Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пегасо 650 започна да прекъсва на високи обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пегасо 650 започна да прекъсва на високи обороти

    Здравейте колеги. От скоро съм отново собственик на Априлия и по-конкретно Пегасо 650-2001г. Пробута ми го един пе..л от Панагюрище и веднага се почна с ремонтите. Смених гарнитурата на главата,гумички на клапаните,паснах ги и проверих хлабината която беше около 0,15(по спомен),на толкова направих и петия клапан. Всичко си беше нормално и си работеше както трябва но след около един резервоар гориво при каране извънградско с около 110км/ч. ми направи впечатление че на моменти предръпва леко,след още няколко дни каране градско започна да не работи нормално след 4000 обр./мин.,все едно не му стигаше гориво,палише си нормално и до 4000обр. нямаше проблеми но на високите не искаше(при това положение гърмеше и през гърнетата). Отворих мембраните на карбураторите,и двете бяха скъсани,смених ги като си мислих че всичко ще се оправи но не,промяна никаква. Чистих цедката която е между двата карбуратора,пробвах и без нея,чистих кранчето на резервоара,пробвах и с отворена капачка но нищо-бензин си тече както трябва. Пробвах го като му закачам бензин в отделно шише-тогава се оправя и си работи нормално до 7000обр. но като му закача резервоара пак проблеми. Направи ми впечатление и че на моменти връща налягане във филтърната кутия. Ако някой може да помогне с някакво инфо за хлабината на клапаните колко трябва да е,от къде мога да намеря "парички" за регулирането,с данни за майстор който може да види карбураторите ще съм много благодарен-защото ми казаха да не пипам карбураторите понеже след това няма кой да ги регулира и синхронизира. Мерси предварително!

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X