Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

    Нужен ми е компресор на 12 волта за моя кемпер за помпане както на гуми, така и евентуално да се използва и за възникнали ремонти по време на пътя с гайковерт стига да е възможно. Спрял съм се за сега на "ARB" .Само тази марка ми е известна като високачествена, а държа машинката да е качествена.
    Намерил съм я в окомплектовка с допълнителна бутилка, както и без. Та въпроса ми е някой ползвал ли е от вас такъв компресор и какво друго бихте ми препоръчали като добро. Прилагам линкове на това на което съм се спрял до момента:

    ПП-Бутилката ми се струва доста скъпа като допълнение към пълния комплект. Оправдана ли е цената или е лесно заменима с не по-лош вариант, но на по добра цена ?

    https://www.aircompressorsdirect.com...SABEgKxo_D_BwE


    https://www.aircompressorsdirect.com...&akamaifeo=off
    Последно редактирано от hamilton; 15-05-18, 06:20.

  • #2
    От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

    С гайковерта ,забрави!
    Ако има място в кемпера,бих си направил сам нещата,бутилка от фреон или газова бутилка или авто бутилка от АГУ ,компресора какъвто намериш,примерно от компресор на климатик през инвертор,това е скъпо занимание,давам само идея.Може и подобен от линка ти! Въпрос на избор, според целите ти.Но това с гайковерта ,на 60 лт.бутилка ,може би една две гайки на джантата,дори втората е под въпрос.
    После чакаш десетина минути и следващата гайка.

    Компресор от хладилник пълни 12 лт.бутилка за около 5 до 7 минути.
    Друга глупост която ми идва наум е да ползваш бутилка от кислород и да се пълне на 25-30 бара.Такъв бюджетен компресор е именно хладилния.
    Последно редактирано от Roninn; 15-05-18, 06:58.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

      Китайче за 100-на лв и хубав акумулаторен гайковерт, ако наистина мислиш, че ти е нужен на път.

      Коментар


      • #4
        От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

        Аз бях пускал подобна тема.
        Накратко
        За инструменти на въздух забрави.
        Гумите може да намомпаш и с компресор за 20 лв. Това ако имаш излишно време. Ако не гледай дебита. 150 л/мин става.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

          Включвам се в темата да потвърдя,че е достатъчно да се снабдите с евтин двуцилиндров 12в. китаец. Помпи бързо и има достатъчен ресурс за аварийни случаи.
          Идеята за ползване на пневматични инструменти в аварийни ситуации е скъпа за реализиране и почти безсмислена от "моята камбанария"

          Коментар


          • #6
            От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

            И акумулаторен гайковерт ?

            Коментар


            • #7
              От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

              Всяко едно "гедоре" дори и съветско, комплектовано с еднометрова тЪрба ще свърши повече работа от какъвто и да е винтиверт.

              Коментар


              • #8
                От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Всяко едно "гедоре" дори и съветско, комплектовано с еднометрова тЪрба ще свърши повече работа от какъвто и да е винтиверт.
                Само ти трябва чирак да блъска с чука докато напъваш
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

                  0878706714 Йордан , това е темата му тук във форума . Ето и сайта му , при него има компресори и гайковерти на 12 В , идеални са за целта за която ти трябват и цената им е добра .
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

                    Става въпрос за офф роуд кемпер. Гумите ми са 285/85/16. Със 12 волтов компресор за Х5 ми отнема за припомпване около 15 минути на гума за което време компресора става направо горещ. Конкретнно говоря за гайковерт на въздух. Имам 20 волта професионален Dewalt, той не смогва да отвърти затегната гайка на джантата. При всички случай дали може да се използва и за иструменти или не, нямам нерви да чакам за едно припомпване 15-20 минути, да не говорим ако трябва да се спадат всички гуми поради влизане в пясък и после да се помпят наново. С китайчета не ми се занимава, искам нещо добро и надежно. Благодаря на всички за отговорите и съветите до момента. Конкретно въпроса ми е само за компресори висок клас, какъвто мисля, че е компресора от линка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

                      Затова гледай дебита. Трябва ти 150 литра в минута и нагоре.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

                        ARB е прехвален. Потърси това в ибей. Виждал съм и двуцилиндрови. https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_f...&_sacat=107059
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

                          Тарга, ViAir също са любителски компресори. За бордова компресорна станция, където ще ти се налага половин-цял ден да въртиш инструменти на въздух компресорите са други. Но вероятно ViAir 470C ще стане за целта, защото е с най-прилични за целта данни (от моделите, които аз съм разгледал де).

                          На мен ми е интересно - кога и защо ще се наложи употреба на гайковерт при полеви ремонт???
                          Не можеш да си развиеш и навиеш сам гума с ръце ли, с подходяща по-дълга тръба, дори + приличен динамометричен ключ? Странно...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

                            Не споря, но смятам че са по добри цена-качество. А за гайковерта за полеви ремонт.................Един девалт на 950 нютона е 100 пъти по-практичен и развива ВСИЧКО.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нужен ми е съвет за избор на компресор на 12 волта за помпане на гуми

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Не споря, но смятам че са по добри цена-качество.
                              Съгласен съм напълно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X