Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hauser MP-52

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Hauser MP-52

    Това си е сериозен проблем, имам предвид с читавите стругари и фрезисти. Както в София (което мен ме интересува), така и в цялата страна.
    Малко са тези, които се наемат да правят нещо различно от престъргване на спирачни дискове или някакви детайли, към които изискванията за точност са повече от две-три десети. Говоря съвсем образно.
    Иначе имам един засукан детайл за фреза, който никой не се наема да го прави и вече съм вдигнал ръце. Едно, че никой не ще да го копа от стомана (а от хАлумин ме е страх да го правя, поне отначалото, щото си нямам вяра дори в елементарно-просташките ми прозрения по металознание), второ че цената, която ми обаждат и за хАлумин, не ме радва.
    Поздрави за темата!
    Последно редактирано от cayman; 07-03-19, 12:08.

    Коментар


    • От: Hauser MP-52

      Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
      Иначе имам един засукан детайл за фреза, който никой не се наема да го прави и вече съм вдигнал ръце. Едно, че никой не ще да го копа от стомана (а от хАлумин ме е страх да го правя, поне отначалото, щото си нямам вяра дори в елементарно-просташките ми прозрения по металознание), второ че цената, която ми обаждат и за хАлумин, не ме радва.
      Поздрави за темата!
      Засукан за едни може да е елементарен за други... Лично на мен не ми пречи дали работя алуминий или стомана.

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Най-се амбицирам като някой каже: -Ей това няма как да стане!
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • От: Hauser MP-52

        А най-гадничко е когато се налага да захванеш и центроваш гаден детайл.Два часа. центроване и 10 мин. работа и после някой ти обяснява-"е какво толкова, десет минути работа".А понякога се налага да се направи и допълнително приспособление за захващане!!!
        Затова гледната точка на клиента се различава от тази на майстора.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Hauser MP-52

          Аз това за клиента и майстора го знам. Ама лошото също става като клиента е малко по-капризен, демек иска да гони точност на детайла.
          Обратното също го виждам тук в раздела (майстор-клиент), но идеални ситуации няма.
          Та хайде да не се "гониме", че може да се "стигнеме", както вика народа.
          Знам, че повечето от "клиентите" са идиоти, но и вие майсторите трябва да разберете и другата гледна точка, а именно, че когато не можеш да направиш нещо, по добре му го кажи на човека, а не да го лъжеш и/или да мислиш, че няма да разбере, че си я окривил тая "една десета"...
          И докато това отношение между майстори и клиенти не се промени, което включва и часта "ебаси, за толкова пари, какво очаква?!", то работите няма да се оправят. Аз цена на чуждия труд няма как да сложа и не ми е работа, или я приемам, или не, но никога няма да тръгна да споря на кого, какво, колко пари му струва. Но ако сме си стиснали ръцете за цена, изработка и срок и после ме мотае 1 месец, аз какво трябва да направя?
          Това всичкото с най-добри чувства го пиша, просто са ми лоши скорошните спомени от подобни услуги...

          Коментар


          • От: Hauser MP-52

            Затова е важно договорката да се спазва!
            Срок , качество , цена , това са основните неща.Един уважаващ себе си майстор винаги ги спазва.Това е неговото реноме. Името което си е изградил , е неговият най-ценен капитал.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Hauser MP-52

              Преди два дни най-накрая успяхме да подкараме Y-хода,е няма такъв гомям кеф!
              Една операция с помоща на китаеца,без да се използва делителна маса.Може да дели на произволен брой,като условието е първо да се влезе в център.Нулират се осите Х и У,задава се на колко равни части искаме да делим и на какъв радиус.Има опция която пита дали да тръгне да дели от 0 или от някакъв зададен градус.Стартира се и показва примерно позиция 1,със някакви координати,мести се масата по Х и У докато отчете 0.Работим и задаваме следваща позиция и т.н.В случая делим на 6 части със зададен радиус 36мм,изключително прецизно намира позициите.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190328_150117.jpg
Прегледи:1
Размер:343.5 КБ
ID:5811233
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190328_151226.jpg
Прегледи:1
Размер:260.7 КБ
ID:5811234
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190328_150154.jpg
Прегледи:1
Размер:257.0 КБ
ID:5811235
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190328_151348.jpg
Прегледи:1
Размер:370.6 КБ
ID:5811236
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190328_180458.jpg
Прегледи:1
Размер:375.8 КБ
ID:5811237
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Hauser MP-52

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Преди два дни най-накрая успяхме да подкараме Y-хода,е няма такъв гомям кеф...
                Досега си работил само с X и Z или имаш предвид че си подкарал Y на измервателната система?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Hauser MP-52

                  тук и аз се обърках. От снимките и написаното оставам с впечатление, че е подкарал кръговите интерполации в една от равнините чрез въпросният китаец. Не става ясно има има ли вградена функция за обиране на мъртвия ход по осите.

                  ПС. Прочетах го още веднъж и загрях каква е идеята. Най- общо казано обръща полярните координати на желаната точка за свредловане в декартова система.
                  Последно редактирано от i208; 30-03-19, 10:58. Причина: редакция

                  Коментар


                  • От: Hauser MP-52

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Преди два дни най-накрая успяхме да подкараме Y-хода,е няма такъв гомям кеф!
                    И кво му беше бре, мамка му и прасе!???

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Досега си работил само с X и Z или имаш предвид че си подкарал Y на измервателната система?
                    Единия драйвер за мотора нещо не беше в ред. Пукаше транзистори (биполярки или дарлингтон, не помня), за норматив.

                    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                    тук и аз се обърках. От снимките и написаното оставам с впечатление, че е подкарал кръговите интерполации в една от равнините чрез въпросният китаец. Не става ясно има има ли вградена функция за обиране на мъртвия ход по осите.

                    ПС. Прочетах го още веднъж и загрях каква е идеята. Най- общо казано обръща полярните координати на желаната точка за свредловане в декартова система.
                    Подкарал си е всички оси на машината пълноценно. Няма връзка с китайската индикация.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Hauser MP-52

                      Точно,китаеца само задава и отчита по инктрменталните линии.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Hauser MP-52

                        Това е ясно. Беше ми интересно как си работил без Y ос?
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Hauser MP-52

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Това е ясно. Беше ми интересно как си работил без Y ос?
                          Ами няма как да се работи,но повечето неща се работят по Х,У-ка го местих ръчно колкото да е в обхвата на детайла.Има маховиче за ръчно преместване,5 оборота за 1мм,когато се наложи по-сериозно местене брадясвах.За целта направих дорник от парче тръба с опашка и въртях с дрелката,че нямаше оправия.
                          Сега всичко вече си дойде на мястото и си се мърда от потенциометъра,със който се задава скоростта на хода.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Hauser MP-52

                            Едни бързи шлици.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190402_164704.jpg
Прегледи:1
Размер:360.6 КБ
ID:5812006
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190402_164721.jpg
Прегледи:1
Размер:342.6 КБ
ID:5812007
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190402_164833.jpg
Прегледи:1
Размер:344.9 КБ
ID:5812008
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190402_181720.jpg
Прегледи:1
Размер:399.5 КБ
ID:5812009
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Hauser MP-52

                              Старата фреза да не изпадна в немилост?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Hauser MP-52

                                675р-то си ми е основна машина и се ползва по предназначение.251-то стои кротко в ъгъла и го използвам за маса,май миналата година не съм го пускал,а за тази още не знам.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X