Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допустима максимална маса на състав от превозни средства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

    Малко снимки:

    Тук и тук

    При мен част от данните също съвпадат. Бензиновия двигател 3.0 V6 го дават с допустима максимална маса от 2650 кг., както е и при мен. Обаче дизеловия двигател 2.5 TD го дават с допустима максимална маса от 2300 кг.

    Тук обаче забелязвам, че собствената маса на бензиновото Паджеро е 2045 кг, докато при дизеловото е 1706.

    При мен нещата са комбинирани - приблизителната собствена маса на дизеловото Паджеро, заедно с допустимата максимална маса на бензиновото.

    Снимка от талона - тук.

    П.П. За пръв път ми се случва да не мога да кача снимки във форума, но това е друга тема.

    Относно Е категорията бях изчел преди време доста неща и попаднах на две точки - тук и тук. Коя е вярна - не знам.

    Коментар


    • #17
      От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

      Малко се бъркате. Карам по ред.
      1. Имате каравана и ще я дърпате навън. Задължителна е категория Б+Е, защото режимът в различните държави е различен и в повечето случаи за всякакво ремарке над 750 кила се иска Е категория. Типово одобрение си важи и там. Т.е. и там максималната маса на състава не трябва да превишава F3, съответно О1-О2 както е по талон.

      2.Дърпаме нещо си у нас:
      Ако нещото е под 750 кг е ясно-с Б категория.
      Ако е над 750кг се гледа типовото одобрение, но дори там да пише 5500 кг, се приема за 4250.

      От къде идват особеностите при максималната маса на състава и О1-О2 и защо там няма закономерност? Елементарно е- заради конструкцията на теглича и начина на захващането му към купето! И веднага давам пример с моите кочини-бусът конструктивно може да тегли 1,5 тона точно. Може е да ги тегли всякак. Друга кола ли ще тегли, ремарке ли...няма значение. Тегличът е клас 3-до 2600 кила. Колата по документи F2 и е 1795кг, а F3- 2995. Разликата е 1200кг. И тя е вписана толкова...ама срещу O1-ремарке със спирачна уредба. Вижте пак горе числата от закона-той не отчита О-то въобще. Ако гледаме нашия закон, спокойно можеше да е срещу O2. Обаче не е!
      За момент ще забравим факта, че ремарке над 750 кг без собствени спирачки е екзотична рядкост.
      От там вече О-то придобива съществено значение-защото разделя ремаркетата на такива със и без спирачки, а F3 е една обща цифра.
      Заради това си мисля, че в КАТ няма как да впишат разликата между Ф2 и Ф3 директно срещу О1 или О2, дори да приемем абсурдния за нашата действителност вариант някой да седне да го смята. Защото идея си нямат срещу кое "О" да я впишат.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

        Звънях в представителството на Mitsubishi за България. Тъй като автомобилът е стар, се наложи да се свържат с производителя. До няколко дни би трябвало да получа информация.

        Интересува ме и друг момент - ако получа документ, в който пише допустимата максимална маса на състав от превозни средства, мога ли да го използвам него като доказателство, без да се налага да сменям талоните?

        Коментар


        • #19
          От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

          Не. Трябва ти документ, издаден от компетентен за това държавен орган или поне заверен от него. Това, което ще ти издаде представителството, е частен документ. Те могат да се признават в други държави само ако има споразумение между тези държави за това-както е например Зелена карта.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

            От КАТ-Варна ми поискаха такъв документ, затова съм тръгнал по този път, тъй като те я нямат тази информация и няма откъде да я вземат. Въз основа на този документ, който ще ми издадат от представителството на Mitsubishi, ще мога да отида в КАТ-Варна и да допълнят нужната информация.

            Ако тръгнем от самото начало, никой държавен орган не определя сам по себе си техническото състояние на всеки един автомобил, излязъл от завода. Производителят го определя.

            Коментар


            • #21
              От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              ...
              Ако тръгнем от самото начало, никой държавен орган не определя сам по себе си техническото състояние на всеки един автомобил, излязъл от завода. Производителят го определя.
              Изобщо казано, не си прав.

