Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв джип да си купя?

    След горе долу две години без личен автотомобил(с две нови служебни сме) дойде време да заптиходя нещо 4х4. Естествено с жената сме с различни предпочиания, тя иска нещо по лъскаво, а аз искам пикап. И така след компромиси и от двамата стигнахме до няколко алтернативи. Машините на които се спряхме са:
    Discoveri 3
    Nisan Patfinder
    WV tuareg
    Изчетох почти всичко което се намира в мрежата за тези возила, но ми се иска да чуя и мнението на хора които имат преки наблюдения над.
    За момента не съм се спрял на определени двигатели, но като цяло недолюбвам дизелите. Дизел бих взел ако екземпляра наистина си заслужава.
    Джипката ще се кара само през почивните дни за риболов или туризъм и при почивки в чужбина в близките съседки - Турция, Гърция и прочие.
    Бюджета който мисля да отделя е около 10к +/- още малко, като жипа ще се купува от чужбина(имам клиенти които ще съдействат за това)
    Както споменах предпочитам бензин, който на този етап няма да се газифицира.
    Разхода не ме интересува много, тъй като джипа ще се кара рядко.
    Каръл съм диско и туарег и двата ми бяха комфортни.
    Ще съм благодарен на всякаква информация относно посочените екземпляри.
    Благодаря предварително нс всички включили се по темата!
    08888 седем шест 888

  • #2
    От: Какъв джип да си купя?

    При вас наблизо в Димитровград има едно нововнесено ЛР3 V8(американското Дискавъри). Дават го евтино, зашото е за ремонт на скорости.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Какъв джип да си купя?

      В кой сайт го гледаш, че не го откривам
      08888 седем шест 888

      Коментар


      • #4
        От: Какъв джип да си купя?

        10к е мънинко за подобно возило... което ще доведе до тема "леле как ме измамиха".

        Коментар


        • #5
          От: Какъв джип да си купя?

          Точно
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Какъв джип да си купя?

            И ти си прав, но за тази сума има много обяви и все ще има нещо читаво. Все пак 99.9% от колите които идват в БГ са или сериозно ударени или с проблем в двигател или скорости и точно за това съм решил да пазарувам от чужбина, поне ще знам какво купувам.
            Сумата от 10к е предвидена само за закупуване и евентуално транспорт до БГ.

            Днес пробвах един рейндж ровър спорт и като че ли по ми допада от диското, някак по агресивен ми се стори.

            ПП: Относно бюджета, става дума за евро.
            08888 седем шест 888

            Коментар


            • #7
              От: Какъв джип да си купя?

              Никой ли не кара от изброените модели?
              Ленд ровъра вече ми е ясен. Моля някой с нисан патфиндер да се изкаже.
              На колега са му предоставили от сервиза митсубиши ASX като заместващ автомобил докато боядисват неговия. На външен вид изглежда много добре, но като че ли е малък. Днес ще се видим и ще го разгледам по подробно, може и да го взема да го пробвам за ден два. Някой кара ли подобна играчка, за да сподели мнение. Знам, че няма общо с другите които съм посочил, но поне е с около 7-8 години по нов
              08888 седем шест 888

              Коментар


              • #8
                От: Какъв джип да си купя?

                Аз притежавах АСХ за година и половина и се разделихме преждевременно.
                На мен ми е малък, с малък багажник, малък мотор(1.6 бензин беше моя), предно(моя) и доста твърда возия.

                Основен проблем ми беше агресивния климатроник, който вкарваше арктически студен въздух независимо на колко градуса е настроен климатроника. Като достигне настроената температура спира да духа.
                Иначе за здравина, новия собственик го кара до 5-тата година преди да го продаде и нямаше оплаквания.

                Толкова се сещам май за този автомобил.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв джип да си купя?

                  Как да сравняваш ASX с горе изброените?

                  Понеже имаше Кия Спортидж преди време - ASX-a е горе-долу със същите размери. Дори отвътре на мен ми е по-тясен от Кията.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв джип да си купя?

                    Поразцъках го това митсубиши и не е зле, но наистина идва малко мъничък. Иначе спор няма визуално са го докарали, а и шофирането е комфортно.
                    Но като цяло за сега си оставам ориентиран към трите модела които съм посочил.
                    Не съм тествал само патфиндера, а и няма много инфо за него. Моля ако някой колега има такъв да сподели малко инфо.
                    08888 седем шест 888

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв джип да си купя?

                      След като се оказа, че никой не кара Патфинфер ще споделя моите наблюдения.
                      Пробвах 2.5 дизел и 4.0 бензин.
                      Дизеловия двигател му идва слабичък за разлика от бензиката, която се държеше доста добре.
                      Относно комфорт от шофирането какво да кажа. Удобна шофьорска седалка и... до там. Много шумно в купето, не комфортна возия, абе голяма каруца с две думи.

                      От всичко изпробвано до момента най ми допадна митсубишито, уникален външрн вид и добра возия, но пък е много тесен. И в този ред на мисли се спрях окончателно на Митсубиши Аутлендър след 2011г. има уникалната визия на АСХ но пък е доста по широк.
                      Единствения минус който откривам до сега е грозния интериор, но варианта с вградената навигация е по добре.
                      Така модела е избран и почвам търсенето та ако някой иска да сподели мнение или да ме насочи на кое да обърна внимание при избора на екзепляр сега е момента.
                      08888 седем шест 888

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв джип да си купя?

                        Колега, от Мицубиши имам само хубави спомени - нямал съм никакъв проблем с 2 каручки от тази марка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв джип да си купя?

                          Аз имам навара 2.5 и съм точно на обратно мнение. Върви доста 200 км си ги вдига като отче наш, тиха е, и вози много добре за пикап. Разход приличен, около 10 със скорост 120/130

                          Пп Единствения шум който чувам е от турбота, приятен звук за моите уши
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв джип да си купя?

                            Много безлични са ми Мицутата след 2011, Аутлендър с муцуна на Колт. Само биг дади в лицето на Паджеро/Монтеро си остава със специфична визия и характер.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X