Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допустима максимална маса на състав от превозни средства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

    Има и още един случай когато се изисква Б+Е когато прикачното ПС е по-леко от 750кг и но е по-тежко от влекача.

    А ако колата ми е до 3т, а ремаркето 3.5т, то общата маса на състава е 6.5т , но според чл.150а мога да си карам с ВЕ...
    Обаче ако издържа съответния изпит според чл.155 мога да си карам състав само до 4250кг?!!
    Т.е. ако искам да карам лек автомобил в състав 6499кг каква категория трябва да имам?

    Не знам по маса попада в обхата на категория С+Е .
    Морските братя бяха споменали нещо за САЩ, не съм сигурен за Б 12 тона.
    Последно редактирано от gabocvet; 04-08-18, 08:19.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #77
      От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

      Да де, ама ако състава е над 4250кг С+Е ли ще се иска?
      Не мога да вдяна 'какво е искал да каже авторът' в чл 155, в който умишлено е вкарал това допълнително ограничение 4250кг... Ами ако състава е по-тежък к'во праИм?!
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #78
        От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

        Не си единствения, който не го разбира!
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #79
          От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

          За ремаркета винаги и навсякъде, поне в последните 10 години, е трябвала Е категория. Положението у нас не го гледайте-то е компромис, резултат на вътрешни наши си неща. Виждате, сега за състави над 3.5 тона ще въвеждат и винетка за ремаркето...Като цяло политиката на всички държави в ЕС е това нещо "ремарке" да се среща само по изключение по пътищата.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #80
            От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

            Защо требва да е просто като може да е сложно !

            Коментар


            • #81
              От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

              Здравейте! Бърз въпрос тук, за да не отваря нова тема, за жалост не намерих отговор в други теми.
              Има ли някакви условия в закона, относно тегленето на ремарке, било то под или над 750 в зимни условия?

              Коментар


              • #82
                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                Абсолютно правилно ги разбираш. Максималната маса на състава е винаги ограничена до 4250 за тази категория.
                Ако колата тежи 2 тона, тя може да тегли до 2250.

                Това е обаче ако в талона срещу F3 не пише по-малко от 4250 число. Ако там има записано по-малко число примерно 4000, ще важи то, а не 4250. Това е типовото одобрение на модела.
                Ако е записано по-голямо от 4250, то също не важи, а се приема за 4250.

                Този режим ощетява много собствениците на тежки машини с голяма теглеща способност, защото те по талон могат да дърпат по 5-6 тона. На практика обаче шофьорската им категория В не го позволява. За да отпадне това ограничение от 4250кг, трябва следващата категория книжка- ВЕ. Тогава пак ще се гледа типовото одобрение, но вече горната граница е сложена само за ремаркето, а не за състава и е 3500 кг.

                Тези ограничния идват не от техническите особености на колата, а от шофьорската категория. Законодателят ни е приел, че с В категория може да се кара състав с максимална маса 4250.
                Ако водачът има категория ВЕ, той може да кара МПС със собствена маса до 3500 и да му закачи ремарке с още 3500. Естествено, ако F3 не казва друго.

                Хайде сега с примери:

                1. Водач с категория В кара джипка с тегло 2000кг. и F3 5500 kg .Към нея той може да закачи ремарке с тегло до 2250 кг, защото толкова му позволява шофьорската категория.
                2. Водач с категория ВЕ кара същата джипка от 2000 кг и F3 5500кг. Към нея той може да закачи ремарке до 3500 кг (общо 5500 кг. маса на състава). Така си спазва и ограничението на шофьорската категория, и ограничението по F3.
                Здравей,горе долу разбрах ,но да питам пак.....

                МПС F3 - 6000
                O.1 2500
                O.2 750
                максимална маса 3500 кг на мпс-то
                G.2025

                Да разбирам ли че максималната му товароносимост е 1475 кг.


                Кат. C имам ....Е нямам!

                Има ли проблем да тегля с това мпс двуосно ремарке с максимална маса 750 кг по документи

                Само разбрах случайно,че трябва винетка за ремаркето да платя заради общия състав на превозните средства,който е над 3500 кг.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • moci111
                  moci111 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Щом е с две оси ти трябва Е категория

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това на какво се базира,аз редовно го разкарвам из България,смених влекача с по тежък, ремаркето си е същото....За пръв път чувам за това,моля за конкретика

              • #83
                Това МПС може да тегли ремарке до 2500кг (6000-3500), но трябва B+E и ремаркето да е със спирачки.
                Без кат. Е имате бюджет от 4250кг, което е 3500 (самото возило) + 750 за ремарке. Точно в границите, според мен е добре премислено от страна на европейските регулатори да не вкарват хората с каравани в излишни курсове и изпити.

                Иначе да - при собствена маса 2025 и максимална от 3500, товарът в него е не повече от разликата, по документи....

                офф. По документи...
                Имам Транзит 2008г, който се води 2900 макс и 850кг товар. Само като му видиш окачването и си представяш поне 2.0 тона товар.
                Със същите параметри ми е луксозния бус, Пежо Експерт 2020г автоматик. Него не си позволявам да претоварвам, че всичко е като на баничарка. Но пък ремарке 550кг го влача без винетка.
                Човек се учи докато е прост!

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  И транзит 2009 г.имам,и Ивеко.Транзита му даваха 860 кг или 868 или нещо такова ....спокойно по две съм го товарил без никакви трудности.

              • #84
                Те почти всички бусове спокойно си товарят повече от предписанието, а то е такова за да се влезе до 3,5 т, щото нагоре се кара с една папка документи. И като няма как да намалиш собственото тегло, остава да свиеш товара по документи. Всички ползват Ивеко Дейли двойна гума, до 3,5 т. Питам го един пич с ново такова - Това до 3500 ли е?, той вика - Не бе, товарим му по 5 тона . Ама караш с В и винетка за кола, няма тахографи, ДАИ, няма нищо. Анатоли, щом МПС е 3500 и ремаркето е 750 караш с В и винетка за ремаркето.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • Gadnyara
                  Gadnyara коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, разбира се. Аз просто нямам Ивеко, за да дам пример с такъв.

                  Имам един случай с Ивеко, в Италия чакаме бус от Германия. Не знам причината от Щутгарт до Торино защо беше решил да мине през Австрия (може би митници в Швейцария), но австрийците го бяха спрели и претеглили. Той смел. че кара офис-оборудване, но не осъзнал, че има няколко UPS-a и IT оборудване. Претоварен (по документи) го бяха върнали да сменя буса с правилния модел...

                • Asen Kushlev
                  Asen Kushlev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Някъде теглят и малки товарни, факт. Пак един караше нещо на работа и се заприказвахме. И той някъде по тия земи мъкне нещо редовно насам, митничарите като видят буса клекнал и го закопчават. Нашия сложил по-яки ресьори да не кляка, вика минавам и митничаря гледа колко са сплескани гумите - пак си претоварил. Накрая намерил някакви усилени гуми, товариш яко и не се сплескват. Минава нашия и митничаря гледа - а така, виждаш ли че може без да претоварваш.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X