Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медоносна 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Медоносна 2018

    Никой не иска да каже и да се похвали какво става с кошерите. Има ли мед, няма ли?
    При мен са напълнили от акацията доволно. Чакаме да узрее и другата седмица ще се вади.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Медоносна 2018

    Явно яма за хвалене Тази година ще бия рекорда май. До тук от 65бр., 12р. общо изкарана рапица- 3 тенекии. Кориандър няма никъде сят, а слънчогледа го засяха преди седмица-две. Акации и полски паши няма, а тоя слънчоглед се сещаш дали въобще ще излезе. Абсолютно е възможно да си остана с тия 3 тенекии рапица, която вероятно отново ще надуе капаците за поредна година, но пак ще мине през ракиения казан. Земеделците полудяха тази година за нахут, грах, тиквички, репички, марули и всякакъв зарзават, който не отделя.... Туй тъй.

    Коментар


    • #3
      От: Медоносна 2018

      От три кошера, извадих от единия 3 рамки, от втория извадих 4 рамки, а на третия бях сложил втори магазин и имаше цял магазин, но е 10р. Почети се напълни една тенекия. Но не е чиста акация. Имах и доста нектар. С ваденето на меда направих по една отводка от всеки кошер.

      Коментар


      • #4
        От: Медоносна 2018

        9 магазина 2.5 тенекии рапица. Сега почва акацията(при нас доста се забави всичко тази година)
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #5
          От: Медоносна 2018

          И при мен замеделците засяха също много нахут/бодил/пъпеши ( бодила даже го копаха а ранния го и ожънаха).
          Слънчогледа сега излиза или е на 1 педя,кориандъра неможа.Рапица няма и не сеят.
          Полска има и съм доволен,хванаха доста от акацията и детелините, в момента са полудели по драката и бодила а и ги има в изобилие.
          На 24/25-ти извъртях по 5-6 рамки ( в другите имаше много пило) от 20 коша,излезе 8 тенекий.
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #6
            От: Медоносна 2018

            И при мен масово снасят горе, преди 2 години пак така и бяха блокирани майките ама нямаше рапица а сега има. До тук общо имам 12 тенекии 2.5 от рапица и другото е акация преди 2 седмици, и тази седмица гледич. Следваща паша е лавандула, има около 1000 декара общо в обсега 3-7 км, после основната паша слънчоглед. Два роя дойдоха на гости и им дадохме убежище, на единият даже и работна виза ще дадем за слънчогледа.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #7
              От: Медоносна 2018

              Темата малко замряла, та да я пораздвижим леко.
              Това ми е петата година съботно-неделно с 3 дванайсетака ДБ и десетак Фарар на 800мнв. Не ми се беше случвало досега, но хванах и акация през юни, а преди 3 дни врътнах последния микс - ливади и слънчоглед. Общо за годината около 60-70кг, предоволно. Фарарът е тестови от тази година и впечатленията са ми изключително положителни, ползването на ХР е задължително. Ако има някой да работи с Фарар, ще съм благодарен за споделен опит.
              Семействата са зазимени, третирани с мравчена киселина и чакат зимата

              Коментар


              • #8
                От: Медоносна 2018

                Тая година беше слаба ,но няма да се оплакваме. От 26 кошера 42 тенекии,което сравнено с миналата година си е направо слабо. Към момента кошерите са 36 броя, като за 2 се боря да се закрепят,защото се мъчат да се търтоват. Третирани са с против акар с тимол и следващата седмица им е последното хранене. Дано презимуват добре и да се видим с всички на пролет.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #9
                  От: Медоносна 2018

                  Бате М., нищо не каза, нещо из гората намери ли? Макар че не ти трябва, като гледам си напред с материала Фарар при твоите условия - що пък не - няма причини да не си доволен /само теоритизирам де, знаеш че съм мноо добър в това /. Всъщност, като добив или като работа ти прави впечатление? Остава и един лежак да подредиш и тогава вече ще седнем да правим сравнителен анализ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Медоносна 2018

                    И при мен всичко е зазимено и готово за зимата. Само трябва да третирам магазините против молци.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Медоносна 2018

                      Е тва с третирането на магазините е едно от нещата което коментираме всяка година... Имам магазини, които от един месец са на склад с чисти, сухи, светли медови пити. Имам и магазини, които могат да седят още месец-два или цяла зима върху кошерите. Срещу молци не помня вече от колко години не съм се борил...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Медоносна 2018

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        Е тва с третирането на магазините е едно от нещата което коментираме всяка година... Имам магазини, които от един месец са на склад с чисти, сухи, светли медови пити. Имам и магазини, които могат да седят още месец-два или цяла зима върху кошерите. Срещу молци не помня вече от колко години не съм се борил...
                        С молците може да не се бориш, единствено ако си оставил магазините на проветриво място. Иначе отърване без третиране- няма!
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Медоносна 2018

                          Еми отървал съм се без третиране отпреди пет години поне... Дали е проветриво - не знам, май не толкова. Килер метър на метър и двайсе в който нареждам магазини само с чисти рамки. Всичко друго дето може да има някакъв риск за него е върху кошерите до октомври-ноември.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Медоносна 2018

                            Тая година кой с какво третира и каква са резултатите при вас ?
                            При мен има много акар.Третирах с Варостоп,но пак имат.Като махах мрежестите дъна по телта се забелязваше много изпадал акар.Тия дни се каня да тетирам с нещо различно.
                            Много стършели има тая година.За осите няма да коментирам,нападат много.
                            Use since:
                            OpenBSD 3.x
                            FreeBSD 4.x
                            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Медоносна 2018

                              Аз първо третирах с ленти тимол, след 2 седмици сложих и варостоп.
                              А щом е нападал доста акар ,значи терапята работи.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X