Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hauser MP-52

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Hauser MP-52

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Точно,китаеца само задава и отчита по инктрменталните линии.
    А какъв китаец си му сложил?
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

    Коментар


    • От: Hauser MP-52

      Най-китайския.Ей го.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190405_104120.jpg
Прегледи:1
Размер:354.4 КБ
ID:5812127
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190405_104232.jpg
Прегледи:1
Размер:286.1 КБ
ID:5812128
      Линия метровка:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190405_104316.jpg
Прегледи:1
Размер:288.7 КБ
ID:5812129
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Hauser MP-52

        Имаш двигатели задвижващи трите оси. Имаш и енкодери за позицията им. Остава да теглиш една "жица" помежду им, дисплей и клавиатура...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Hauser MP-52

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Имаш двигатели задвижващи трите оси. Имаш и енкодери за позицията им. Остава да теглиш една "жица" помежду им, дисплей и клавиатура...
          Ако можеш да го изпълниш,казвай какво ще струва и да си стискаме ръцете!
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Hauser MP-52

            Предишното беше по-скоро подсказване, че би се получил интересен резултат ако се добавят още малко "жици" към машината, и да си направиш съответното проучване.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Hauser MP-52

              не зная за какво си говорите двамата, но може би тук ще знаят http://www.eta-17.com/

              Коментар


              • От: Hauser MP-52

                Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                не зная за какво си говорите двамата, но може би тук ще знаят http://www.eta-17.com/
                При Бакалов срещу десетина хилки Седем е базовото управление за фрезова машина с 3 + 1 скрита ос . От там нататък ако сервомоторите са несъвместими с управлението още поне 2 000 от там нататък софтуер . Това не е масова машина и само писането на ладер дзиаграмата ще е поне 1 000 лева . Окабеляване и монтаж ?+?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Hauser MP-52

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  При Бакалов срещу десетина хилки Седем е базовото управление за фрезова машина с 3 + 1 скрита ос . От там нататък ако сервомоторите са несъвместими с управлението още поне 2 000 от там нататък софтуер . Това не е масова машина и само писането на ладер дзиаграмата ще е поне 1 000 лева . Окабеляване и монтаж ?+?
                  Няма ли бюджетен вариянт?Тя машината не струва толкова.В гардеропа си има някакъв дърт комп,чрез който се е придвижвала сама на зададени позиции,обаче липсва един модул и два клемореда(букси) са свързани заедно за да работи в ръчен режим.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Hauser MP-52

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Няма ли бюджетен вариянт?Тя машината не струва толкова.В гардеропа си има някакъв дърт комп,чрез който се е придвижвала сама на зададени позиции,обаче липсва един модул и два клемореда(букси) са свързани заедно за да работи в ръчен режим.
                    Не знам какво е управлението по принцип . Предполагам че е нещо на базата на Фанук или Хайденхайн . По принцип швейцарските са с Хайденхайн поне Фелман всичките които съм виждал са с такова . За последните няколко години сме монтирали 3 системи на Бакалов все толкова си струват . Системата му е много добра защото е на базата на Фанук а Бакалов е от старите фанукаджии. Ако имаш работа си заслужава парите .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Hauser MP-52

                      това представлява ли интерес като четиво?

                      Иначе бюджетен вариант - това с някоя платка к мач3 не може ли да се подкара?
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • От: Hauser MP-52

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Иначе бюджетен вариант - това с някоя платка к мач3 не може ли да се подкара?
                        Би трябвало да може, поне според кума ми...
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • От: Hauser MP-52

                          Така, като гледам на Пламен най-много му трябва делителен апарат с просто управление да върти градусите, което Спарки може да му стъкми . Мач3 също е вариант .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Hauser MP-52

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            ...Това не е масова машина и само писането на ладер дзиаграмата ще е поне 1 000 лева...
                            Като си се хванал за тая ладер диаграма... Има управления които не изискват подобни неща. Да, наименованието звучи много страшно и хай-тек, но всъщност писането им не е космическа наука.

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            това представлява ли интерес като четиво?

                            Иначе бюджетен вариант - това с някоя платка к мач3 не може ли да се подкара?
                            За мен четивото би представлявало интерес.

                            По другия въпрос:
                            Съвсем "на око", тъй като засега липсва подробна информация за машината. Би трябвало да може да се подкара и с Мач3, макар и да не ми е от любимите програми.
                            Подозирам че обсъждания в темата ветеран е със серва с аналогови входове. Тоест, за да стане работата, трябва да се намери съответния контролер с такива изходи, който да може да работи с някой от популярните софтуери за управление.
                            Окабеляването едва ли ще е голямо предизвикателство. Още повече, Пламен беше споменал че има документация и схеми на машината.
                            Според мен, тегавата част ще е с настройката на PID регулаторите на моушън контролера.
                            Зависи от конкретния контролер, но на някои може да се свържат и измервателните линийки които са монтирани допълнително, за измерване и корекция на актуалната позиция на железата.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Hauser MP-52

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Като си се хванал за тая ладер диаграма... Има управления които не изискват подобни неща. Да, наименованието звучи много страшно и хай-тек, но всъщност писането им не е космическа наука.
                              И кои са тези управления ? Не е космическа технология но все някой трябва да го направи .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Hauser MP-52

                                ако цената е такава както предполага колегата СЕК 1 и се направи пълна ревизия на машината- състояние на направляващи за да се види че няма скрити лимонки, аз бих я платил.
                                Но с едно условие- задължително шпиндела да позволява подаване на МОТ през инструмента. За мен е важно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X