Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на Москвич 408 (май)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реставрация на Москвич 408 (май)

    Здравейте!

    Попадна ми един Москвич 408 (не съм сигурен за точния модел, все още не разполагам с много конкретна информация), който от доста време е спрян от движение. Автомобилът е със сантиментална стойност. До сега не съм се занимавал с ремонт/реставрация на коли, но от години искам да подхвана такъв проект. Въпросът ми е - има ли смисъл да се инвестира средства/време в реставрирането на точно този автомобил (съдейки по състоянието му)? Ако да - приемам всякакви препоръки от типа какво да направя първо преди да го изкарам от склада, някакви задължителни процедури, насоки към реставрацията и др. Относно това, че нямам опит - баща ми преди години имаше също 408, и е доста запознат с устройството на автомобила (механик е) и е готов да ми съдейства. Не знам какво е състоянието на двигател/ходова част. Само имах възможност да го огледам и снимам.

    Ето малко снимки

  • #2
    От: Реставрация на Москвич 408 (май)

    408. Реално е ужасно мръсен и това много силно затруднява преценката на реалното му състояние. Разпадналия се винил на тавана и изядената седалка придават излишен драматизъм. Обективна оценка се прави по отделните системи на автомобила-двигател, трансмисия, ходова част, окачване, купе, електрическа система и детайли, но купето е с приоритет, освен ако не става дума за някаква предвоенна останка от кола.
    За мене, правилната последователност е следната-разчистват се боклуците по колата и се помпат гумите, избутва се извън навеса и се измива, за отвътре трябва прахосмукачка и влажни парцали. Ако не е тотално изгнила, ако е на оригинална боя и не е кърпен-значи има база за работа. Аз лично бих гледал задълбочено единствено купето-всяко пребоядисване са потенциално замазани проблеми. Малките детайли са много важни, липсата им е лоша спънка за която и да е стара кола. Тук трябва да гледа запознат с модела. Никелите трябва да са лъскави, преникелиране е кофти услуга у нас.
    Ако става-тогава няма смисъл да се пали двигател и да се кара колата, просто се разглобява. Вероятноста това да е излишен ход е почти нулева.

    Коментар


    • #3
      От: Реставрация на Москвич 408 (май)

      Така като гледам не е в много добро състояние. Зависи за колко пари можеш да я вземеш. За 2000 -3000 има в перфектно състояние, но от модела 408и, това е чист 408. Ако държиш обаче да е този модел, те вече са доста редки и ще трябва да вземеш този. Огледай най вече ламарините и пода, калниците и предни и задни гният. Мотора, трансмисията и диференциала ги има и не е проблем да се направят.

      Коментар


      • #4
        От: Реставрация на Москвич 408 (май)

        При тази кола реставрацията е свързана с повече труд отколкото пари. Ако има кой да бачка почвай я.
        Последно редактирано от rusev; 20-05-18, 12:31.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Реставрация на Москвич 408 (май)

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          При тази кола реставрацията е свързана с повече труд отколкото пари. Ако има кай да бачка почвай я.
          Смисъл труда е безплатен? Дори собствения?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Реставрация на Москвич 408 (май)

            Да. Освен ако не намериш някой безумец да ти плаща за да си реализираш мераците или мечтите в случая.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: Реставрация на Москвич 408 (май)

              Не си прав. Щото докато кърпиш космича не изкарваш пари за папо.

              Иначе аз също викам да почва. Щом го влече.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Реставрация на Москвич 408 (май)

                Имам един 408И,готов за скрап.
                Изгнил е,но няма нищо свалено от него.
                Прибран е в един гараж,на ход преди 15-20г.
                Какво са направили ръждата и мишките не знам.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Реставрация на Москвич 408 (май)

                  Ако имаш подходящото помещение, което да "затвориш" за две-три години - почвай я. Не знам какво ти е инструменталното оборудване, но ако нямаш такова приготви едни 2000 лева само за него. Намери си и възможно най-подробните ремонтни ръководства. Не си спомням точно в кое от тях бяха показани напречните сечения на кутиите по прагове, колонки и други по-завързани неща. Те ще ти помогнат при възстановяването на същите места. Не знам що за заварчик си, но ако и там не си в час определено може да не останеш възхитен от началните резултати. По-късните ще зависят от това, колко бързо се учиш. Успех в начинанието!.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реставрация на Москвич 408 (май)

                    Имах 408 с четирите кръгли фара и вертикалните стопове.
                    Москвича е много лесен за правене. Никакъв специален инструмент не трябва, освен за заварките, ако е изгнил.
                    Моя го купих 24 годишен, изгнил, с виещ диференциал и пропаднал багажник. За едно лято го направихме на двора - трима души без почти никакъв практически опит. Продадох го 30 годишен в добро здраве.
                    Подарявам гетенаксовото уплътнение за водната помпа - ако ти затрябва. Трябва да имам и заден мост някъде, с касетата от диференциала, но мазето не е отваряно от 12 години, та не знам дали е още там ...
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X