Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

    Здравейте,

    Искам да попитам за инструкция или начин на тестване на парктроник Gemel TA GMP-40000.
    Като закупих Рав-ката парктроника не работеше. Вчера намерих модула скрит в страничен джоб и установих, че захранващия му кабел е изкаран. Изглежда оригинален.

    Въпрасите са следните:
    Има ли начин да резбера дали проблема е в сензор или модул. Има ли предпазител. Подлежат ли на ремонт сензори и/или модул или се сменя всичко;
    Ако се сменя препоръчайте ми аналог на този модел, магазин и/или сервиз.

    Поздрави
    Прикачени файлове
    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

  • #2
    От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

    Вчера закачих захранващия кабел - зумера засвири постоянно тихо, и от време на време бипка по-силно.
    Реакция при включена задна скорост няма при нито един от 4-те дачтици.

    Изключвах ги един по един да елиминирам евентуално повреден, но при никой не се промени звука от зумера.

    Незнам как да проверя модула и датчиците. Зумера работи.
    Може да ме насочите към сервиз във Варна.

    Поздрави
    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

    Коментар


    • #3
      От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

      Кажи колко пъти бийпка като дадеш на задна преди да почне постоянно да пищи.

      Коментар


      • #4
        От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

        Първоначално публикуван от oboPoTeH Преглед на мнение
        Кажи колко пъти бийпка като дадеш на задна преди да почне постоянно да пищи.
        Включвам на задна, бипка един път и започва да свири постоянно, като от време на време бипка два пъти и това се повтаря след определено време.

        Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
        Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
        Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

        Коментар


        • #5
          От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

          Първоначално публикуван от oboPoTeH Преглед на мнение
          Кажи колко пъти бийпка като дадеш на задна преди да почне постоянно да пищи.
          Днес направих нови тестове по препоръки на колегата.

          Включвам на задна и веднага започва непрекъснат звук. След известно време бипка един път, след малко два пъти и след това четири пъти, като непрекъснатия звук не спира. След това цикъла се повтаря 1-2-4.

          Размених буксите на 2 и 4 датчик-няма промяна.

          Предполагам си брои датчиците и липсва 3-ти (няма три бипкания), само предполагам. Залегнах отдолу, но няма видимост до сензорите. Сигурно се изчегъркват от бронята при изваждане, но не рискувам...за сега.
          Парктроник-все още мираж.

          Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
          Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
          Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

          Коментар


          • #6
            От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

            Трябва да се свали бронята. Ако не може да бъде оправен, купи си нов за 40 лв и ще ти върши същата работа.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #7
              От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

              Явно няма да мога да оправя този. Само един от три сензора работят. Ходих до Тойота да питам дали продават сензорите - отрицателен отговор.

              Въпроса вече е от къде да си купя нов парктроник за РАВ-ката, да е достатъчно надежден и точен, сив цвят, само със зумер.
              Ако колегите могат да ме насочат за някой във Варна за /покупка и монтаж примерно/ ще съм много благодарен.

              Намерих една хубава инструкция за парктроника: https://www.toyota-tech.eu/aimupload...01%20592-5.pdf


              Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
              Трябва да се свали бронята. Ако не може да бъде оправен, купи си нов за 40 лв и ще ти върши същата работа.
              Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
              Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

              Коментар


              • #8
                От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

                Виж тук:
                https://www.offroad-bulgaria.com/sho...84#post3328984
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #9
                  От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

                  Да повдигна темата и да потърся решение от форума.

                  Както писах по-горе имам си неработещ парктроник, по-скоро неработещи три сензора и затова си купих цял нов оригинален комплект парктроник от колегата по-горе.
                  Запретнах ръкави, свалих бронята и започнах да демонтирам старите датчици с цел да ги заменя с новите.

                  Изненадата беше, че италианеца през 2007 е поставил странен модел парктроник с отвор в бронята ф25 мм. Новите ми оригинални датчици са за ф20 мм.
                  Отвън не се вижда, че дуката е толкова голяма.
                  Проверих в нета: масовите китайските модели парктроници са за отвори с ф20 мм. Не мога да намеря парктроник със сензори за отвори ф25мм.