              Коментар


              • #22
                От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Изобщо казано, не си прав.
                Единствено знам за F.2 от големия талон, че е "допустима максимална маса определена от компетентните органи". Което, мисля, е copy/paste на F.1.

                Ако можеха те да ми определят F.3 от големия талон, защо не го направят и защо не са го направили преди години? Също така защо производителите на автомобили след определена година започват да пишат на табелите по автомобилите освен собствено тегло, натоварване на осите, също така и допустимата максимална маса на състав от превозни средства?

                Коментар


                • #23
                  От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                  Зарежи го "по света". Там е друго. И не разбирай написаното в талона буквално. Определянето от органа е само за целите на регистрацията. Ти имаш интерес да са ти вписани данните, защото с тях участваш в движението. КАТ не ги проверява, не знае дали са верни. Заради това те пращат в представителството. Те просто ще препишат данните от частния документ в талона. Не става да ползваш директно документа, защото той не те легитимира като законен участник в движението. Това става с талона на колата. Там може да пише произволна глупост, но трябва тя да е написана именно там,а не другаде и трябва именно някой, действащ от името на държавния орган да я впише.

                  Защо не е направено преди години...тук отговорите са два. Първият е, че през годините правилата са се променяли многократно, навсякъде. Върху този първи отговор се наслагва вторият- че у нас нещата са специфични. В МВР все още имат принципен проблем да възприемат капитализма като господстваща обществено-икономическа система. Криво-ляво съобразяват работата си с тази даденост, но на базово организационно ниво са мноооого далече. А ти очакваш от тях да действат в глобална среда, където непрекъснато се движат разни огромни потоци от хора, информация и капитали, практически невъзможни за описване и контролиране...в който свят не държавата има интерес да описва, архивира и контролира, а ти имаш интерес всичко да ти е написано, за да можеш да се легитимираш в оборота.
                  Колкото и да изглеждат свързани и дори понякога допълващи се, тези два организационни принципа са непримирими врагове и няма как да се отиде във втория, преди първият да бъде изживян напълно. В момента дори трябва да си доволен, че е възможно данните от частен документ да ти бъдат нанесени в талона. Преди 30 години тази информация вероятно е могла да бъде набавена само по държавен път-примерно КАТ иска чрез МВнР информация от Япония колко тона може да тегли тоя джип. И като я получат, дори можеше да те заведат на военен отчет и да минаваш преглед при военните.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                    Да, относно документа и шофирането с него съм съгласен, че явно няма да мога да карам с него. Трябва информацията да бъде въведена в талона. Поради тази причина ще изчакам, за да видя какво ще се случи. То и друга опция нямам за момента. Когато има развитие, ще споделя. Благодаря!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                      Развитие - нулево.

                      От представителството на Mitsubishi за България нямат никакво намерение да си свършат работата. Поне според моите виждания.

                      Всеки път казват, че ще се обадят. И всеки път аз им звъня. Отново и отново. Звънял съм им най-малко 20 пъти в различни дни. Всеки път различни оправдания - отново.

                      Коментарите ще ги оставя на вас...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                        Това кои са...Балкан Стар?
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                          Да.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                            Да.
                            Те фалираха, сега трябва да е Силвър стар. Ама пак кофти, те са си същите.

                            Ще проверя един стар жокер, ако може да съдейства ще ти пиша тия дни.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                              Живи са още. Държат правата на Фиат-Крайслер със сигурност. Явно и Мицубиши са останали при тях.
                              Само Мерцедес отиде в Силвъра..
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Допустима максимална маса на състав от превозни средства

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Те фалираха, сега трябва да е Силвър стар. Ама пак кофти, те са си същите.

                                Ще проверя един стар жокер, ако може да съдейства ще ти пиша тия дни.
                                Благодаря за съдействието!

                                Иначе аз звъня директно в София. Мислех си, че вероятността да си свършат работата е по-голяма, отколкото във Варна...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X