Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Месершмит-109Г, новата находка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Месершмит-109Г, новата находка

    [QUOTE=komuso;3329831]...Извинявам се,ама ми е много интересно тези пилоти дето се ги спасили с истребителите,къде аджеба са ги сложили?Защото зад седалките и на Мустанга и на Лайтнинга се намират-масленият и горивният резервоар и радиостанцията.А отпред е приборното табло..../QUOTE]

    Честно казано ( колкото и да бях малък) , когато чух историята за първи път помня , че и у мен възникна същия въпрос . И по- късно съм се питал . Но че са ги навряли някъде е факт . Обясних си го с това че на война от зор се правят какви ли не неща , далеч от нормалната логика . Сещам се за Алексей Мересиев примерно.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Месершмит-109Г, новата находка

      Двигателите на Mesershmit Bf-109 са Daimler-Benz 600/601/605

      Коментар


      • #18
        От: Месершмит-109Г, новата находка

        В музея в Дъксфорд съм виждал оригинален Р-51 Мустанг,там мястото на пилота е толкова тясно и малко,че човек тежащ повече от 60 кг трудно ще влезе а като влезе и се пристегне може само главата си да завърти.

        Коментар


        • #19
          От: Месершмит-109Г, новата находка

          Те това е DB 605 D, в техническия музей в Берлин.
          700кг, 1550к.с. при 2800об/мин,
          продължителна мощност 1290к.с. при 2600об/мин.
          Произведени над 42 хиляди бройки, между 1941г и 1945г.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-8253cbdd5d3ea3d13e6679640abb154e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5789907

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-e022d00ba721ab96d4491a5aa993c364-V.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5789908

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-fb622d10b8cd60c95618f2fb69c4dff5-V.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5789909

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1bc0b2661b6a66898b36b66e31f29b0b-V.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5789910

          ПП: На третата снимка въпросния мотор е на заден план в дясно, в ляво отзад е BMW, а на преден план Ролс Ройс.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            От: Месершмит-109Г, новата находка

            Кое е факт? Ако става въпрос за падналите около селата Котеновци, Черешовица и Костенци са си ги хванали, били са си ги както трябва взели са им всичко даже и дрехитеи са ги предали в плен( в едното село 2-ма а в другото 3-ма). Все още възрастните хора се шегуват какво е станало с коприната от парашутите. Има си официални писма на кметовете на селата в държавния архив. Останките от самолетите са събрани и натоварени на вагони на най-близката гара.
            Все още в къшите около гарата се намират тръболяци и бутилки с щампа Боинг

            Коментар


            • #21
              От: Месершмит-109Г, новата находка

              Слушах за този двигател онзи ден, по Хоризот.

              Някакъв човек се изказа, че по гърбиците на разпределителния вал нямало абсолютно никакви следи от работа(т.е-доказателство, че двигателя е бил съвсем нов), съчмените лагери се въртели съвсем свободно и без луфтове, абе всичко по двигателя говори за супер качество.
              Което именно гонене на качество е една от причините за загуба на войната впрочем, но е друга тема, и сме я дъвкали, дъвкали...

              Но по-голямо впечатление ми направи друга част от изказването на онзи човек(май беше някакъв военен пенсионер)-по онези времена държавата е намирала средства да въоръжава армията си с най-доброто което има на разположение. Зер месершмитите са си били най-висша класа през войната.

              А сега..........
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Месершмит-109Г, новата находка

                Добре е да се пишат верни неща. Много малко от Месерите са дошли в България нови. Да, плащани са, но на какви цени и дали са били реалните едва ли ще разберем.
                G модификацията изцяло са си били втора употреба

                Коментар


                • #23
                  От: Месершмит-109Г, новата находка

                  Втора употреба е доста относително всъщност. Вероятно са били "заводски възстановени" (factory refurbished както се казва по натовски) преди да ги пратят насам, та не ме учудва ако валовете са били нови.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Месершмит-109Г, новата находка

                    Идеята е да се пише по-умерено и да не се прави пропаганда как едно време са се намирали средства за най-съвременното и всичко е било най-най. Всеки може да си провери как и откъде са се намирали средствата. Не случайно написах че на пленените летци са им взели и дрехите и че коприната от парашутите е била върхова находка.
                    Ясно е че военните няма с какво да се занимават и са решили да иманярстват но не виждам защо трябва да им се връзваме и да доокрасяваме измислените им истории

                    Коментар


                    • #25
                      От: Месершмит-109Г, новата находка

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Слушах за този двигател онзи ден, по Хоризот.