                  Направо съм бесен - имам си два парктроника и нито един от тях не мога да използвам. Дайте съвет как да реша проблема?


                  Първоначално публикуван от ge2e Преглед на мнение
                  Явно няма да мога да оправя този. Само един от три сензора работят. Ходих до Тойота да питам дали продават сензорите - отрицателен отговор.

                  Въпроса вече е от къде да си купя нов парктроник за РАВ-ката, да е достатъчно надежден и точен, сив цвят, само със зумер.
                  Ако колегите могат да ме насочат за някой във Варна за /покупка и монтаж примерно/ ще съм много благодарен.

                  Намерих една хубава инструкция за парктроника: https://www.toyota-tech.eu/aimupload...01%20592-5.pdf
                  Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                  Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                  Коментар


                  • #10
                    От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

                    Проблема още го имам, ще повдигна темата.

                    Проблемен парктроник Toyota TA GMP-40000.
                    Свалих бронята и видях, че един от датчиците направо скъсан без шансове за ремонт. Другите дали са изправни също незнам. Самата централка си пищи, предполагам че тя е ок.

                    Купих си нов парктроник, но старите сензори и дупките са с по-голям диаметър 25мм, а новите синзори са 20мм и съответно монтажа неуспешен.
                    Решението ми е да си отремонтирам стария парктроник - тоест да намеря същите датчици за замяна.

                    Във Варна ходих в Импас и сервиза срещу Импас - нямат такива сензори.*

                    Някой има ли идея от къде мога да намеря такива сензори или цял парктроник със сензори с диаметър 25мм?

                    Снимки на сендорите тук https://drive.google.com/folderview?...E2ijg8Zw5uipYe
                    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                    Коментар


                    • #11
                      От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

                      Тоя китаец какво продава, та е писал Ф25? Питай го.

                      ф22 мм има предостатъчно - пак там.

                      А и направата на 4 преходни пластмасови шайби не е чак толкова сложна..

                      ето ти и ф25 мм..

                      Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Тоя китаец какво продава, та е писал Ф25? Питай го.

                        ф22 мм има предостатъчно - пак там.

                        А и направата на 4 преходни пластмасови шайби не е чак толкова сложна..

                        ето ти и ф25 мм..

                        Успех!
                        Привет,
                        Тези предлагат сензори ф25 за отвор ф22 или ф20.
                        При мен хралупата е ф25, няма как да се фиксира, директно си минават през нея.
                        Решението със шайби, което предлагаш е добро, но не съм виждал подобни. Дай повече инфо, линк или снимка. Поздрав
                        Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                        Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                        Коментар


                        • #13
                          От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

                          Предвиди си на всеки датчик по две шайби с външен диаметър ф30 и отвор ф25.
                          Постави датчика в шайбата, тях в отвора в бронята, постави задната шайба и стегни.
                          Така става ли ясно?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

                            Най-лесният и евтин начин е да пробиеш още 4 отвора симетрично на наличните, да монтираш осемте датчика, от които ще работят 4.
                            Ако ти грознее, следващото лесно решение е нова броня, боядисване, и монтаж на новите 4 датчика.
                            Принципно е възможно и запълване на големите отвори, но не го препоръчвам, не всеки тенекеджия ще се навие да го направи, и като цена не знам дали няма да се доближи до новата броня.
                            И последно-такъв парктроник никога не е продаван от Тойота в България, съответно няма как и да доставят резервни части за него.Неприятен факт за нововнесените коли...
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • #15
                              От: Парктроник TA GMP-40000-Toyota RAV4 III

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Предвиди си на всеки датчик по две шайби с външен диаметър ф30 и отвор ф25.
                              Постави датчика в шайбата, тях в отвора в бронята, постави задната шайба и стегни.
                              Така става ли ясно?
                              Стана ми ясно. Предполагам трябва да потърся стругар, едва ли продават подобни готови?
                              Ще трябва да си поръчам и спрей за шайбите, понеже ще са видими над бронята.

                              Мерси!
                              Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                              Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X