Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Априлия Пегасо 650 спря да върви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Априлия Пегасо 650 спря да върви

    Здравейте колеги! От скоро съм отново собственик на Априлия Пегасо 650 - 2001г.,карбуратор. Пробута ми го един п.... от Панагюрище и веднага се започна с ремонтите. Смених гарнитурата на главата,гумички на клапаните,пасване на клапани като хлабината им беше 0,15(на толкова направих и петия клапан). Всичко си беше ОК но след известно време(около 1 резервоар гориво)при каране извънградско с около 100-110км/ч. го усетих да предръпва на моменти. След още няколко дни каране градско мотора започна да не може да вдигне повече от 4000обр./мин.-все едно не му стигаше горивото,като започна и да гърми през аспусите,палеше си и работеше нормално но само до 4000обр. Заподозрях мембраните на карбураторите,отворих ги-и двете бяха скъсани,смених ги но никакво подобрение.Чистих цедката която е между карбураторите на маркуча за бензин,пробвах и без нея и пак нищо.Пробвах и с друга свещ и пак нищо(много бързо я прави черна).Проверих кранчето на резервоара-пуска доволно според мен бензин но за всеки случай пробвах и с отворена капачка-без промяна.Няколко пъти източвах и чашките на карбураторите и пак нищо.Казаха ми да не пипам карбураторите защото след това няма кой да ми ги настрои и синхронизира.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,може да даде някво инфо за хлабината на клапаните(защото не намирам нищо)или координата на майстор за проверка на карбураторите ще съм много благодарен.Мерси предварително!

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X