Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

    Предава ли въртящ момент е вал. а кога го предава е друга бира.

    Коментар


    • #32
      От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Само да уточня. В предното на Спортиджа - карета няма. Има нещото дето на Руски му викат ШРУС. На английски си го потърсете.
      На руски може да е шарнир равних углових скоростей, но разговорно тук е каре.
      Наздраве!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

        На английски е- cv joint. На джиповете, и по карданите са такива.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #34
          От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

          Аз пак да питам за тампоните, особено под бронята

          Коментар


          • #35
            От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

            Ама изпадате в едни аналности... Полуоси с карета са си... Ще ви пратя да четете темата за главата в опел раздела... Това, че на български няма определена разлика в езика между cv joint и u-joint си е проблем на езика. Междувременно за валовете и осите - като успеете да си купите от магазин "полу-валове" или "валове" и ви ги намерят в някой каталог тогава си им викайте така. Да - на практика отпред има валове, ама по всички нормалности и за да се знае за какво си гооврим са полуоски...

            П. С. Към колегата, ако е сигурно, че тропа от там - сменяй. Това, че друг не е имал подобен дефект не значи, че при тебе не може да се появи. Аз лично залагам също, че не е от това, чисто гадателски погледнато, но реално няма как да се даде диагноза за подобен проблем от разстояние... Аз 3 дни се борих с отвратително чукане в кормилната уредба, преди време... Оказа се паднала и заклинила се гайка между паразктния хебел и шасито...
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #36
              От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

              Точно тъй е колега, оказа се че луфта е не само вшлиците към диференциала, а и луфт в главината, дефакто в игления лагер. При сменени иглени лагери ме навежда на мисълта за износено каре и варианта е смяна на полуоска (вал), (полувал).

              Коментар


              • #37
                От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

                Сменяш само карето (cv joint-a). Защо цялата полуоска?
                Или си правиш втулки, вместо иглените лагери с вътрешен размер според износването на оста на карето.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

                  Първоначално публикуван от Pencho75 Преглед на мнение
                  Точно тъй е колега, оказа се че луфта е не само вшлиците към диференциала, а и луфт в главината, дефакто в игления лагер. При сменени иглени лагери ме навежда на мисълта за износено каре и варианта е смяна на полуоска (вал), (полувал).
                  Мисля,че пак гледаш в грешна посока.Там всичко бие на желязо и дрънчи,а не тупа.
                  ПП:Нико,темата за Опелската глава е уникална.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

                    Мен чистосърдечно също ми се струва, че хлопането ще се окаже тампон на купето или проблемен амортисьор, ако трябва да съм честен. За съжаление през монитора е много зор да се дават диагнози. Тва е като лекар да те лекува по телефона - не е невъзможно, но далеч не е правилно.

                    П.С. Дедо Гошо, в топ 3 на форумните бисери ми е.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

                      Аз при мен от две години чувам едно потропване/когато карам на ОФФ/ от предно ляво и след питане и огледи по майстори чак сега ми го откриха,скъсан долен тампон/втулка на носача. и в това число да питам той с преса ли се набива? и трябва ли скоба за ябълковидния болт???
                      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                      Краси
                      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

                        Тампона, предполагам се набива с преса. Не знам кой ябълковиден болт имаш предвид, но ако е долния шарнир, той се закрепва с четири болтчета за носача.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

                          За избиването на ябълковидния болт-(шарнира) от шенкела пита човека-(друг е въпроса,че в случая не е задължително и носача може да се освободи от яб.болт от 4-те крепежни болта-8мм.)
                          Колега-не ти трябва скоба.
                          Пръскане с ВД-40,няколко сериозни удара с правилния чук-(не по ябълковидния болт,а по основата на шенкела,където е заклинен болта) и нещата се получават.
                          За набиването на новата "silent"-втулка на носача, най-добре на преса, въпреки че с подходящ дорник/чашка и отново правилен чук нещата се получават и без преса.
                          Лека и успешна работа!
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 29-05-18, 15:26.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

                            Благодарности колеги!
                            както се казва "Гоуеми сте"
                            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                            Краси
                            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кормилна кутия киа спортидж 2000 тди

                              Пропуснах-ако мажеш втулката с нещо за по-лесно набиване в никакъв случай не я оливай с масла,греси или ВД-40.
                              Само свинска мас или някакъв друг естествен продукт.
                              Гума е-знаеш и се разгражда лесно от неподходящи течности,мазила.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X