Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане на маслото WJ v8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Налягане на маслото WJ v8

    Колеги гледах един фейслифтов овърланд, много ми хареса и е в много добро състояние изцяло обслужен. Обаче ме притеснява едно нещо само. Когато двигателя е студен и подам газ нивото на маслото се качва и след като пусна педала спада... А на загрял двигател стрелката стои долу. Датчика не е бил сменян и при последната смяна на маслото каза че текли много мизерии.
    Какво може да е, страх ме е да не се изшия с някакъв нечуван ремонт. Да сменя датчика и маслото + някоя добавка за миене или ??

  • #2
    От: Налягане на маслото WJ v8

    Щом са текли мизерии, не очакваи от двигателчето да живее дълго.
    It's a JEEP thing, something you won't understand!

    Коментар


    • #3
      От: Налягане на маслото WJ v8

      Премерете налягането с манометър на загрял мотор , но мисля че резултатът няма да ви хареса .
      Налягане на маслото над 1bar при празен ход !
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Налягане на маслото WJ v8

        Работна Т на ДВГ - 3000 об/мин - 1,7 - 5,5 бар-а.
        При тия широки граници трябва да се търсят стойности поне 3 бар-а, за да имаме гаранция за читав ДВГ и читава маслена система.
        Според мен.

        Коментар


        • #5
          От: Налягане на маслото WJ v8

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Работна Т на ДВГ - 3000 об/мин - 1,7 - 5,5 бар-а.
          ...
          Горната граница не е ли висока ?
          Ако има (а би трябвало) клапан, не трябва ли да отваря по-рано ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Налягане на маслото WJ v8

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            ..............
            Ако има (а би трябвало) клапан, не трябва ли да отваря по-рано ?
            Нормално е да отваря над 5.5. Тоя ДВГ е бензинов, тоест оборотен и при обороти 5500 и нагоре иска мазане, тоест налягане.
            Ако отвори на по ниско нагане може да се получи маслен глад при високи обороти.
            А що са такива широки границите, вероятно причината е в различните климатични условия при които се експлоатират тия машини, щото примерно в Швеция, ако работната температура е 85-90*, в Суадитска Арабия може да бъде и 100-110*
            Но, да не се правя на по голям умник от Крайслер и за конкретика питай Крайслер що така

            Коментар


            • #7
              От: Налягане на маслото WJ v8

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Нормално е да отваря над 5.5. Тоя ДВГ е бензинов, тоест оборотен и при обороти 5500 и нагоре иска мазане, тоест налягане.
              Ако отвори на по ниско нагане може да се получи маслен глад при високи обороти.
              А що са такива широки границите, вероятно причината е в различните климатични условия при които се експлоатират тия машини, щото примерно в Швеция, ако работната температура е 85-90*, в Суадитска Арабия може да бъде и 100-110*
              Но, да не се правя на по голям умник от Крайслер и за конкретика питай Крайслер що така
              Ааа, това си е проблем на Крайслер ! Да се оправят !

              Попитах щото по мои наблюдения повечето клапани във филтри и маслени помпи обикновено отварят около 4, та за това ми направи впечатление.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Налягане на маслото WJ v8

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Работна Т на ДВГ - 3000 об/мин - 1,7 - 5,5 бар-а.
                При тия широки граници трябва да се търсят стойности поне 3 бар-а, за да имаме гаранция за читав ДВГ и читава маслена система.
                Според мен.
                Да разбирам че трябва да показва поне 3 бара, а има ли значение оборотите ?

                Коментар


                • #9
                  От: Налягане на маслото WJ v8

                  На празен ход, 600 оборота ,при прилично износен двигател не пада под 2 бара. Ако всичко е точно държи 3 плюс минус малко. На 1000 оборота отива над 3.
                  Под 1 бар светва червена лампа. Датчика за червената лампа е различен от датчика за налягане на таблото.
                  Пак зависи и с какво масло е. Предписаното от производителя е 10W30 5W30.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Налягане на маслото WJ v8

                    Отворих мотора, сега ако ме насочите и от къде да купувам части за него ще е добре ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Налягане на маслото WJ v8

                      Това ознаяава ли че си го взел?
                      А може ли да споделиш какво налягане поддържаше при:
                      600 оборота на празен ход?
                      1000 оборота?
                      3000 оборота?
                      Т. е за бъдещи колеги да знаят какво ги очаква, ако и при тях налягането на маслото е същото каквото е било и при теб?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Налягане на маслото WJ v8

                        Да, купих го.
                        Всеки които има подобен проблем, ще разбере какво го очаква чак когато отвори мотора.... Не съм се занимавал да замервам или да мия мотор и сменям масло с добавка както много хора са правили по форумите.
                        Има ли запознати да ми кажат какви разлики има 258к.с с 220к.с. най-вече части от двигателя ме интересуват на този етап. Глава, маслена помпа, колянов вал с биелните и др. лагери. Разпределителният вал и буталата съм чел че са различни заедно с дюзите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Налягане на маслото WJ v8

                          Summary of HO engine feature differences
                          (Compared to standard 4.7 liter engine)

                          1. Block - Detonation sensor bosses in the valley 10. Intake - low-restriction intake system (different resonator, air filter, air filter hose and housing)
                          2. Camshaft - custom profile lobes (designed for increased performance) 11. Knock sensors - two, stereo
                          3. Connecting rods - modified, with floating wrist pins (vs pressed-fit pins in standard V 12. Main bearings - tri-metal (vs bi-metal in standard V8, designed specifically for the HO engine)
                          4. Crankshaft - forged steel (vs cast iron in standard V 13. PCM calibration - unique programming
                          5. Crankshaft damper - unique to H.O. 14. Pistons - dome shaped for increased compression ratio
                          6. Cylinder heads - different shaped combustion chambers (for improved airflow). The letters "H.O." are cast on the front end of the heads. 15. Spark plugs - platinum tipped
                          7. Exhaust tip - chrome (2002 models only, decontented for 2003 models. Available only as a one-piece assembly with muffler) 16. Valves - unique exhaust valves (same lift as standard V
                          8. Fuel injectors - higher flow (+3.3 lb/hr) 17. Valve springs - upgraded valve springs (intake & exhaust. Larger diameter wire and more coils)
                          9. Intake manifold - modified (shorter runners)
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Налягане на маслото WJ v8

                            Значи всичко което ми е необходими трябва да е от H.O. Само за маслената помпа не можах да разбера дали е еднаква..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Налягане на маслото WJ v8

                              Колеги тези дни ще гледам един H.O мотор и искам да му замерят компресията и налягането на маслото също.
                              Питането ми последно е колко трябва да показва и на таблото и като го замерват.....
                              На свободна да е 2,5+ бара ( има ли значение студен или топъл трябва да е мотора ) и над 1000об/мин. да минава 3+ ?
                              Също и вътре на таблото "студен/топъл"... и в стандартни комплекти за замерване на налягането, накрайниците съвпадат ли

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X