Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допустима максимална маса на състав от превозни средства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допустима максимална маса на състав от превозни средства

    Здравейте, колеги,

    За да бъда изряден пред органите на реда, реших да проуча, как стоят нещата с попълването на т. F.3 от големия талон. Оказа се доста голяма занимавка.

    Тъй като никъде по джипа не намирам такава информация, се наложи да отида до КАТ Варна. Там ми каза, ако наистина я няма тази информация, да взема служебна бележка от представителството на Mitsubishi за България. Свързах се с тях и пуснах заявка. Услугата се заплаща и струва 96 лв. Ако всичко е наред, би трябвало да се свържат с мен и да ми кажат, дали имат такава информация в тяхната база данни.

    Ако имат такава информация, ще ми изпратят бележката. С тази бележка отивам в КАТ за промяна на информацията в талона. Тъй като това не е промяна на собственост, ще трябва да минавам през канал.

    Тук имам няколко въпроса:

    1. Рамата е обработвана с Body 930. Дали ще се премахне лесно, за да се разчете номера на рамата? Преди 5 години, без да има такава обработка, рамата се четеше.

    2. Нужно ли е да имам информация на т. F.3 в големия талон, за да дърпам ремаркета, каравани и други? Органите на реда могат ли да направят проблем за такова нещо?

    3. Тъй като имам промяна по конструкцията на автомобила, от КАТ могат ли да ми откажат желаната от мен услуга, заради тези промени? Промените са от типа на метални брони и багажник на тавана.

    4. Има ли смисъл да влизам в този филм или да не се занимавам и да карам така?

    Благодаря!


  • #2
    От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

    Никой не те кара да носиш голям талон на пътя.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Никой не те кара да носиш голям талон на пътя.
      В "новите" малки талони има F.3.

      Коментар


      • #4
        От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Никой не те кара да носиш голям талон на пътя.
        ... обаче точка F.3 вече я има и в малкия поне на талоните от 2-3 години насам.

        Както и всички други точки от големия. Само дългите обяснения ги няма.

        Коментар


        • #5
          От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

          Е нали заради тая т. Ф3 и броя места /пътници/ в Унгария, Гърция и т.н. започнаха да искат големия талон...
          Почти не съм виждам в талон от КАТ София да е попълнено това поле обаче /става въпрос на старите автомобили/.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

            F3 ти трябва само ако искаш да теглиш ремаркета над 750 кг, но да остнеш в пределите на максималната маса на състава (максимум до 4250 кг). Иначе спазваш нормалното ограничение за ремарке до 750 кг и тогава не ти трябва F3. РЕално приложение тази хипотеза има в случаите, когато ще теглиш каравана. С товарни ремаркета е доста съмнително кога и как ще стигнеш до тия параметри.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

              Пропуснал съм да допълня, че:

              - в случая става дума за теглене на каравана;
              - предвидил съм Е категория.

              А как стоят нещата с О.1 и О.2? Ако получа тази бележка, с която могат да ми впишат в талона F.3, ще се "заиграят" ли в КАТ да ми впишат и О.1 и О.2?

              Коментар


              • #8
                От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                Има такава вероятност, защото F3 и O1/2 нищо общо нямат.
                Ще впишат каквото им представиш-ако пише F3, ще впишат това. Ако им дадеш данни за O1//2 ще впишат него, без F3.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                  Защо да нямат нищо общо?

                  F.3 - Допустима максимална маса на състав от превозни средства.

                  О.1- Технически допустима максимална маса на тегленото ремарке със спирачна уредба.

                  О.2- Технически допустима максимална маса на тегленото ремарке без спирачна уредба.

                  Да вземем за пример, че F.3 го напишат 5150.

                  F.3 - F.2 = 5150 - 2650 = 2500

                  Полученият резултат би трябвало да е технически допустимата максимална маса на тегленото ремарке със спирачна уредба, което, в случая, е О.1.

                  О.2 по презумпция би трябвало да е 750.

                  Твърденията ми да не се тълкуват като опит за спор, а като начин да достигнем до истината.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                    Ами то това е истината, което си написал.
                    Дали ще пишат едното или другото все тая.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                      Така е, но тези сметки в КАТ няма кой да ги прави....
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                        На мен на Мусото, пише само F3(4820 е при мен, а 2520 е максималното на джипа).
                        Има и нещо друго, Паджерото на автора е със сменяван мотор, а при доста модели това също има значение за теглото на ремаркето.
                        Полицаите едва ли ще се светнат, но да се знае, ако все пак някъде някой...нещо...нали по въпроса.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                          Да, добре казано. Двигателят наистина е сменян от някого преди мен. А от каква гледна точка визираш, че има значение за теглото на ремаркето? Относно възможността на джипа да тегли въпросното ремарке или поради друга причина?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                            Ами по заводските данни.
                            Например Мусото с най-слабия дизел му дават 2300, а с най-силния бензин 3300.
                            При мен данните от тоя сайт съвпадат, разгледай.
                            Малко е на немски, но се разбира https://www.auto-motor-und-sport.de/...hnische-daten/
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                              Ще ми се да вярвам, че като пише макс тегло на теглещото и на тегленото ПС и сборът е по-малък от 4250 кг, е достатъчно за да теглиш с В- категория.
                              Явно темата не е за това, щом се предвижда Е- категория, но аз нямам и се уповавам на следната примерна сметка:
                              Влекач- около 2500 кг + каравана около 1200-1300 кг= 3700-3800 и близо половин тон запас за повече доверие. Надявам се да не ме спират...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X