Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой може да репатрира камион?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой може да репатрира камион?

    Камиона е 8 тона натоварен е с 8 тона стока. Заседнал е на около 20 км. от варна-слънчево. Камиона е автомат ДАФ чисто нов-тъкмо го домъкват от София. Хвърлил е антифриза. Търговеца естествено -събота е и не си вдига тел.
    Трябва да се домъкне до варна .
    За връзка 0898518928 георги
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Кой може да репатрира камион?

    Чисто нов камион има инструкции за употреба. Четете ги какво казват за теглене, защото може да се позоват именно на неправилно теглене (с несвален кардан), ако после някога има проблем. Кардана не се разглобява, а просто се сваля. На доста камиони го има нарисувано на видно място.

    ПП: Чукни в нета за една фирма БЕКА, имат и договори с много от официалните камионджийски сервизи...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Кой може да репатрира камион?

      Бека ще свършат работа, с фактура. А фактурата ти трябва.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Кой може да репатрира камион?

        Бека и още 5-6 пият ракия. Затова се търси някой да го вдигне и да го довлече.
        Сутринта го вземат, товарят го със стока и наблизо се е окотил.
        На всичкото отгоре има и стока вътре. Нямал предна кука за теглене. Идеята е шофьора поне утре да спи в тях.
        Няма шанс да се накара шофьора или кой да е друг да пипне камиона даже да е участвал в конструирането.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Кой може да репатрира камион?

          Видях какво се е случило. Връзката м/у виско и перка се е изкъртила и перката е смляла радиатора. Антифриза долу.
          Даже сутринта шофьорите са питали-защо няма предна кука за теглене? Никакъв отговор.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            От: Кой може да репатрира камион?

            Прекратява се търсенето!
            Направи се връзка с сруга фирма купила ДАФ. Преместиш ли го и половин км. самостоятелно- отпада гаранцията. Вече са го яли. В същото време няма на кого да звъннеш. То добре че само един от камионите се е предал. Е.ти търговец ли е представител ли е?
            Шофьора ще живее 2 дена вътре.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Кой може да репатрира камион?

              Как няма кука?! То на повечето се завива куката на резба. И самата тя седи някъде из камиона.

              Иначе...камиона се избира според сервиза за него...

              Пробвай международният им съпорт - http://www.daf.com/en/services/inter...-truck-service

              С малко късмет може и да не те пренасочат към бг дилъра. Или поне да му набиват канчето.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Кой може да репатрира камион?

                Ей така за спорта- камионите са 5 бр.
                2 за Варна-единия се е прибрал.
                3 за София-единия си е усукал същия ремък и се чудят кво да го правят.
                В момента се говори с айтиес,поне да му запари под гъза на някой.
                Сеща ли се някой за каква сделка и каква цигания става на въпрос?
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Кой може да репатрира камион?

                  Не е момента, ама... Така става като машини за работа се избират едно към гьоторе.

                  Не знам дали няма опция да ги върнете без загуби.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой може да репатрира камион?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    ...
                    Не знам дали няма опция да ги върнете без загуби.
                    То, ако има такава опция, кой ще ти продава такива мотики?

                    2 от 5 - силно представяне.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой може да репатрира камион?

                      Полвин Бг. се кълне че това даф е железно. Завъртя се вече няква комуникация м/у отговорни люде. Последно ще се връща в Сф. Безумие. Стоката 2/3 цена камион нов.
                      Мисля да ви държа в течение,кво стана. На някой може да му е полезно в избора на нов камион.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой може да репатрира камион?

                        Ще следя темата. Интересно ми е, какви действия ще предприеме търговецът при такава ситуация. Очевидно говорим за нов продукт, гаранционен. И не става въпрос за едно от сто, а за три от пет.

                        Междувременно може да попиташ търговеца, дали би дал "оборотни" камиони, ако при тях има такава практика. Все пак трябва да си закараш стоката, защото, в противен случай, има вероятност да си на загуба.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой може да репатрира камион?

                          Аз лично съм шматка и нямам милка за камиони, кума ми бере гайлето и запалихме полвин Бг. заради ситуацията.
                          Просто мисля че ще е полезно за в бъдеще на някой.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой може да репатрира камион?

                            Що палите половин БГ.Утре друго карго и шофьорът си спи у тех.
                            После загубите на гъза на продавача на камиони и на гъза на кумичката , дето не си е платила осигуровки на транспорта.Ако бяха платени и от Румъния щаха да дойдат да го репатрират тоа камион!
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой може да репатрира камион?

                              Еми повярвай,каквото трябва да се плати е платено. Ясно е че ще се разнищва проблема, но в момента има шофьор със стока който трябва да я пази заедно с камиона, без значение от последващото развитие-кой,кога и за чия сметка.
                              Да обяснявам ли че става дума за логистична фирма на която само складовата програма софтуер и хардуер е в порядък 2-300000 лв.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X