                      Някакъв човек се изказа, че по гърбиците на разпределителния вал нямало абсолютно никакви следи от работа(т.е-доказателство, че двигателя е бил съвсем нов), съчмените лагери се въртели съвсем свободно и без луфтове, абе всичко по двигателя говори за супер качество.
                      Което именно гонене на качество е една от причините за загуба на войната впрочем, но е друга тема, и сме я дъвкали, дъвкали...

                      Но по-голямо впечатление ми направи друга част от изказването на онзи човек(май беше някакъв военен пенсионер)-по онези времена държавата е намирала средства да въоръжава армията си с най-доброто което има на разположение. Зер месершмитите са си били най-висша класа през войната.

                      А сега..........
                      Някъде четох че този Месершмит не бил на поручик Иван Бонев а друг . Машината била практически нова свалена е на 2-3 полет .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Месершмит-109Г, новата находка

                        Абсолютно не е вярно, че Густавите ни са стари! От над 160 доставени, втора ръка са малко над дузина. ВСИЧКО останало е чисто ново. Твърдя, че тази информация е самата истина, доколкото произлиза от оригиналните документи по доставките, фактури и протоколи, съхранени в нашите архиви.

                        За пилота написах в първия пост на темата - подпоручик Тодор Розев.
                        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Месершмит-109Г, новата находка

                          Колкото до историята за кацналите изтребители, които са прибрали свалени летци - знае ли се, кога е станало това, при кое село? Не съм чувал тази история и звучи доста невероятно, но не и невъзможно.

                          Невероятно е по няколко причини: всеки самолет е много уязвим при излитане и при кацане, безкрайно лесна и беззащитна мишена. Кацане и излитане, при условие, че наоколо действат български изтребители, си е самоубийствено. Отделно дето не се знае какъв е теренът, от въздуха всичко изглежда гладко, но една малка неравност стига за да стане огромен проблем.

                          Не невъзможно, защото е правено. Например, германци не веднъж са кацали с най-различни самолети зад линията на фронта в СССР, за да прибират свои свалени другари. Е, на прочутия щукар Рудел му се налага след едно такова кацане да плува няколкостотин метра през ледена река посред зима и да бяга на зиг-заг от куршумите, защото самолетът малко затъва, но това е друга история. Факт е, че в Ме-109 се е случвало да бъде превозен още един човек. Ето снимка, даже точно на наш самолет, как един летец или техник спокойно би се побрал вътре в тялото. Предполагам, че на П-51 може да има някаква подобна кухина /но за Лайтнинга малко се съмнявам!/.
                          Прикачени файлове
                          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Месершмит-109Г, новата находка

                            Има доста случаи за прибиране на свалени летци от другарите си по онези години - кацат, вземат ги и отлитат...

                            А за двигателя бяха изкарали документи - получен/сложен на самолета 2 месеца преди бракуването му (явно след загубата на самолета).. Така, че е нормално да е като нов..
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Месершмит-109Г, новата находка

                              От старците съм чувал история за свален американски самолет, който се е разбил някъде по Витоша, пилотите са се приземили благополучно и разбира се са "арестувани" от нашите. Обаче и до днес си спомням ясно разказите за самите летци и как са се приземили с парашутите, но нямаше разкази за машината.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #30
                                От: Месершмит-109Г, новата находка

                                Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                                ...Кое е факт? Ако става въпрос за падналите около селата Котеновци, Черешовица и Костенци ...
                                Цъ. Става въпрос за землищата между селата Расово , Пишурка и Медковец . Макар че периметърът на бойните действия е бил доста по-широк . За съжаление нямам спомен от коя точно година е случката , щото в този район ( имам предвид ломския ) е бомбено няколко пъти . Пък и отдавна не съм по оня край ,та едва ли има и как да питам някой
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X