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бензин в раница

                            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                            Добре де, казвате с по-голям резервоар по-висок център на тежестта. Сега с 5л. туба на гърба няма ли да е още по-неудобно?
                            Неудобно е,със сигурност ама по голям резервоар си е цифра,тубичката може да се ползва и за други цели...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бензин в раница

                              Какво направихте вие бре хора, то направо го отказахте момчето с вашите разсъждения.
                              Момче гледай сега от няколко години карам по горите и то по места къде рядко стъпва човек, някой му викат утрепия, други хард ендуро. Карал съм с много различни групи и хора. Някой си връзваха с тиксо шишета от кола на калниците, други ги носеха в раниците, трети връзваха на кормилото. Моторите са летели както следва : предно салто, задно салто, полет тип супермен ама без супермена....с предница напред, странично, задно и каквото се сетиш още. До сега нито един не е пръснал шише, нищо не се е разляло, нищо не е изтекло, нищо не е гръмнало. Карал съм чесън и скариди със 2 шишета бензин в раницата и още сума състезатели го караха така и всички са живи и здрави, а там се кара на убиване С две думи, туряй едно шише 1.5 за зор заман да има ако замръкнеш, а като хванеш как ти работи мотора ще спреш и да носиш
                              Който оцелее ще закусва!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бензин в раница

                                Аз също не разбирам какви са тия туби, специални съдинки и всякакви моладжийски аксесоари все едно нитроглицерин ще се пренася
                                Да не се повтарям но шишето от кола е неубиваемо и това е най-малкият риск от инфекция за сам човек, при това начинаещ в гората.
                                И не само!
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X