Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мицубиши Аутлендър I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мицубиши Аутлендър I

    Здравейте, може ли да ми кажете дали аутлебдъра 1-ва генерация съединителя е с маховик или Без.
    Мотора е 4G63 2.0 с газ и на газ михарчи 14-15 градско,това нормално ли е ?
    Благодаря Ви предваритвлно!

  • #2
    От: Мицубиши Аутлендър I

    Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
    Здравейте, може ли да ми кажете дали аутлебдъра 1-ва генерация съединителя е с маховик или Без.
    Мотора е 4G63 2.0 с газ и на газ михарчи 14-15 градско,това нормално ли е ?
    Благодаря Ви предваритвлно!
    ......съединителя ви е обикновен пуштайп, без демпфери на маховика,т.е. твърд маховик е......
    Това е добър разход в града и то на газ за този мотор,така че е нормален......

    Коментар


    • #3
      От: Мицубиши Аутлендър I

      Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
      ......съединителя ви е обикновен пуштайп, без демпфери на маховика,т.е. твърд маховик е......
      Това е добър разход в града и то на газ за този мотор,така че е нормален......
      Много благодаря за бързия отговор

      Понеже съм нов във форума , а и съм собственик на мицубиши от скоро , дали правите някакви годошни или периодични събирания в които можем да се включим и ние?

      Коментар


      • #4
        От: Мицубиши Аутлендър I

        ...ако ни приемат на тези събирания!?! Все пак ни броят за "паркетници"-тези дето сме с Outlander,де/моят е II XL/.Макар че руснаците показват добри преходи и с него.И дано ни приемат,че иначе трябва да се явявам с Ферозата!!!
        VENI-VIDI-VICI!

        Коментар


        • #5
          От: Мицубиши Аутлендър I

          Някой може ли да ми каже ангрежа с колко ролки е на Аутлендър I 2,0 бензин , че по сайтовете дават комплект с една ролка и с три

          Коментар


          • #6
            От: Мицубиши Аутлендър I

            Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
            Някой може ли да ми каже ангрежа с колко ролки е на Аутлендър I 2,0 бензин , че по сайтовете дават комплект с една ролка и с три
            .....2 агренажни ремъка -единия е 65Х18 - малкия ,а големия е 122х29 - големия.....имате и три ролки, две от тях са обтяжни,съответно за малкия и големия ремък и едната е паразитна - за големия ремък......съветвам ви да смените и масления обтегач,тъй като на тези мотори сравнително често изпускат и може да стане беля.....освен това ,огледайте и водната помпа дали не е протекла или ще протече, тъй като,въпреки че се върти от пистов ремък ( т.е. тя се води външна на агр. ремък ) тя се сменя като се свали големия агр. ремък.....

            Коментар


            • #7
              От: Мицубиши Аутлендър I

              Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
              .....2 агренажни ремъка -единия е 65Х18 - малкия ,а големия е 122х29 - големия.....имате и три ролки, две от тях са обтяжни,съответно за малкия и големия ремък и едната е паразитна - за големия ремък......съветвам ви да смените и масления обтегач,тъй като на тези мотори сравнително често изпускат и може да стане беля.....освен това ,огледайте и водната помпа дали не е протекла или ще протече, тъй като,въпреки че се върти от пистов ремък ( т.е. тя се води външна на агр. ремък ) тя се сменя като се свали големия агр. ремък.....
              DJ Tymbi ,може ли да ме насочиш във Варна или Шумен за сервиз за обслужване или от къде да си поръчам частите и да ми ги сменят в някой сервиз. И ако може да ми кажеш гореупоменатите от теб части колко струват?

              Благодаря ти предварително

              П.П. гледах сайта Ви ,ноо за жалост сте доста далеч

              Коментар


              • #8
                От: Мицубиши Аутлендър I

                Всеки сервиз може да смени ангренажния комплект. Частите са на съвсем нормални цени, това си е двигател от лека кола.
                Водната помпа също я сменете, защото се върти от аксесоарния ремък, но се намира под ангренажния, няма смисъл да се прави двати сваляне и слагане на ангренажите.
                Масленият натежител, ако няма данни да е сменян, по-добре да се сложи нов. Да скъпа част е, но важна.

                Ако колата не е от Италия, то задължително огледайте на подемник състоянието на задният и предният мост, на самите структури. Гният страхотно и ако се счупят в движение вече няма кой да държи окачването и става голяма драма.
                Моята беше швейцарка - бяха изгнили чашките на амортисьорите, които държат пружините, та сменях и амортисьори, въпреки че старите работеха. Сменях и заден мост. Става за половин ден, за труд ми взеха 110лв.

                Коментар


                • #9
                  От: Мицубиши Аутлендър I

                  Колата е докара от Гърция , купена от 1-ви собственик и карана в Бг ,Аз съм 3-ти собственик гладахме я отдулу има нормална ръжда за годините си.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мицубиши Аутлендър I

                    Здравейте,
                    1,5 месеца карам Аутлендъра и искам да Ви запитам няколко въпроса:
                    - съдинителя ми е по-твърд от предната лека кола и отделя долу . На СУВчетата по твърди ли са или е тръгнал да ме написка
                    - Возията ми е доста твърда но стегната , в завой не мръдва. Така ли трябва да е , че съм карал и други сувчета и там е по - мека возията.

                    Благодаря Ви предварително!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мицубиши Аутлендър I

                      Здравейте,

                      Някой има ли идея какви са симптомите за скукан заден мост, не за тампони. Гледах два аулендъра, като единия е турбо, но нещо малко ме съмнява задницата и гърнето доста ниско седи.
                      Има ли и някой други слаби места, които да се гледат, че нещо се зарибих да видя още няколко такива. За момента единствения минус е малкия багажник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мицубиши Аутлендър I

                        Какво е "скукан" (спукан?) заден мост? Гният и се цепят. Вдигаш и гледаш. Повечето искат смяна на задните пружини, за да си оправят стойката.

                        Слабите страни са:
                        - гният им задните мостове, понякога и предните.
                        - гният ботушите на предните амортисьори - гледа се в моторния отсек около тях да няма ръжда
                        - ръждясват рекулиращите механизми на задния мост и реглажа става труден/невъзможен - яде гумите. Смяната на всички тампони по задното окачване (някои вървят само с носача) е към 1000лв. и тогава вече имаш реглаж.
                        - до 2005-а гният задните вежди и капака на багажника, после го оправят - последните две години. Т.е. търси фейслифт.
                        - турбоверсиите убиват раздатката доста бързо
                        - 2,0 е малко слаб. Търси 2,4 - същият разход, по-добра динамика. Турбоверсиите обикновено им е взето всичко или са много скъпи, по-добре да се избягват.
                        - иска по-адекватни майстори, някои се оплитат още като сменят ангренажни комплект.

                        Всичко друго му е като на лека кола. Малкия багажник е проблем, ако ще слагаш газова, че резервната гума съвсем го изяжда. Аз карах без резерна гума.
                        Извънградски разход е 8-9/100, градски е 12-15. Това на бензин. На газ - повече. Тежко купе с постоянно зацепено 4х4, това е положението.

                        Остана си една от любичите ми коли. Просто, здраво, изчистено - няма копчелъци и ръчки, непретенциозно. Обаче изгни.
                        От време на време се оглеждам дали няма да излезе някоя италианкана добра цена...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X